ארוחת ערב, אסיפה מסכמת, אסיפת וידאו ושיחות אישיות, זה היה הלו"ז של שחקני מכבי תל אביב, שיצאה אתמול (שישי) לבית מלון בנצרת כחלק מההכנות לקראת המשחק של הצהובים מול בני סכנין הערב ב-17:00 בדוחא.

"זה היה חשוב כדי שקצת נתנתק מהשבוע האחרון ונהיה מרוכזים ומאוחדים לקראת המשחק הערב. אנחנו חייבים לנצח ולהמשיך לתת שבוע שקט נוסף למוטי איווניר, שלומד יום יום את הקבוצה", אמר שחקן בקבוצה מבית המלון.

עוזר המאמן, קובי אלפסי, ערך את קטעי הווידאו של משחקי הקבוצה והעביר דגשים לקראת המשחק הערב. לאחר מכן שוחח עם השחקנים איווניר עצמו. המאמן התפנה בהמשך לערוך שיחות אישיות עם שחקנים, כשתוכן השיחות בעיקר היכרות ותיאום ציפיות.

הצוות המקצועי בראשותו של המאמן, מוטי איווניר, צפוי לערוך את הופעת הבכורה שלו על הקווים אחרי שהחוזים של השלושה, איווניר, חנן אזולאי וקובי אלפסי עברו בבקרה התקציבית.

"מוטי עובד אחרת ממה שהיה עד עכשיו", אמר שחקן בכיר במועדון, "אנחנו לומדים אותו והוא לומד אותנו. עכשיו כולנו צריכים להיות ביחד ולהילחם בכל משחק".

לפי התירגול באימון המסכם נראה כי מי שצפוי לפתוח בחוד ההתקפה של איווניר הוא יובל אבידור. המאמן מעדיף מהירות במשחק כשהוא נערך למשחק סגור של היריבה.

סטרול, עטר, אבידור וקולאוטי. חושבים כבר על הדרבי? (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
אבידור, עטר וקולאוטי באימון (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

אבידור יהיה השינוי הראשון בהרכב כאשר גם ג׳יבריל סידיבה יפתח לצידו של גל אלברמן כשגיז׳רמו ישראלביץ׳ ישחק בצד ימין, אלירן עטר מצד שמאל והאריס מדוניאנין ימשיך לקבל קרדיט כקשר מאחורי החלוץ.

״אני מבקש שתשחקו פשוט״, אמר איווניר במהלך התירגול אחרי התקפה לא מוצלחת ואיבוד כדור של החלוצים. ״אנחנו רוצים לנצח כל משחק. אחרי שתובילו 0:4 תתחילו לעשות את הדריבלים שלכם״.

מאור בוזגלו ולירן שטראובר. הקשר שוב על הספסל (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו ולירן שטראובר. הקשר שוב על הספסל (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

את ההגנה יאיישו קלמי סבן, ניבאלדו, סאבו פאביצ׳ביץ ויואב זיו. מאור בוזגלו ימתין להזדמנות שלו על הספסל כמו גם רוברטו קולאוטי. דימיטאר רנגלוב לא יהיה בסגל בעקבות מתיחה בשריר. הבולגרי המשיך לקבל טיפולים ברגלו.

הרכב משוער: לירן שטראובר, קלמי סבן, ניבאלדו, סאבו פאביצ'ביץ', יואב זיו, ג'יבריל סידיבה, גל אלברמן, גיז'רמו ישראלביץ', האריס מדוניאנין, אלירן עטר ויובל אבידור (רוברטו קולאוטי).

גל אלברמן: חד משמעית, אנחנו מועמדים לאליפות
לא הרבה הצליח איווניר להעביר לחניכיו בימים האלו, שהיו לימי היכרות בעיקר. "אין ספק שזה לא אופטימלי להתכונן למשחק עם צוות חדש יומיים או יום לפני המשחק", הודה קשר הצהובים, גל אלברמן, שלמרות הטלטלה שעברה הקבוצה בשבועיים האחרונים מאז התבוסה למכבי חיפה, לא מתרגש מהמצב. "זו סיטואציה שנקלעתי אליה לא אחת בקריירה שלי. זה חלק ממה שקורה בכדורגל. זה לא ישמש כתירוץ עבורנו".

