דאבור עם איווניר במירלו (האתר הרשמי של מכבי ת"א) (צילום: מערכת ONE)
דאבור עם איווניר במירלו (האתר הרשמי של מכבי ת"א) | צילום: מערכת ONE

מזג אויר משוגע, כך יכולים להגדיר שחקני מכבי תל אביב את מה שעובר עליהם מהיום שנחתו במירלו שבהולנד. אחרי שאתמול ליווה את הצהובים מזג אויר חם יותר מאשר בארץ, היום (רביעי) ליווה את הקבוצה מזג אויר סגרירי וקר כשהטמפרטורות היו כ-18 מעלות בלבד.

עוד לפני האימון בירך המאמן, מוטי איווניר, את החלוץ הצעיר, מונס דאבור, על החתמתו בקבוצה ואמר לאתר הרשמי של המועדון: "מונס אמנם לא גדל במכבי אבל לאחר העונה שעברה בה היה אחד מהשחקנים המובילים והחשובים לאחר שהוביל את קבוצת הנוער לזכייה בדאבל, נחשב עבורנו כשחקן בית לכל דבר. הוא בחור עם פוטנציאל גדול המשלב יכולת כיבוש שערים, הבנת משחק בצורה מאוד מרשימה, בעל קור רוח יוצא דופן וילד שרוצה להתקדם וללמוד. אין לי ספק כי בעונה הקרובה יתחיל להשתלב גם בקבוצה הבוגרת".

דאבור, שהיה מלך השערים של קבוצת הנוער ומי שהוביל אותה לזכיה בדאבל, לא הסתיר את התרגשותו: "אני שמח שחתמתי במכבי וגאה להיות חלק מהקבוצה הבוגרת של מועדון כל כך גדול. אני מתכוון לעבוד קשה ולהצדיק את האמון שניתן בי ובהזדמנות זו להודות לבעלים מיץ' גולדהאר, למוטי איווניר ולמשפחה שלי שליוותה אותי בכל השנה שעברה. אני מתכוון להמתין בסבלנות עד שתינתן לי הזדמנות ומקווה לקחת אותה בשתי ידיים. מבחינתי זוהי התחלה של הגשמת החלום של אבא שלי ז"ל שתמיד חלם שאשחק במועדון גדול בליגת העל".

פאביצ´ביץ´ וניבאלדו. בקבוצה מרוצים מהשניים (האתר הרשמי של מכבי ת&" (צילום: מערכת ONE)
פאביצ´ביץ´ וניבאלדו. בקבוצה מרוצים מהשניים (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) | צילום: מערכת ONE

במכבי ממשיכים לתרגל את השחקנים בכל הקשור ללחץ במגרש וירידה מההתקפה להגנה תוך חזרה למקומות המוצא של כל שחקן והכל במטרה לעבוד על הצד הטקטי של הקבוצה שבועיים לפני המשחק מול לאנצ'ארן האזרית בסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית. המשחק הראשון ייערך באצטדיון בלומפילד בשעה 20:30. מי שירכוש מנויים עד ל-14 ביולי, יום לפני המשחק יזכה בכרטיס כניסה חינם למשחק.

הקשר מושיקו לוגסי, שנפצע בקרסולו שב להתאמן. לעומתו, שרן ייני שלא חש בטוב, זכה למנוחה. במועדון מרוצים משיתוף הפועלה של צמד הבלמים, ניבאדלו וסאבו פאביצ'ביץ' ואמרו: "אנחנו לא מחפשים בלמים. יש לנו שני בלמים שספגו במהלך העונה שעברה כששיחקו ביחד 9 שערים בסה"כ וזה אומר מספיק". יש לציין שמהאימון השני נעדר המונטנגרי בגלל ציפורן חודרנית. כמו כן, במשחק אימון פנימי כבשו אלי זיזוב ורוברטו קולואטי צמדים כשקבוצתם ניצחה 2:4 את זו של אלירן עטר ומוסא קונטה שכבשו גם הם.
 

