אופירה אסייג וחיים רביבו ב-102FM (צילום: מערכת ONE)
אופירה אסייג וחיים רביבו ב-102FM | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג וחיים רביבו הגישו לכם את תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00 וכן, ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר.

גיל לב: "לא נעים לרדוף אחרי הכסף שמגיע לנו מהפועל" 
הבעיות הכלכליות של הפועל ת"א עם גורמים שונים נמשכות וכעת הסאגה היא סביב העברתו של איתי שכטר לקייזרסלאוטרן הגרמנית. בעקבות מכירת החלוץ זכאית אחת מקבוצות העבר שלו, מכבי נתניה לאחוזים מהמכירה, כאלה שטרם זכו להם.

הבוקר, לאחר שהבינו בנתניה שסגנית האלופה לא פועלת כמצופה וכנדרש, החליטו במועדון מעיר היהלומים לפנות לבוררות ולתבוע את כספם. נשיא מכבי נתניה, גיל לב, התארח בתכנית והסביר את המצב.

גיל, דורון אוסידון אומר שהם יעבירו לכם את הכסף, איפה זה עומד?
"הם אומרים כל הזמן שיעבירו את הכסף ועובדה שזה לא קרה. בחוזה רשום שתוך יומיים מהרגע שהם מקבלים את הכסף על איתי הם אמורים להעביר את הסכום המגיע לנו. בשלב הזה היינו אמורים לקבל 18 אחוזים ממה שהם כבר קיבלו ומדובר בכ-250 אלף יורו".

גיל לב (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גיל לב (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

למה הם לא משלמים?
"הם אומרים כל הזמן שנקבל את הכסף, לפניות בכתב הם לא ענו. בטלפון הם אומרים שהם מחכים לאלי ולא מתנערים, אך בפועל הם לא משלמים. הגענו למסקנה שאם הדברים כל כך ברורים ולא קורים אז כדאי לפנות להליך בוררות. הגשנו תביעה למשרד לבוררות היום בבוקר".

קיבלת מהם תגובה?
"ניר ענבר התקשר אלי ואמר לי שהוא שוב ידבר עם אלי. אולי זה שטביב חוזר לארץ יעזור ויקדם את העניין. אני לא חושב שיש מקום בין מועדונים להגיע לסיטואציה כזאת. אם יש בעיה של כסף כי מועדון במצוקה אז שיגידו ונדבר אבל זה לא המקרה. זה לא נעים לרדוף אחריהם, זה נותן תחושה לא נעימה".
 

קאנן: "חיפה זו עדיין חיפה והיא פייבוריטית"
עוד בתכנית עסקנו בשתיים מהקבוצות הישראליות שמתכוננות למשחקיהן בשלב הבתים של הליגה האירופית, שייפתח מחר (חמישי). 

מכבי חיפה תארח ב-22:05 את לרנקה מקפריסין. מאמן היריבה, טון קאנן, אקס מכבי תל אביב, שב לישראל אחרי שש שנים.

קאנן התארח בתכנית וסיפר על הכנות הקבוצה מלרנקה ועל הסיכויים מול אלופת ישראל.

טון קאנן. לא ינהל את המשחק מול מכבי חיפה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
טון קאנן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

טון, מה אתה יודע על מכבי חיפה?
"אני יודע הרבה על חיפה. הם לא פתחו את העונה טוב אבל חיפה היא עדיין חיפה. הם עדיין סובלים מההדחה נגד גנק אבל בסוף הם הגיעו ליעדים שהציבו".

מה הסיכויים שלכם?
"אני מסתכל על הקבוצה שלי. ניצחנו קבוצות מצויינות ועם כל הכבוד לחיפה אני מסתכל על הקבוצה שלי, עדיין חיפה פייבוריטית. יש להם שחקנים מצויינים, יניב קטן, תמיר כהן ושחקנים צעירים".

תחזור לארץ אם תהיה לך הצעה?
"זה תלוי בסיטואציה אבל אי אפשר להגיד ישר לא. אי אפשר לדעת מה יקרה, תמיד יש סיכוי".

בתוך כך, שידור המשחק של הירוקים בספק לאחר שחברת צ'רלטון דורשת שהמשחק יהיה בערוץ בתשלום, בניגוד להוראת מועצת הכבלים שמשחקי הישראליות יהיו בערוצים פתוחים. עדיין לא נמצא פיתרון לנושא.

אבטחה כבדה מקבלת את פני מכבי תא (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אבטחה כבדה מקבלת את פני מכבי ת&"א באיסטנבול (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כמו כן התכוננו למשחקה של מכבי תל אביב בטורקיה מול בשיקטאש ב-20:00, מפגש שהוא הרבה מעבר לכדורגל ושוחחנו עם שניים מהאוהדים שכבר הגיעו לטורקיה. הצהובים נחתו בטורקיה תחת אבטחה כבדה ויחלו בהכנות באיסטנבול לקראת המפגש המסקרן.

כמו כן התכוננו למשחק של הפועל תל אביב מול ראפיד בוקרשט שיתקיים ב-20:00. מגנה הימני של הפועל, נאאל חוטבא סובל מפציעה, ייעדר כשבועיים והוא ייעדר מול הרומנים. עומרי קנדה, ככל הנראה, יחליפו בהרכב.

כמיטב המסורת, גם הפעם השמענו לכם במהלך התוכנית הרבה מוסיקה טובה. בין ראיון לראיון והענקנו למהמרי הווינר טיפים עדכניים וחשובים ולא שכחנו את פינת הגליצ'ים.