גיא לוזון. "הדור הנוכחי משתפר" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גיא לוזון. "הדור הנוכחי משתפר" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בעוד קצת יותר משנה וחצי תעמוד הנבחרת הצעירה בשיאו של אירוע הדגל של ההתאחדות, אליפות אירופה 2013 שתיערך לראשונה בישראל. עד אז, עומל מאמן הנבחרת, גיא לוזון על הכנת השחקנים הפטורים מקמפיין המוקדמות לקראת הטורניר.

מאמן הנבחרת דיבר ב"תוכנית הספורט של ישראל" בשיתוף ONE וסיפר על הדור אותו הוא אמור להוביל ליורו: "הדור הנוכחי לומר את האמת אט אט הולך ומשתפר, ככל שנתקרב לאליפות כך נהיה טובים יותר. כשהתחלנו זה ממש היה אוסף שחקנים בו כל מי שהיה לו את הגיל התקבל, אבל כרגע שי שחקנים טובים ואנחנו מתגבשים כנבחרת.

יש שנתון מוצלח מאוד, ויש שנתונים פחות טובים ופחות ברוכי כשרונות, הרבה שחקנים נמצאים בסגלים לא כי הם טובים כי הם הרע במיעוטו. גם באולימפית יש עכשיו שחקנים שלא מתאימים אבל הם הכי טובים שיש כרגע. צרפת, כמו ספרד וגרמניה אלו הנבחרות הכי טובות שיש, הם טובים מאיתנו כנבחרת אבל אנחנו צריכים להתמודד מולם כנבחרת".

על הכנות הנבחרת עד כה אמר לוזון: "מול אנגליה היה המשחק הכי טוב שלנו, למרות שהפסדנו 4:1, יש לנו היום שחקנים שהם לא בהרכב ליגת על, משחקים בלאומית, והם אולי לא מתאימים אבל זה מה שיש, לבוא מול שחקני פרמייר ליג זה לא פשוט, כל עוד היה לנו אוויר ואת ההרכב היחסית החזק אז עמדנו בכבוד. אנחנו צריכים לשחק מול הרמות הכי גבוהות, כי ב-2013 באליפות אלו הנבחרות שיגיעו לפה, אפשר לנצח את מלטה ופינלנד וזה פופוליסטי ולא תורם כלום. המטרה שלי לשחק מול הנבחרות ברמה גבוהה כמו אלו שנשחק מולם באליפות".

עמוס ואבי לוזון. גיא: &"הם אוהבים כדורגל&" (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
עמוס ואבי לוזון. גיא: &"הם אוהבים כדורגל&" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

לאחרונה הודיע דודו של גיא, עמוס לוזון, נשיא מכבי פתח תקווה כי הוא איננו מעוניין יותר להישאר בכדורגל, על כך אמר גיא: "עמוס ואבי אוהבים מאוד כדורגל, בסופו של דבר האהבה למשחק תנצח, הם יהיו בכדורגל כי הם יאהבו את זה, אם בנאדם נהנה אז הוא יישאר ואם לא אז לא

אני לא חושב שזה משנה שאבי ועמוס הם משפחה, מי שמכיר אותי ויודע את העבודה שלי מעריך אותי כך או אחרת. עד 2013 אני אהיה בנבחרת ושום דבר לא מעניין אותי חוץ מזה, כל מה שאומרים מסביב לא מעניין, אני לא הולך לשום מקום עד אז. עוד אי אפשר לדעת מי יהיה המאמן הבא של הנבחרת הבוגרת. בחיים נמדדים לפי תוצאות, אם אעשה תוצאות טובות אז יעריכו אותי, ואם לא - אז לא".

על הנבחרת הבוגרת לה אמור להתמנות מאמן חדש בקרוב אמר לוזון: "אני כמאמן הנבחרת אין לי שום זכות דיבור על המאמן הלאומי".

גיא לוזון. &"יש ירידה ברמה בליגה&" (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
גיא לוזון. &"יש ירידה ברמה בליגה&" (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

על עתידו והסיכוי שיאמן קבוצה אמר המאמן: "אני מאוד רוצה לחזור לקבוצה, הייתי מוכן לאמן בקבוצה גם בחינם, חסר לי הריגוש והסיפוק. השאיפה שלי זה לאמן בחו"ל, אני גם משפר שפה בשביל זה. אני לומד כי מה שלא עושה את זה יילך אחורה בסופו של דבר. חיפה אם תגיע עם אותו מספר נקודות לקו הסיום בלי פצועים היא העדיפה, גם על מכבי וגם על הפועל".