בלם בית"ר ירושלים, שמעון גרשון, הודיע היום (רביעי) באופן רשמי על פרישתו מכדורגל בגיל 33 בשל מום שנתגלה בלבו בבדיקות שערך לאחרונה. אף שהדבר עמד באוויר, התקבלה הידיעה אצל רבים בתחושות עזות.

גרשון, בעל 50 הופעות במדי נבחרת ישראל, שיחק בארבע השנים האחרונות במדי בית"ר ירושלים, מאז שהגיע אליה באותו מעבר מתוקשר, שנוי במחלוקת ובעיני רבים אף מגונה, מהיריבה המושבעת הפועל ת"א, שבה גדל והתפתח.

במסיבת העיתונאים נראה גרשון נרגש מאוד. הוא דיבר לאט, בקול שקט, מחייך במבוכה ואף מזיל דמעה. אך כמה שהוא עצמו היה עצוב מכך, כך היו עצובים גם רבים מחבריו השחקנים והמאמנים כששמעו על הידיעה.

הבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק, שוחח עם שמעון גרשון לאחר שהשחקן הודיע על פרישתו ממשחק פעיל.

גאידמק אמר לגרשון בשיחת טלפון: "אני רוצה להודות לך על כל מה שעשית לבית"ר ירושלים ועל כל התרומה שלך לכדורגל הישראלי. שמחתי להכיר אותך, מעבר לזה שהיית שחקן יוצא מן הכלל, אתה גם אחד השחקנים האינטליגנטים שיש. אני רוצה לאחל לך שנה טובה, המון בריאות ואני מקווה שתמשיך בבית"ר. אני בטוח שעוד נשתמע בעתיד".

בואטנג, גאידמק, גרשון ואמסלם.הבוס לא שכח (צילום: מערכת ONE)
בואטנג, גאידמק, גרשון ואמסלם.הבוס לא שכח | צילום: מערכת ONE

גרשון הודה לגאידמק על שיחת הטלפון ואמר לו: "אני מודה לך שהענקת לי את ההזדמנות להגיע לבית"ר ירושלים ולהיות חלק מקבוצה מפוארת שזכתה בתארים ובהישגים. אני עדיין חלק מבית"ר ירושלים גם אם לא אשחק יותר".

שותפו של גרשון בנבחרת ובבית"ר ירושלים, אריק בנאדו, אמר: “זה רגע עצוב לכדורגל הישראלי. היה לי הכבוד לשחק עם שמעון גרשון. הוא הבלם הטוב ביותר ששיחקתי איתו. הוא עשה קריירה מופלאה בתור כדורגלן. אני בטוח שהוא יצליח בכל דרך שיפנה. מדובר באישיות ואני מאחל לו בהצלחה בהמשך הדרך”.

שמעון גרשון עם אריק בנאדו (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שמעון גרשון עם אריק בנאדו (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מאמן בית"ר ירושלים, אורי מלמיליאן, אמר: “לצערי לא יצא ששמעון יתאמן הרבה זמן תחתיי אבל בזמן הקצר שאימנתי אותו הבנתי על מה כולם מדברים שמספרים על האישיות שלו וראיתי את זה בתקופה שאימנתי אותו".

"תמיד משבחים אנשים אחרי שהם פורשים או עוברים תפקיד אבל במקרה של גרשון יש מה לשבח ועל מה לשבח. הוא דוגמא ומופת לכל ספורטאי והדבר הכי חשוב שהוא לא ייעלם לנו מהכדורגל. הוא צריך להישאר בכדורגל".

מלמיליאן וקורנפיין. השילוב לא עבד  (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מלמיליאן וקורנפיין (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מאמנו לשעבר בבית"ר, יצחק שום, הוסיף: “שמעון היה שחקן גדול ואחד השחקנים הגדולים שאימנתי. הוא עשה קריירה גדולה. חבר שהוא נאלץ לפרוש. הוא עשה הרבה לטובת הכדורגל הישראלי והוא תמיד ישאר מבחינתי כשחקן מיוחד בכדורגל הישראלי".

שותפו של גרשון לחולית ההגנה הבית"רית, תומר בן יוסף: "זה די מפתיע. אני מכיר את שמעון כמה שנים ואני בטוח שהוא ייקח את זה לכיוון חיובי למרות שזה מצער ומאכזב לפרוש בצורה מפתיעה, כשאתה עדיין מרגיש שאתה יכול לתת מעצמך עוד כמה שנים. אני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם".

