דור כוכב חוגג. גביע לנוער של חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דור כוכב חוגג. גביע לנוער של חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קבוצת הנוער של מכבי חיפה זכתה הערב (ראשון) בטורניר היוקרתי הסופר-קאפ שהתקיים בפלורידה שבארה"ב אחרי ניצחון 0:1 על נבחרת ארה"ב עד גיל 17. את שער הניצחון כבש מלך שערי הטורניר, החלוץ שובל גוזלן, שהבקיע חמישה שערים בטורניר. מי שזכה להניף את הגביע היה קפטן הקבוצה, גבריאל גרינר.

עמדת הפתיחה של מכבי חיפה לא היתה טובה בגלל שהקבוצה יצאה לטורניר ללא חמישה מהשחקנים שנמנים על סגל נבחרת הנוער, שתיקח חלק בטורניר החורף המסורתי, ובהם ניתן למצוא את רועי עטר, רז שטיין, איסמעיל ריאן, יובל יוסיפוביץ' ואורי צעדון.

כמו כן, לטורניר לא יצאו שבעה שחקנים שיתגייסו השבוע לצה"ל והרשימה כוללת את השוער רון שושן, הבלם אימרי זייד, המגן ארנון רבינוביץ', הקשרים ערן מלכין ובר אביטן, והחלוץ הייתם חלבי. בלם נוסף, אמיר נאסר א-דין התגייס וכבר בשבת שעברה נעדר מהרכב הקבוצה שסיימה ב-0:0 בנתניה.

בטורניר, בו נטלו חלק שש קבוצות, חיפה גילתה עליונות גדולה. במשחק הראשון היא ניצחה את ג'ורג'יה 0:4 משערים של דור כוכב (צמד), שובל גוזלן וג'אבר עטא. במשחק השני זכתה שוב בניצחון דומה 0:4 מול קבוצת האקדמיה של ארה"ב. מי שכבשו את השערים היו שובל גוזלן ומיכה לאוטה, צמד כ"א. במשחק השלישי חיפה הורידה הילוך אבל זכתה בניצחון דחוק וחשוב מול פרפה-טק 1:2 משערים של גוזלן ודור חוגי בתוספת זמן.

גילי לבנדה. הישג יפה לחניכים שלו בפלורידה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
גילי לבנדה. הישג יפה לחניכים שלו בפלורידה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

המשלחת שיצאה עם הקבוצה היא המשלחת הקבועה היוצאת לטורנירים באירופה: יניב כהן, שמוליק חנין, המאמן גילי לבנדה, המנהל ערן לוין, מאמן הכושר יניב ברנשטוק, הפיזיותרפיסט רני ירושלמי ומנהל הלוגיסטיקה במחלקת הנוער רועי שני. הפעם הצטרפו גם אורי גרופר, המנהל המקצועי של מכבי חיפה גולדשנפלד והאחראי על המתקנים בכפר-גלים וב"קצף", ציון ביטון.