גיא חיימוב מתעופף במירלו (האתר הרשמי של מכבי תל אביב) (צילום: מערכת ONE)
גיא חיימוב מתעופף במירלו (האתר הרשמי של מכבי תל אביב) | צילום: מערכת ONE

המטרה: לפחות 8,400 מנויים
בשורה טובה לאוהדי מכבי ת"א. מכירת המנויים לעונת 2011/2012 תחל מחר (חמישי), אמנם באיחור קטן, אך מוקדם יותר משנה שעברה. המטרה שעומדת לנגד אנשי המועדון היא למכור לפחות את כמות המנויים שמכרו בעונה שעברה שהיתה כ-8,400 מינויים, משימה לא קלה בשל ההבדלים של הקיץ הנוכחי מהקיץ האחרון.

לאוהדים שרכשו בעונה האחרונה מנויים ביציעים המסומנים יהיה יתרון על פני חדשים. כל בעל מנוי יוכל לשמור על מקומו המסומן עד ה-14 ביולי, יממה לפני המפגש מול היריבה האזרית, לאנצ'ארן, בסיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית.

גם יוסי גינצבורג יודע להתעופף (האתר הרשמי של מכבי תל אביב) (צילום: מערכת ONE)
גם יוסי גינצבורג יודע להתעופף (האתר הרשמי של מכבי תל אביב) | צילום: מערכת ONE

חידוש נוסף במכירת המנויים העונה הוא ההחלטה להפוך את שער 8 לשער מסומן שיהיה מיועד בעיקרו למשפחות ונשים. על מנת לעודד זאת, ואחרי ההצלחה של הפורמט של תא משפחות בעונה שעברה כששורות 1-5 נמכרו למנויי משפחות בלבד, הוחלט להמשיך ולעודד זאת תוך מכירת חבילות במחירים מיוחדים.

מי שיירצה לרכוש מנוי לשער 10-11 ייאלץ להיפרד מ-1,100 שקל. לשערים 2 ו-13 ייפרדו האוהדים מ-1,800 שקל, על מנת לרכוש כרטיס לשער 8 יאלצו האוהדים להיפרד מ- 1,450 שקלים. המכירה תחל מחר ותתקיים בקופות האצטדיון בלומפילד.

מוטי איווניר, רוברטו קולאוטי, ניבאלדו (האתר הרשמי של מכבי תל אביב) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר מתדרך את רוברטו קולאוטי, ניבאלדו מקשיב גם כן (האתר הרשמי של מכבי תל אביב) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר. ייתכן שכבר למשחקי האימון שיערכו בשבוע הקרוב גם במירלו וגם בבירשחוט, יגיעו מספר סקאוטים מקבוצות שונות באירופה וביניהם גרמניה לצפות בקשר הבוסני-הולנדי, האריס מדוניאנין.

כפי שכבר דווח בעיתונות הסרבית אחת הקבוצות שמעוניינת בקשר היא קבוצת הצמרת הגרמנית באייר לברקוזן, שעשויה אף לפנות לצהובים כבר בימים הקרובים. מדוניאנין שחתום לחוזה לעוד שלוש עונות בשורות הצהובים יצא עם הקבוצה למחנה אימונים, אולם אם תמצא קבוצה שתשלם למכבי סכום שיתאים לה עבור כרטיסו של הקשר וכן תחסוך לצהובים את המשכורת שלו לעונה הקרובה, ראשי הקבוצה לא יהוו מכשול. 

ברק יצחקי, ניבאדלו, סאבו פאביצ´ביץ´ ודור מלול באימון היום (האתר הר (צילום: מערכת ONE)
ברק יצחקי, ניבאדלו, סאבו פאביצ´ביץ´ ודור מלול באימון היום (האתר הרשמי של מכבי תל אביב) | צילום: מערכת ONE