שבוע ויום חלפו מאז תאונת הקטנוע הקשה של אבי כהן והיום (שלישי) התברר כי שחקן העבר סובל ממוות מוחי, כך לפי קביעת הוועדה הרפואית של משרד הבריאות.

בנו של אבי כהן, תמיר, ובני משפחתו כינסו מוקדם יותר היום מסיבת עיתונאים בבית החולים איכילוב בה ניסה תמיר לדבר על קביעת הרופאים, אך התקשה להוציא מילים מפיו. בהתאחדות לכדורגל ישקלו לערוך טקס הנצחה באצטדיון ר"ג, אז יאפשרו למאות חבריו ואוהדיו להיפרד מאבי כהן.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, התראיין לתכנית הספורט של רדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE ואמר: "בלחץ היום-יומי אנשים מתנהגים אחד לשני בצורה מגעילה. כשקורה כזה דבר אנשים לא מבינים על מה רבים בכלל. הכל שטויות. היו לי מחלוקות עם אבי כהן, אך כשהיה מסתיים הדיון היינו מתחבקים. לא נתקלתי באנשים שאין להם שונאים והוא אחד הבודדים. כולם אהבו אותו".

לוזון המשיך: "אבי כהן כשחקן היה הראשון שבכלל הביא את המושג "ליברו" לישראל. הוא היה הראשון שהיה יוצא קדימה עם הכדור. זה מה שאני זוכר כילד. אחרי אותו גול מפורסם בגשם פיני זהבי הוציא אותו לחו"ל".

משפחת כהן. עולם הכדורסל נפרד מאבי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
משפחת כהן בבית החולים איכילוב (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"דיברתי איתו כעשרה ימים לפני האסון על הארכת ההסכם של ארגון השחקנים. דיברנו בנוגע לאלבום עם אריה אלטר ואיתו. הוא היה זה שהוליך לפשרה. הוא תמיד היה איש שלום ואיש של פשרות".

"אנחנו עובדים על הקמת מוזיאון שיהיה באצטדיון הלאומי החדש. יהיה שם אתר להנצחת כל השחקנים הגדולים ששירתו נאמנה את הכדורגל הישראלי. אנחנו עושים היערכויות להלוויה וארונו יוצב באצטדיון רמת גן. אנחנו רוצים לתת לו את הכבוד שמגיע לו", סיכם יו"ר ההתאחדות.

אבי לוזון. מצפים שידחה את המחזור (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אבי לוזון. &" (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

גם מנג'ר מכבי ת"א, אבי נמני התייחס לנושא: "סיימנו אימון והתעדכנו. זאת לא בשורה נעימה ואלו רגעים מאוד קשים. צריך לכבד את המשפחה ולא ללחוץ עליה. התאמנתי עם אבי כהן אך לא שיחקתי איתו. אני גדלתי עליו מגיל צעיר. הייתי בבלומפילד בגול שלו ב-79'. זאת טרגדיה אמיתית. זה ממש חבל וכואב".

"מכבי תל אביב מתכננת לעשות דברים אבל היא לא תעשה לפני שהדברים יקבעו באופן סופי. לא רוצים לצאת בהצהרות מהירות. הוא ראוי לקבל את כל הכבוד ומעבר לזה הוא היה גיבור ילדות שלי. הוא הסמל הכי גדול של מכבי תל אביב. פרץ את הדרך בליגה האנגלית. סמל גדול שחקוק לנצח".

אריה אלטר: "אני לא מעכל, איבדנו חבר יקר"
גם מנכ"ל ארגון השחקנים, אריה אלטר, עלה לשידור והתייחס לאירועים העצובים: "הייתי פסימי לצערי. לא התחברתי להילולה של הרבנים. זה היה מאוד קשה, זה עצוב מאוד. איבדנו חבר יקר ואנחנו כואבים כאב גדול מאוד".

"אני בבית החולים והגיעו לפה עשרות חברים. כולם באים לחזק וזה מה שהולך להיות בימים הקרובים עד לאחר השבעה. זאת החלטה של המשפחה בלבד. בינתיים הם החליטו לא לנתק את אבי מהמכשירים. זה לא משהו שיכול להחזיק שבועות ויכול לקרות כל רגע".

אריה אלטר ודורית כהן. &" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אריה אלטר ודורית כהן. &" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"זה פשוט לא נתפס. אני לא מעכל. אנחנו מדברים עליו כאילו הוא עוד איתנו. אנחנו לא יודעים איך לאכול את זה. דיברנו ביום של התאונה והוא נסע לרופא שיניים. כל היופי של אבי זה בפשטות. הוא שמח בחלקו ואוהב את החיים. זה כמו שבן אדם הולך ברחוב ויש זרקור עליו".

"אני אעשה דברים כדי שיזכרו את אבי. זה חבר כל-כך קרוב ויקר שהוא ילווה אותי עוד הרבה שנים. המשפחה עדיין לא מעכלת את הבשורה. זהו, אין מה לעשות יותר מזה", סיכם אלטר.

משפחת כהן ממררת בבכי  (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
משפחת כהן ממררת בבכי בבית החולים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

אבי כהן ואריה אלטר עבדו בשנים האחרונות באופן צמוד. השניים עמדו בראש ארגון השחקנים, כהן כיושב ראש ואלטר כמנכ"ל. מאז היוודע הבשורה על התאונה הקשה התייצב אלטר בבית החולים ותמך כל העת במשפחה.

הוועדה הרפואית קבעה: אבי כהן סובל ממוות מוחי
שבוע ויום עברו מאז התאונה של אבי כהן עם הקטנוע שלו באיזור הבורסה שברמת גן. בימים הראשונים שלאחר התאונה הגיעו לבקר רבנים רבים ואורחים מכל רחבי עולם הספורט לבית החולים.

במשפחה קיבלו הודעות וטלפונים מכל רחבי העולם ובתקשורת העולמית התייחסו בהרחבה למצבו של שחקן העבר של ליברפול ואביו של קשר בולטון בהווה, תמיר כהן.

משפחת כהן בבית החולים איכילוב (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
תמיר כהן מלווה באימו, אחותו ואחיו בבית החולים איכילוב (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

גם באנגליה ובסקוטלנד, שם שיחק כהן, פורסמו בימים שלאחר התאונה הודעות על תאונת הדרכים הקשה שעבר כשכל הפורומים של אוהדי ליברפול וגלאזגו ריינג'רס היו מלאים בברכות החלמה מהירה. גם בבריטניה לא שכחו את התרומה הגדולה שלו למועדון.

המשפחה המתינה מספר ימים עד שיתנקה דמו של אבי כהן מבדיקות שנערכו לו בימים שאחרי התאונה והיום בצהריים נערכה הוועדה הרפואית של משרד הבריאות, שקבעה כי שחקן העבר סובל ממצב של מוות מוחי.