ברק יצחקי ומוטי איווניר (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
יצחקי ומוטי איווניר. יחסים עכורים (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מכבי תל אביב יצאה הבוקר (שלישי) למחנה אימונים בקיסריה לקראת הדרבי הגדול מול מול הפועל תל אביב ביום ראשון, כשהמטרה היא להחזיר שקט למועדון לפני המשחק החשוב, ונראה שיש לא מעט עבודה שצריך לעשות בקבוצה.

כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, בזמן האחרון קיים נתק בין מאמן הקבוצה מוטי איווניר לקפטן, ברק יצחקי, מה שלא תורם לאווירה בתוך המועדון. בסביבתם של השניים סיפרו כי מערכת היחסים העכורה ביניהם נולדה בעיקר אחרי שהחלוץ נפגע מפרסומים שונים בנוגע אליו, כשהחשד הוא שהתייחסות אליו הגיעה מהצוות המקצועי.

לטענת גורמים בקבוצה היחסים בין השניים קרים למרות הניסיונות להרגיע את העניין. בחודש וחצי האחרונים יצחקי לא משחק כשהוא מחלים מפציעה ומקורבים מספרים שהביקורת שנשמעת עליו לא מקובלת על החלוץ. מנגד, גורמים בקבוצה טוענים שלא נשמעה ביקורת על החלוץ שבאה מהצוות המקצועי.

בסביבתו של החלוץ לא התרגשו מהכותרות שהפיצו מכבי ת"א בכלי תקשורת שונים ולפיהם, איווניר יבקש לשחרר את יצחקי בינואר ואמרו ל-ONE: "ברק יצחקי לא נשאר בשום מקום שלא רוצים אותו, הוא לא ישאר בכוח! אם הם רוצים לשחרר את יצחקי שישלמו 2 מיליון ש"ח נטו והוא יחפש קבוצה אחרת. שישפטו אותו כשהוא בריא ולא כשהוא לא כשיר". ברק יצחקי סירב להגיב, גם מכבי ת"א מעדיפה שלא להתייחס בשלב זה.

אלא שהבלאגן לא נגמר פה. בסביבת הקבוצה מספרים על מתיחות שהייתה לאחרונה גם בין איווניר לעוזרו, גדי כרמלי. לטענת מקורבים בקבוצה הייתה מתיחות שנבעה מאי הבנה בין השניים, אך בימים האחרונים היחסים בין השניים חזרו להיות תקינים.

כמו כן נודע, שגם בקרב השחקנים יש מי שפגועים מהאווירה במועדון ומההתנהלות מולם למרות שבאימונים עצמם השחקנים לא מביעים את רגשותיהם ומנסים לשמור על יחסים תקינים. מסתבר שחלק מהשחקנים נפגעו מהיחס אליהם ומדברים שלטענתם נאמרו עליהם על ידי גורמים בקבוצה, וגם זה תורם לאווירה העכורה בתוך הקבוצה ולסכסוכים שמתפרצים מידי פעם.

כמו כן, בקרב לא מעט שחקנים ישנה תחושה כאילו השחקנים הזרים, למעט ניבאלדו, מחוברים אחד לשני הרבה יותר מאשר לשאר השחקנים הישראלים בקבוצה, אלא שבקבוצה לא נותנים לכך חשיבות כי מבחינתם זה טבעי שהשחקנים הזרים ירגישו יותר נוח ביחד.

"יש שחקנים שפגועים מאוד מההתנהלות מולם ומההתנהלות בכלל בקבוצה", אמר שחקן במועדון. “אולי כולם מנסים לשדר עסקים כרגיל אבל זה ממש לא ככה. ברור שניצחון בדרבי ירגיע את הרוחות אבל זה לא יהפוך את השחקנים הפגועים ללא פגועים. כדאי מאוד שיטפלו במצב הזה אחרת הריקבון יהיה גדול יותר". אמר אחד השחקנים.

דור מיכה, מונס דאבור, רועי קהת, האריס מדונאינין (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דור מיכה, מונס דאבור, רועי קהת, האריס מדונאינין (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

חבריו של גל אלברמן לקבוצה מודים שהקשר פגוע מאוד מההתנהלות מולו. גם העובדה שהדרך להיפרד ממנו בינואר כבר נסללה, לא מצדיקה, לטענת חבריו, את היחס אליו.