מוטי איווניר. &"(ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר, חנן אזולאי וקובי אלפסי מתכוננים לבני סכנין (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

תירוץ או לא, לאיווניר מחכה נחיתה רכה לפחות בכל הקשור למקבץ המשחקים עד תחילת החודש הבא. בני סכנין, מ.ס. אשדוד הפסקה קצרה בגביע המדינה שם יתארחו אצל הפועל פ"ת ואחרי זה מפגש ליגה מול שחקניו של יובל נעים. אלא שאת המבחן האמיתי, לפחות עבור האוהדים, ייצטרך לעבור איווניר ב-6 בפברואר בבלומפילד כשיפגוש את היריבה העירונית, הפועל תל אביב, זו שהצהובים לא ניצחו כבר שלוש שנים.

מה יהיה עם הדרבי? נשאל אלברמן, שהתחמק באלגנטיות: "כבר נקלענו למצבים בעונה הזו שחשבנו כמה משחקים קדימה ולא התרכזנו במשחקים עצמם שהיו לנו בדרך ונפלנו לא פעם. לקבוצה כמו שלנו אסור שזה יקרה שוב. מכסת הנקודות שהרשנו לעצמנו לאבד כבר הסתיימה מבחינתנו".

גל אלברמן והאריס מדוניאנין. צפויים לפתוח במרכז השדה (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גל אלברמן והאריס מדוניאנין. צפויים לפתוח במרכז השדה (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

אחרי הפיטורים המפתיעים של אבי נמני וההתפטרות של יוסי מזרחי, הבינו השחקנים בצהוב שהם יהיו הבאים בתור שישלמו את מחיר האכזבה. "אני לא חושב שהיה שלב שמישהו ניסה לברוח מאחריות", מסביר הקשר, ששמע רגע לפני כן את המאמן החדש שלו מרצה על נשמה ולב על כר הדשא, כפי שאיווניר מכיר מהתקופה בה הוא לבש את המדים הצהובים,

"אנחנו מודעים לאחריות שלנו ולוקחים אותה על עצמנו. גם לצוות המקצועי יש את החלק שלו. נצטרך עכשיו להתאמץ יותר. אין לנו יותר מקום לטעויות".

שחקני מכבי ת&"א באימון. משחק בכורה למוטי איווניר (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי ת&"א באימון. משחק בכורה למוטי איווניר (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"בסופו של דבר אנחנו נצטרך להוכיח את עצמנו", מודה אלברמן. "אנחנו צריכים לעבוד במעשים ופחות בדיבורים. אני מקווה שנביא את המחוייבות שכולם מדברים עליה כל משחק. אני חושב שנצטרך להשתפר במחוייבות ובנחישות שלנו על המגרש בהמשך העונה".

אולי אלו חלק מהדרישות המאמן הטרי, ואולי זה קצת שקט ותפיסת מרחק אחרי השבוע הלא קל שעבר על שחקני הקבוצה שרוצים להתעסק רק בדבר אחד, כפי שהבהיר אלברמן: "בימים האחרונים התעסקנו כל-כך במה שהיה ומה שיהיה. נמאס לנו להתעסק בזה. אנחנו רוצים להתרכז עכשיו באיך נצעיד את הקבוצה קדימה ולא להתעסק במה שהיה כי יש לנו הרבה עבודה לפנינו".

גל אלברמן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גל אלברמן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אחרי הניצחון על בית"ר ירושלים הפער בין מכבי תל אביב למוליכה מכבי חיפה נותר שמונה נקודות. במכבי לא רוצים לדבר עוד על הקיזוז, ואלברמן עצמו נשאר אופטימי: "אליפות? אם אתה שואל אותי אני חושב שאנחנו עדיין מועמדים לתואר. חד משמעית".