קובי חסן מודה שבמהלך כל הקריירה המקצועית שלו כשחקן כדורגל ישנן מספר שניות בודדות שנעלמו מזכרונו. מספר שניות בהן הוא חש סוג של אובדן חושים או איבוד הכרה. את אותן השניות, מה-1 במאי 2007, חסן לא מצליח לשחזר עד היום.
 
העיר גבעתיים לבשה חג באותו היום, ולא רק בגלל שמדובר בחג הפועלים. מכבי חיפה הגדולה ירדה מהר הכרמל היישר למכתש ברחוב בורכוב, והתארחה אצל הקבוצה הצנומה מהליגה הארצית, הפועל רמת גן. באחת מהפעמים הבודדות מאז שנות ה-90, המגרש המיתולוגי של האדומים היה מלא עד אפס מקום.

מצד אחד, ירוק, ומן העבר השני אדום. מצד אחד הקבוצה הבכירה של הכדורגל הישראלי תחת ניצוחו של רוני לוי, מן העבר השני של הפינה, הקבוצה של יובל נעים שהתמודדה על הכרטיס לליגה הלאומית.
 
90 דקות ועוד 23 בתוספת הזמן עברו עד שנפל שער במכתש. הדקה ה-113 היא הדקה שחלקים ממנה אבדו מזכרונו של קובי חסן. "הכדור של קרלוס הגיע בדיוק כמו שרציתי", מספר חסן. "בעטתי מהאוויר, והדבר היחיד שאני זוכר הוא שרצתי לפינה, נפלתי על הדשא, ואחרי כמה דקות החברים קוראים לי 'קובי תתעורר'. פרט להרגשה המדהימה הזו אני לא זוכר את אותן השניות".

צ´קאנה וחסן. חזרו ליום הגדול (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
צ´קאנה וחסן. חזרו ליום הגדול (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

 
מספיק היה לראות את המבט בעיניו של רוני לוי כדי להבין עד כמה הסנסציה היתה גדולה. הפועל רמת גן העפילה לחצי גמר גביע המדינה על חשבונם של הירוקים, ושלחה את יניב קטן וחבריו מושפלים בדרך חזרה צפונה. טראומה שיזכרו אותה בחיפה עוד הרבה שנים.
 
היום, 4 שנים אחרי, ובפעם השלישית בארבע השנים האחרונות, רמת גן תארח את חיפה בשמינית גמר גביע המדינה. הפעם בווינטר, והפעם בלי קובי חסן, שעזב ליריבה העירונית הכח עמידר רמת גן ובלי קרלוס צ'קאנה שיצפה בחבריו מהיציע בעקבות ההרחקה מהמשחק האחרון.

רגע לפני המפגש בין האדומים לירוקים, השניים נרתמו, בשמחה ועם הרבה חיוך יש לומר, לשחזר את אותו המהלך שהוביל לשער של חסן, ולהתמוגג על אותן הרגעים אותן הם מגדירים "המאושרים בקריירה".

אוהדי הפועל ר&"ג חוגגים. &"רגעים שלא נשכח&" (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ר&"ג חוגגים. &"רגעים שלא נשכח&" (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

"מדובר בהישג שיהיה מאוד קשה לחזור עליו בשנים הקרובות", הודה צ'קאנה. "עכשיו אנחנו משחקים בווינטר ולא במכתש וזה משהו אחר. כשחיפה עלתה אז על הדשא יכולתי לראות על הפנים שלהם שהם קטסטרופה. מהרגע הראשון היתה על המגרש רק קבוצה אחת והיא הפועל רמת גן", מודה קרלוס עם עיניים בוהקות כשהוא נזכר איך רץ אל עבר משפחתו שישבה ביציע ולא הפסיק לחבק ולנשק את אישתו וילדיו.

"ירדנו למחצית ודיברנו בחדר ההלבשה", מספר חסן, "אמרנו לעצמנו 'אם עברה מחצית בלי שנספוג אז זה לא בשמיים ואפשר לעשות את זה'. עלינו למחצית השניה בטירוף וככל שהדקות עברו האמנו בעצמנו יותר. אלו סוג הרגעים שלעולם לא אשכח".

על השאלה האם ניתן לשחזר את הרגעים הללו, בניגוד לצ'קאנה שמעדיף לא לצאת בהצהרות חסן יורה: "כשיובל נעים רואה גביע ואת מכבי חיפה יהיה קשה לעצור אותו. אמנם וינטר זה כמו מגרש ניטרלי, אבל לגביע חוקים משלו ואני מאמין שרמת גן בהחלט תוכל לעשות את זה. אנחנו ניצחנו במפגש הראשון, חיפה בשני, עכשיו הגיע הזמן שרמת גן תנצח שוב".

קרלוס צ´קאנה וקובי חסן. &"ראו על הפנים שהם קטסטרופה&" (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
קרלוס צ´קאנה וקובי חסן. &"ראו על הפנים שהם קטסטרופה&" (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

צ'קאנה העדיף שלא לדבר יותר מידי על התוצאה, אבל הבטיח: "אם ננצח אני מבטיח לקפוץ למגרש ולחבק את השחקנים".