שבועיים לא פשוטים עברו על הפועל פ"ת. החל בהפסד הדרמטי למכבי ת"א בדקה ה-94 ואירועי סוף אותו המשחק, המשך במשחק האימון מול בני סכנין שפוצץ בדקה ה-65 עקב אירועים חריגים, וכלה במסיבת העיתונאים שנערכה אמש (חמישי) ובה הודיעו הכחולים כי הם מתכוונים להחרים את הדרבי מחר מול מכבי פ"ת.

עיקר הלחץ בהפועל פ"ת התרכז ביממה הנוכחית, כאשר לאחר יום קשה וארוך הצליחה הנהלת הפועל פ"ת להשיג את מה שמגדרים במועדון ומסביבו כ'ניצחון' במאבק שלהם ליחס הוגן כלפי הקבוצות שאינן נכללות בקטגוריית '4 הגדולות'. הערב(שישי) אנחנו חושפים ב-ONE את השתלשלות האירועים שיובילו ככל הנראה לקיומו של משחק הדרבי מחר.

כפי שפרסמנו הבוקר, ראשי הפועל פ"ת קיימו שיחות ארוכות עם אנשי ההתאחדות בניסיון להגיע לפשרה בסוגיית העונש שספק קפטן הקבוצה, ג'ונתן אסוס, והערב הסכים לאשר את הדברים ל-ONE אחד מבעלי הפועל פ"ת, תומר סיני.

"היום בבוקר דיבר איתי המנכ"ל שלנו, אפי צפריר, ביחד עם סמנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, רותם קמר". סיפר סיני. "רותם ניסה להגיד לנו שאפשר למחות בצורות אחרות כגון לעלות למשחק עם שחקני נוער, ושלא כדאי לנו שלא להופיע למשחק כי זה יפגע במועדון ויורידו אותנו ליגה".

אימון הפועל פתח תקווה היום בצל הבלגן (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אימון הפועל פתח תקווה היום בצל הבלגן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"אמרתי לרותם שאנשים פיספסו את מה שקרה, אבל התשובות שהוא נתן לי לא התאימו להפועל פ"ת. אני ביקשתי שישלח לי מכתב שמבקשים מאיתנו לעלות, ושיבטיחו לנו שישבו איתנו לשיחה על כל מה שקרה בשבועיים האחרונים בכדי למצות את הצדק". הוסיף סיני.

לאחר השיחה בין הצדדים שלח קמיר מכתב להפועל פ"ת ובו פירוט לגבי העונש הצפוי לקבוצה במידה ולא תופיע למשחק, והמלצה לשקול את צעדיהם. "הפקס שנשלח אלינו היה יותר איום על הפועל פ"ת מאשר על מה שדיברנו". התייחס תומר סיני לפקס שקיבל הבוקר.

בהמשך דיברו אנשי פ"ת עם גורמים נוספים ובהם שטרן חלובה. "אכן הייתה לי שיחה עם שטרן". אישר סיני ואמר: "הוא אדם שאני מעריך מאד בכדורגל, בן אדם טוב שמבין עניין. הוא אמר לי שיכול להיות שבאמת נגרם עוול להפועל פ"ת ויכול להיות שעשו את הדברים בצורה לא נכונה".

"שטרן ביקש מהפועל פ"ת לעלות לדרבי בשבת ולשחק עם ההרכב הכי חזק, והבטיח למועדון שלנו שבשבוע הבא נשב איתו ועם כל מי שצריך כדי לבדוק את כל הנושא הזה ולברר אם קיפחו את הפועל פ"ת או לא". הוסיף הבעלים. בהתייחס לאישום בו הורשע אסוס אמר סיני: "שוחחנו עם דני קורן, שהיה המשקיף באותו המשחק והוא אמר לנו שאין מילה אחת בדו"ח שלו ביחס לאישומים כלפי ג'ונתן אסוס".

אפי צפריר ותומר סיני (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אפי צפריר ותומר סיני (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

כזכור, שחקנים בקבוצה ביקרו את העונש שספג אסוס כשאמרו: "ההחלטה הזו היא בושה". עם סיום אימון הקבוצה ולאחר שהתעדכנו באירועי היום השחקנים שיבחו את הנהלת המועדון על פעולותיה בפרשה ואחד מהם אף אמר: "סוף סוף ההנהלה של הפועל פ"ת לא יושבת בשקט כשדבר כזה קורה, חשוב להראות שאנחנו לא 'פרייארים'. כשמקבלים גב כזה מההנהלה שמגנה על שחקן בקבוצה, זה נותן לנו מוטיבציה לעלות ולשרוף את הדשא".

