הקשר הקרואטי, מריו צ'ארביץ', שמועמד למכבי פתח תקווה נחת הבוקר (חמישי) בישראל לצורך בדיקות רפואיות ובשעות הצהריים ייפגש עם בעלי הקבוצה, עמוס לוזון, על מנת לחתום על חוזה לעונה אחת ולחבור לחבריו החדשים מחר במחנה האימון באוסטריה. גורם בכיר במועדון אישר את הידיעה ל-ONE.

צ'ארביץ' יהיה הזר השני של המועדון ממלאבס לאחר שסבסטיאן סנסוני האריך את חוזהו במועדון ולאחר שצ'ארביץ' יוחתם רישמית, יוכלו במועדון להתפנות על מנת להמשיך את מגמת ההתחזקות ולחפש שחקנים פוטנציאליים נוספים שיעבו את השורות.

צ'ארביץ' בן ה-29 גדל בהיידוק ספליט הקרואטית בה שיחק חמש עונות משנת 1999 עד שנת 2004. התחנה הראשונה של הקרואטי מחוץ לארץ מולדתו היתה בקבוצת אל איתחאד מערב הסעודית, אך הרומן בין הצדדים היה קצר והתחנה הבאה (1.87) היתה הבונדסליגה הגרמנית, שם לבש את מדיה של שטוטגארט.

לאחר שנה במדים האדומים לבנים חזר לעונת השאלה לקבוצת נעוריו, היידוק ספליט, ממנה עבר לליגה הבלגית לקבוצת לוקרן שם שיחק שלוש שנים ושיתף פעולה בין היתר עם חלוץ מכבי פתח תקווה, עומר גולן.

בעונה החולפת כאמור שיחק בקבוצת קורטייק הבלגית שם שיתף פעולה עם ישראלי אחר, רמי גרשון, וכעת אם הבדיקות הרפואיות יעברו כשורה הוא יצטרף למדים הכחולים לבנים של המלאבסים. יש לציין כי לצ'ארביץ' הופעה בנבחרת הקרואטית הבוגרת בשנת 2004.

צ´ארביץ´. ילבש את המדים של מכבי פ&"ת (רויטרס) (öéìåí: מערכת ONE)
מריו צ´ראביץ´. בקרוב בפתח תקווה (רויטרס) | öéìåí: מערכת ONE

מאמן הקבוצה, מרקו בלבול, ממשיך לבחון באוסטריה מועמדים לעמדת הבלם,  כאשר אמש נבחן בלם צ'כי שלא הרשים, מה שמשאיר לבלבול עבודה רבה גם בגזרה הזו. כמו כן, קשרה של בני סכנין בעונה החולפת, נסטיה צ'ה, מותיר רושם חיובי במחנה האימונים ולא מן הנמנע כי בימים הקרובים יקבל הצעה לעונה הקרובה.

בנוסף, בלבול ממשיך לחפש מועמדים לעמדות הקשר האחורי והחלוץ שיתפוס את מקומו של עומר דמארי שעזב להפועל תל אביב.

המלאבסים מציינים כי התנאים שהעמידו לרשותם במחנה האימונים מצויינים וכי האווירה עד כה טובה מאוד, זאת כאשר כל השחקנים, למעט טל בן חיים שעדיין פצוע, כבר חזרו להתאמן ומתחילים לעבוד על הכושר הגופני ועל כושר המשחק.

מרקו בלבול. שחקניו ילמדו מהטעויות? (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
מרקו בלבול (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הערב תערוך הקבוצה את משחק האימון הראשון שלה במחנה, כאשר תפגוש את סיגמה אולומוץ הצ'כית ולאחר מכן תפגוש ביום שני את פולי יאסי הרומנית וכן תחתום את מחנה האימונים עם משחק מול קבוצה ממקדוניה.