שחקני העבר במוזיאון החוויה האולימפית (דרור עינב)
שחקני העבר במוזיאון החוויה האולימפית (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

לא הרבה יוצא לחובב כדורגל ישראלי להיות עד לסיטואציה שבה אגדות כדורגל ישראליות  מדברת ומעבירות חוויות עבר. היום (שלישי) התקיים אירוע שכזה כשהוועד האולימפי אירח במוזיאון החוויה האולימפיות אגדות כדורגל כמו חלוץ הפועל תל-אביב בעבר, רחביה רוזנבוים, מאמן הנבחרת היחיד שהצליח להעפיל עם ישראל למונדיאל, עמנואל שפר, אשר בלוט, שחקן נבחרת ישראל בעבר, שייע גלזר, צביקה סטודינסקי, מוסיק ליטבק ועוד אגדות כדורגל רבות וגדולות.

מאמן הנבחרת בעבר, עמנואל שפר, אמר ל-ONE: "אני מתרגש להגיע לכאן, המונדיאל שראינו לא היה גרוע אבל אפשר לשאוף ליותר טוב. אני חושב שגם אנחנו נגיע שוב למונדיאל. מתי? זאת שאלת השאלות".

על הסיור אמר: "זה מקום מצויין לספורט הישראלי, צריך לקחת דוגמא מהמקום הזה ולהביא לכאן כמה שיותר ספורטאים".

אשר בלוט שיתף אותנו ברגשותיו כשאמר: "זאת הפעם הראשונה שלי פה, אני מתרשם מהמקום, הלוואי ויהיו עוד הרבה מתקנים כאלה, זה מקום מבורך אבל צריך לחשוב גם הלאה".

על המונדיאל שהסתיים לפני יומיים אמר: "אנחנו רואים שהספרדים יודעים לשמוח אז מגיע להם ובואו נפרגן להם". על השאלה מתי אנחנו נזכה להיות במונדיאל, אמר: "אנחנו שמחים מהישגים חד-פעמיים כמו הניצחון על יוגוסלביה או העלייה למונדיאל 1970.

"בינתיים חסר לנו המון", הוסיף בלוט ואמר בהומור: "שיחקתי בדרום-אפריקה בעבר, אני לא יודע מה יהיה עם המגרשים שבנו שם, אפשר להביא אותם לארץ, לחלק אותם לבני יהודה, למכבי תל-אביב, לנתניה.

"יש לנו בעיה של מתקנים, של מאמנים ואנחנו עצלנים, לא מוכנים להשקיע. אני מכיר את העבודה באירופה, אנשים קמים שם בבוקר כדי ללכת לעבודה, העבודה זה המגרש, אנחנו לא כאלה וצריכים להיות יותר רציניים".

כוכבי העבר בחוויה האולימפית (דרור עינב)
כוכבי העבר בחוויה האולימפית (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

שייע גלזר סיכם את הביקור במוזיאון כשאמר: "התרגשתי מאוד, בזמני לא היו דברים כאלה. הכדורגל גם התקדם, חבל שנולדתי יותר מדי מוקדם. המונדיאל היה כמו כל המונדיאלים. הזכיה של ספרד במונדיאל היא הפתעה כי גרמניה התחילה טוב, ספרד הפסידה את המשחק הראשון ואח"כ התמונה השתנתה.

גלזר, ורשביאק ושפר (דרור עינב)
גלזר, ורשביאק ושפר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"אפשר לשאוב עידוד ממה שרואים פה בחוויה לספורט הישראלי. המקום הזה טוב להביא לכאן ספורטאים צעירים ותיירים, אולי בזכות המקום הזה ייצאו עוד כמה שחקנים".