דני קורן. שופט העבר נפגע בתאונת אופנוע (צילום: מערכת ONE)
דני קורן (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

בהנהלת הקבוצה טרם הודיעו סופית האם יעלו לדרבי עם ההרכב החזק ביותר שלהם, אולם עקב בקשת ההתאחדות מהקבוצה שלא להחרים את הדרבי ולעלות למשחק בשבת כרגיל, הנושא נמצא בדיונים בקרב הבעלים, תומר סיני וגל חצור, ויו"ר הקבוצה, דני לוי, שבינתיים המריא לחופשה בחו"ל. תומר סיני הבהיר בנושא: "עוד לא קיבלנו החלטה סופית, אבל אנחנו שוקלים בחיוב לעלות למשחק".

מחפוד: "את הדרבי ינצח מי שירצה יותר"
בהפועל פ"ת מנסים להתכונן באופן רגיל לחלוטין לקראת משחק הדרבי על אף הצהרות ההנהלה על החרמתו, כאשר מחפוד תידרך את חניכיו באסיפה הטקטית ואמר להם: "במשחקים האחרונים שיחקנו מצוין אבל לא הבאנו את הנקודות בגלל נאיביות. את הדרבי הזה לא תנצח יכולת אלא מי שירצה יותר. תעזבו בצד את כל הסיפור עם ג'ונתן ותעלו בשביל לנצח. בואו נשמח את האוהדים, ההנהלה ואת כל העיר, בואו ננצח את המשחק הזה בשביל כולם".

מבחינת ההרכב שלו מחפוד יבצע שינוי אחד כפוי, כאשר אור בן חמו הצעיר יפתח בקישור האחורי לצידו של רפי דהאן במקומו של ג'ונתן אסוס המושעה. אייל שן הפצוע לא יכלל בסגל, כאשר בחוד ההתקפה ימשיך דודו ביטון כחלוץ החוד היחיד.

אלי מחפוד. סיכם את תנאיו במועדון (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אלי מחפוד. שומר על שתיקה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

לאחר פגישה לא רשמית בין גורמים בהתאחדות לראשי הפועל פ"ת, במועדון מאם המושבות מחפשים סולם כדי לרדת מהעץ עליו טיפסו עם ההצהרה בדבר החרמת הדרבי. ההודעה הרשמית בנושא לא צפויה לצאת לפני המשחק. ההחלטה המתגבשת בקרב המלאבסים היא אם לעלות למשחק עם ההרכב החזק ביותר. בינתיים, דני לוי המריא למה שהגדירו בהפועל פ"ת כ"חופשה פרטית בחו"ל שתוכננה מראש", את יתר חברי ההנהלה לחפש דרך לצאת מהתסבוכת אליה נקלעו.

"המהלך הזה נועד בעיקר כדי לזעזע" אמר ל-ONE גורם בקבוצה והוסיף: “קשה לי להאמין שיסתכנו בהורדת ליגה, אנחנו נעלה למשחק, אבל המהלך הזה היה בשביל להראות שיש משהו לא תקין בהתנהלות של הכדורגל ושכל אחד בהתאחדות עושה מה שהוא רוצה".

לפחות באימון משדרים עסקים כרגיל (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
לפחות באימון משדרים עסקים כרגיל (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על שחקני הקבוצה נאסר להתראיין כאשר גם המאמן אלי מחפוד שומר בשלב זה על זכות השתיקה. יחד עם זאת אתמול אמר באסיפה היו"ר דני לוי לשחקנים: “אני מבקש שאתם תתרכזו בכדורגל ותתנהגו כרגיל על המגרש, אתם כמו הילדים שלנו ואנחנו שומרים עליכם, אבל את המלחמות אנחנו נעשה".

ג´ונתן אסוס (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקן המריבה, ג´ונתן אסוס (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: שניר דורי, עמנואל מתיאס, גל כהן, דניאל אדו, איאד חוטבה, אור בן-חמו, רפי דהאן, גיא צרפתי, ישראל זגורי, ג'וניור ויסה ודודו ביטון.