רוצ´ט. קרית-שמונה לא תוותר עליו בקלות (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
רוצ´ט. קרית-שמונה לא תוותר עליו בקלות (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

במכבי תל אביב קוראים בשבועות האחרונים על לא מעט שמות שמוזכרים כמועמדים להצטרף לקבוצה, ועל רקע ההכנות לקראת העונה הבאה, בקבוצה מקרית שלום מנסים לצנן קצת את האווירה סביב רשימת השחקנים האינסופית.

"לא יהיה הטירוף של העונה שעברה", אמר גורם בכיר במועדון. "בלי שום קשר לתקציב, שייקטן או יישאר אותו הדבר, יש כיום בקבוצה לא מעט שחקנים עם חוזים לעונות הקרובות וכדי שנביא שחקנים אחרים למועדון, זה יהיה בשיטת הראש בראש".

"כרגע אין כוונה להשקיע סכומים גבוהים כמו בעונה שעברה. יש לנו סגל רחב מאוד , וגם אם מספר שחקנים ישתחררו פה. עדיין יהיו לנו בסיס של שחקנים טובים דוגמאת, ניבאלדו, אבי סטרול, גל אלברמן, ברק יצחקי, אלירן עטר ומאור בוזגלו שיוכל בשילוב של שחקנים צעירים ומספר שחקני חיזוק, לעבוד כמו שצריך ולעשות דברים יפים".

אמנם התקציב של מכבי תל-אביב לא אמור לרדת בצורה משמעותית בקיץ הקרוב, אבל מרביתו יתבסס על תשלום חוזים של שחקנים שחתמו למספר שנים. הקבוצה צפויה להתחזק ב-2 או 3 שחקנים זרים, כשאחד מהם יהיה חלוץ, וככל הנראה בעוד כשלושה שחקנים ישראלים, כשהמגמה היא להביא שחקנים צעירים שעתידם לפניהם.

בין השמות היותר מוכרים של שחקנים שנמצאים על הכוונת מוזכר שמו של קשר קרית שמונה, אדריאן רוצ'ט, שמחזור על ידי קבוצות נוספות בליגה. בתקופה האחרונה החלו גורמים הקשורים למועדון מקרית שלום לבחון את אופציית צירופו, אולם נכון להיום נראה כי השחקן, שמחזיק בחוזה לעוד שלוש שנים בקבוצה של איזי שירצקי, לא ישתחרר בקלות מהמועדון שיידרוש עליו סכומי כסף נכבדים שבמכבי לא מתכוונים לשלם.

מאור בוזגלו. ישוב לאימונים (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו . בונים עליו שיוביל גם בעונה הבאה (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

למרות זאת, במכבי עשויים לשוב ולבדוק את האופציה בשלב מאוחר יותר אחרי שיידעו מה עתידם של שחקנים בעלי חוזה במועדון.

"איזי שירצקי לא ישחרר את רוצ'ט כל כך מהר ובטח לא בכל סכום", אמר גורם במועדון. "הוא ירצה סכומים גדולים וזה לא מה שבתוכניות שלנו. אנחנו לא נתחזק בהרבה שחקנים, אבל באלו שנביא נעשה את המאמצים שיהיו בינגו".

במשפט הזה מתכוון אותו גורם לעובדה שלא מעט שחקנים מושאלים אמורים לשוב לקבוצה בקיץ וככל הנראה לפחות שלושה שחקנים צפויים להישאר במכבי ת"א וביניהם, תמיר כחלון, אורי שטרית ועומר ורד, כשגם שמו של שוער קרית שמונה, גיא חיימוב נכלל ברשימה.

ברק לוי זוכה להערכה
אגב, מי שצופים לו בקרית שלום התקדמות גדולה יהיה השוער של קבוצת הנוער, ברק לוי, שמוערך מאוד על ידי הצוות המקצועי ובייחוד על ידי מאמן השוערים, שורה אובארוב. בשבועות האחרונים החלו בצוות המקצועי להתעניין באפשרות של קידומו של לוי לשלישיית השוערים של הקבוצה הבוגרת בעונה הבאה.

היום המשיכו הצהובים בהכנות לקראת המשחק מול הפועל ב"ש בשבת הקרובה. "אם לא נשיג את המקום השלישי הרבה דברים בתוכניות שלנו יישתנו", אמר גורם במועדון כשהכוונה היא לסיים את הסיבוב השני עם עדיפות על פני קרית שמונה ולשמור עליו עד הסיום.

סידיבה. לא קיבל אישור לעזוב ליוון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
סידיבה. בספק גדול למשחק נגד באר-שבע (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

במועדון החליטו שלא לשחרר שחקנים זרים מוקדם מהצפוי העונה, ולהשאיר את הסגל כמו שהוא במאבק על הכרטיס לאירופה. הקשר, ג'יבריל סידיבה, שפצוע ברגלו לא התאמן גם היום ובספק גדול למשחק בשבת. מי שישובו לסגל יהיו סאבו פאביצ'ביץ', אבי סטרול וגל אלברמן שיתפוס את מקומו של סידיבה.

רק ביומיים הקרובים תמונת ה-11 תהיה יותר ברורה כשהשאלה הגדולה היא האם מוטי איווניר ימשיך לתת קרדיט לשחקנים הצעירים שפתחו בשבת האחרונה או שאלו יחזרו לספסל.