אבו ניל. שירזי: &"הוא עדיין צעיר כדי לקבל החלטות נכונות&" (אלעד יר (צילום: מערכת ONE)
אבוניל. האשים את השעון המעורר (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

קצת פחות משבוע אחרי שהבלם גולן חרמון איחר לאימון הפועל חיפה ונקנס ע"י המאמן ניצן שירזי, איחר היום (ראשון) לאימון החלוץ הצעיר, אמיר אבוניל. האחרון טען שלא הגיע בזמן בגלל שלא שמע את צלצול השעון המעורר, מה שלא מנע משירזי שלא לאפשר לו להתאמן והוא יועמד לדין משמעתי.

הקבוצה קיימה את האימון האחרון שלה לפני היציאה למחנה בהונגריה. סגל של 20 שחקנים ועוד שלושה שערים ייצאו למחנה. קאלה יצטרף למחנה רק ב-22 בחודש מכיוון שעד אז בית המשפט אמור לדון בבקשת האזרחות שלו. מי שישמשו כשוערים בשלב זה הם גד עמוס וגבריאל כהן.

הבלם סביטי ליפניה, ימשיך להתאמן בארץ ולא ייצא עם חבריו לאחר שלא הומצאה עבורו אשרת כניסה להונגריה.

הבעלים יואב כץ התייחס מעט בסלחנות לאיחור של ליפניה לארץ ואמר ל-ONE: "ליפניה לצערי הגיע באיחור והיה טוב יותר אם היה נמנע מכך, אבל אני יודע שיש לאזרחים האפריקאים לא מעט בעיות בכל מה שקשור להגעה ליעדים שונים בעולם. הייתי מעדיף לראות את ליפניה במחנה אבל נצטרך להסתדר בלעדיו".

ניצן שירזי. נכנס לנעליים גדולות  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ניצן שירזי. ממשיך ביד הקשה כלפי שחקניו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כץ אמור להגיע להונגריה ביום שלישי. למחנה אמור גם להצטרף חלוץ ניגרי, אחריו עוכב שירזי תקופה ארוכה. יחד עם זאת בהפועל לא פוסלים על הסף אפשרות שירו בלו ינחת בקבוצה, אם לא יחתום ביוון.

במהלך המחנה ינסו בחיפה להגיע להסדר כספי עם שלושת שחקני הבית, אושרי רואש, רן אבוקרט והישאם כיוואן שטרם חתמו על חוזים. בניגוד לשניים האחרים, עם אבוקרט מתנהל מו"מ מתקדם יותר. הערכה היא שכל השלושה יחתמו בקבוצה וימשיכו לשחק בשורותיה.

יואב כץ עם אפרים גבאי. יהיה בעל הבית? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יואב כץ עם אפרים גבאי. &" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

המלחמה על חולצת ההרכב רק תלך ותחריף בכל מה שנוגע לעמדת הבלם ולפי מה שנראה כעת, אחד מהשלושה - ליפיניה, רואש או חרמון יצטרך לרדת לספסל. בהפועל משוכנעים שלאחר שהסגל יושלם המועדון יוכל להציב קבוצה חזקה שתתמודד על הפליאוף האמצעי ואולי למעלה מזה.