עידן טל ושמעון גרשון משתעשעים באימון (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל ושמעון גרשון משתעשעים באימון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

קשר בית"ר, עידן טל, הוסיף: ”עצוב מאוד. אני בטוח ששמעון יצליח בכל מה שהוא ייבחר לעשות. זה שחקן עם אישיות יוצא דופן, אנחנו משחקים כמה שנים ביחד והשנה היתה לנו אינטרקציה במיוחד וחלקנו דברים לא רק בכדורגל, הייתי איתו בחדר במחנה האימונים ונהניתי להיות במחיצתו. הוא יחסר בנוף הכדורגל". עמית בן שושן: ”שמעון תרם רבות לבית"ר מאז שהגיע לקבוצה אני מאחל לו הצלחה בהמשך הדרך ושיידע שהשחקנים בבית"ר אוהבים אותו מאוד ".

אנטבי: אחד הבלמים הגדולים שגדלו פה", הלל: "יום עצוב"
אייל ברקוביץ' סיפר: "מקצוען אמיתי, אני מאחל לכל ילד שמתחיל לשחק כדורגל להיות מקצוען כמוהו".

משה סיני, המאמן הראשון שנתן לגרשון הזדמנות, אמר: “אני חושב שעצם הפרישה שלו זה חבל, הבריאות זה הכי חשוב. אני מכיר את שמעון, שיידע לפלס את דרכו לנתיבים אחרים לאו דווקא בכדורגל. הוא עשה קריירה מצויינת בכל פרמטר גם מבחינת אישיות וגם מבחינה מקצועית. אני מאחל לו בריאות והצלחה בדרכו החדשה".

משה סיני (אלעד דיין) (צילום: מערכת ONE)
משה סיני (אלעד דיין) | צילום: מערכת ONE

"אני זוכר שהוא היה מחליף בנוער, לא שחקן הרכב, והיה משחק של בוגרים נגד הנוער וראיתי אותו מתחמם בצד, שאלתי עליו ואמרו לי שהוא שחקן מחליף בנוער אבל כישרוני, שלא אוהב לעבוד. זיהיתי את הכשרון שלו, הוא שיחק במספיק תפקידים, בין היתר, שיחק גם מגן ימני למרות שלא אהב את זה, כי היה צריך לרוץ הרבה. אבל דרך זה הוא למד להעריך את התפקיד של הבלם. אני נתתי לו את הפס הראשון אבל היתר זה שלו”.

מנג'ר מכבי תל אביב, אבי נמני: ”מדובר בבלם מעולה שהיה עם יכולת מנהיגות מצויינת ועשה קריירה לתפארת".

אחד מחבריו הקרובים של גרשון, שלום תקווה, הרחיב: “זו פרישה בכפייה, כמו שאומרים. גם כששחקן מגיע לגיל הפרישה וצריך לתלות את הנעליים זה דבר מאוד קשה, מניסיון. כמובן שעם בעיה כזו חמורה אסור לאף אחד לסכן את חייו למען שום מטרה, מה עוד ששמעון בעל משפחה. הוא צריך להתרגל לחיים החדשים. למרות הרגע הקשה הוא יכול להסתכל בגאווה על דברים יפים ומרתקים שעבר בקריירה, הוא לא יוצא מתוסכל והוא מילא את הכוס כמו שצריך". 

יגאל אנטבי (ניר בוקסנבאום) (צילום: מערכת ONE)
יגאל אנטבי (ניר בוקסנבאום) | צילום: מערכת ONE

"הפועל תל אביב תרמה רבות לשמעון גרשון במהלך כל הקריירה שלו. חבל שזה נגמר ביניהם בקולות צורמים, אבל היו לשמעון שנים טובות ומדהימות בהפועל. בגביע המדינה שמעון ידע להעריך אותי, שמעון הוא ילד עם ערכים ורגישות, עברנו תקופה יפה שם. אני מלווה באופו אישי את שמעון שנים ואני יכול לומר שהרבה תמונות אדומות היו במהלך השיחה. הצבע האדום עדיין שלט בפרישה שלו".