היציאה הבוקר למחנה האימונים אמורה, בין היתר, גם ללכד את השחקנים ולהחזיר את האווירה שהייתה בתחילת השנה, אך נראה שהמשימה תהיה קשה מאוד. עדיין לא ידוע אם הבעלים מיץ' גולדהאר מתכוון לנחות בארץ לקראת הדרבי, אך לא מן הנמנע  אם זה יקרה הוא יבקש לעשות סדר בבלאגן.

“גולדהאר הבהיר כבר שהאליפות היא לא המטרה העיקרית שלו, ושקודם כל הוא רוצה לבנות קבוצה. לשם כך כדאי שהדברים יטופלו ובמהרה לפני שהוא יבוא לעשות סדר", אמרו במועדון.

מיץ´ גולדהאר. האוהדים מתכננים לערב אותו בבעיות (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מיץ´ גולדהאר. האוהדים מתכננים לערב אותו בבעיות (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אגב, ל-ONE נודע, שמספר אוהדים מתכננים לפנות לגולדהאר במכתב בו הם מביעים את חוסר שביעות רצונם מכל מה שמתרחש בתוך הקבוצה, אי השקט בחדר ההלבשה והאווירה העכורה. במכתב יבקשו האוהדים מהבעלים לצרף להנהלה גורם שמגיע מעולם הספורט, לאו דווקא הכדורגל, שיעבוד תחת נציג הבעלים ג'ק אנגילידיס וימלאו תפקיד בכיר.

באותו נושא, ההערכות הן שהבעלים, על אף עיסוקיו הרבים, יעשה מאמץ להגיע לפני הדרבי ושהשהות שלו לא תהיה קצרה. כמו כן, במועדון טוענים שגולדהאר נותן גיבוי נכון לעכשיו למאמן למרות שהובהר לו שיש לא מעט בעיות בחדר ההלבשה. בנוסף לכך, שוחח הבעלים עם המאמן ביממה האחרונה על מצב הקבוצה.
 

דהן, ייני וישראלביץ' בתמונה ההרכב לדרבי
בצל כל זה, הקבוצה תחל בהכנות לקראת הדרבי התל אביבי, כשכל סגל השחקנים, כולל אלו הפצועים ובניהם, גל אלברמן, שגם היחסים בינו לבין הצוות המקצועי עכורים, אמורים לצאת עם הקבוצה. ההחלטה המתגבשת בקרב ראשי הקבוצה היא שבתום היום שחקנים פצועים שלא ישובו כל ערב הביתה ולא יישארו ללון עם הקבוצה. בנוגע לאלברמן, שלא מתאמן עם הקבוצה כבר כחודש, בטענה לכאבי גב, הוא עשוי לנסות לשוב לאימונים מלאים היום.

רפי דהן (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
רפי דהן (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

בשלושת הימים הקרובים הקבוצה תערוך שני אימונים ביום. רק לקראת סוף השבוע תתבהר תמונת ההרכב של הצהובים, אך נראה שגם השבוע יערכו שינויים בהרכב. בקבוצה ממשיכים לעקוב אחר קצב החלמתו של רפי דהן, ובמידה ויהיה כשיר יחליף את רוברטו פונצ'ץ המורחק. כך גם בנוגע לשרן ייני שסבל בימים האחרונים מכאבים בגבו, ובמידה ויהיה כשיר ישוב לעמדת הבלם, ככל הנראה במקומו של ניבאלדו.

גם גיז'רמו ישראלביץ' נמצא בתמונת ההרכב אחרי תקופה ארוכה בה לא שיחק, אחרי שהחלים מהפציעה בקרסולו. גם בחוד ההתקפה של הצהובים ישנם התלבטויות כשמי שנמצא בתמונת ההרכב אחרי שלא שיחק בשבוע שעבר הוא רוברטו קולאוטי, שעשוי לשתף פעולה עם אלירן עטר. ברק יצחקי ערך אימון מלא.

גיז´רמו ישראלביץ´, מושיקו לוגסי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גיז´רמו ישראלביץ´, מושיקו לוגסי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מחנה האימונים בארבעת הימים הקרובים יהיה סגור לתקשורת, וביום שישי תשוב הקבוצה למרכז. בשבת תקיים את האימון המסכם.