מגן הפועל ת"א לשעבר, יגאל אנטבי, אמר: “קודם כל עצוב לי שהוא נאלץ לפרוש בנסיבות כאלה. לדעתי הוא אחד הבלמים הגדולים שגדלו פה. שמעון הוא חבר טוב. לשחק איתו הייתה חוויה, הוא בן אדם מדהים ושחקן גדול. כל מילה עליו מיותרת. כל מה שעברתי איתו היה חוויה. נהניתי לשחק איתו, נהניתי מאוד בחברתו. כן ירבו כדורגלנים בכדורגל שלנו ברמה שלו".

שחקן הפועל ת"א, יעקב הלל, הסכים: “אני חושב שזה יום עצוב מבחינת שמעון כי הפרישה הזו לא הייתה מתוכננת. היה לי הכבוד לשחק עם שמעון ולהיות חבר שלו, לצחוק ולחוות איתו דברים מדהימים. חבל שהוא פורש בנסיבות כאלה. המסע לאירופה זה מסע, שאני לא אשכח ובטח לא שמעון".

יעקב הילל. עומל על רשימת מועמדים לקשטן (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
יעקב הילל (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

"החוויות שחווינו יחד היו שיא הקריירה שלי וגם שמעון הרגיש ככה. אני חושב ששמעון ואני חגגנו רגעים משמחים ויפים, שמעון מסמל בעיניי בן אדם מדהים, שבא להנות מכדורגל. הוא בן אדם שמשרה אווירה טובה וחבל שאנשים לא לומדים מדרך ההתנהלות שלו. היה כיף להיו שחקן לצידו אני מקווה שהוא יהיה בריא וירגיש טוב".

קפטן הפועל ת"א לשעבר, פליקס חלפון, הוסיף: ”מצד אחד, זה לא קל וזה מבאס, אבל מצד שני שמעון היה בסוף הקריירה שלו וזה לא הפתיע. אני מכיר את שמעון טוב והוא היה מושך עוד שנה שנתיים. הבריאות לפני הקריירה. אני מאמין ששמעון יוכל לפתח עוד דברים מעבר לכדורגל. אנחנו נפרדים משחקן ענק. כשאני הייתי קפטן הוא היה מחליף בהפועל. עזרתי לו והוא השתלב לאט לאט ותפס את מקומו, הוא לא שוכח את זה. אני אוהב אותו כבן אדם ושחקן".

פליקס חלפון (ONE) (צילום: מערכת ONE)
פליקס חלפון (ONE) | צילום: מערכת ONE

קפטן מכבי חיפה יניב קטן: רגע עצוב מאוד. חבר ומודל לחיקוי


חברו לשעבר בהפועל ת"א ובבית"ר ירושלים, עומרי אפק, אמר: “שמעון הוא שחקן גדול וגם חבר מעבר לזה. הוא אדם ואישיות מאוד מיוחדת שידע להקרין את הדברים שמייחדים אותו גם במגרש אם זה בקור רוח, אינטיליגנציה, יצירתיות ואופטימיות. נהניתי לשחק לצידו ואני מאחל לו שיצליח בכל מה שיעשה לפחות כמו בכדורגל".

קפטן מכבי חיפה, יניב קטן, ששיחק עם גרשון בנבחרת, שיבח את הבלם: “זה רגע מאוד עצוב. שמעון גרשון אחד השחקנים הגדולים שהיו בכדורגל הישראלי. הוא חבר ומודל לחיקוי לכל שחקן".

שמעון גרשון (גיא איזנר) (צילום: מערכת ONE)
שמעון גרשון (גיא איזנר) | צילום: מערכת ONE

מאמן מכבי ת"א, יוסי מזרחי, ביקש להתייחס לפרישתו של הבלם שמעון גרשון ואמר: ”היה לי הכבוד לאמן אותו הוא בלם מצויין ומעבר לזה אישיות מרתקת עם כושר מנהיגות גבוהה. חבל מאד שהוא פרש בגיל הזה אבל בריאות לפני הכל זה עצוב לפרוש בגלל סיבה בריאותית כל אחד רוצה שהפרישה תיהיה טבעית אבל הוא עשה קריירה מדהימה וצריך לברך אותו על כך".

על השאלה האם הרווחנו מאמן אמר בחיוך מזרחי: ”אני לא יודע אבל אם הייתי צריך לתת לו טיפ לא הייתי מציע לו לאמן אני בטוח ששמעון ימצא את התחום שהוא רוצה ללכת אליו הוא עסק בהרבה תחומים ואני מאחל לו את ההצלחה שבעולם".

סייעו בהכנת הידיעה: ליאור טימור, עומרי תבור, גיא בן זיו, דנה בהט ודורון בן דור