יניב קטן. מכה לחיפה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן סובל מכאבים מול בוראץ (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הטיפול שהחל אתמול (שישי) לקבל קפטן מכבי חיפה, יניב קטן, אמור לעזור לו לחזור לפעילות במהירות האפשרית ועם מינימום כאבים בגבו. קטן קיבל זריקה בגבו, שאמורה לפחות בתקופה הקרובה להפחית ממנו את הכאבים שהוא סובל כבר תקופה ארוכה.

"מדובר בטיפול נוסף שהצוות הרפואי החליט. אני מקווה מאוד שאהיה חדש עד יום ראשון-שני", אמר קטן והוסיף: "אני סובל מכאבים כבר תקופה ארוכה וקשה מאוד לתפקד במצב הזה. הדברים משפיעים עלי לא רק במגרש אלא גם בפעילות רגילה מחוץ למגרש. אם היו אומרים לי שמדובר בזריקות וטיפולים שמסכנים אותי בעתיד לא הייתי לוקח סיכון, אבל הטיפולים לא אמורים להשפיע בעתיד. אני רוצה לשחק עוד כמה שנים כדורגל ומקווה להיות בריא כמה שיותר מהר".

קטן לא ייצא ביום שני עם הקבוצה לגומלין מול בוראץ, אבל צפוי להיות כשיר למשחק הבא באירופה, כנראה מול מאריבור הסלובנית. במועדון ישנה שביעות רצון מההגרלה שיכולה היתה להיות הרבה יותר קשה. הסקאוט אלון חרזי, שעוקב אחרי היריבות, אמור להעביר דו"ח מפורט לאלישע לוי על האלופה הסלובנית.

בחיפה מרוצים מאוד משחקני הרכש החדשים ובעיקר מוויאם עמאשה ודלה ימפולסקי. ישראל זגורי שוחרר לבקשתו ויעבור לכל קבוצה שתחפוץ בו. למרות השמות הנזרקים באוויר מפעם לפעם באשר להגעת חלוץ נוסף, הדבר בשלב זה לא כל-כך מעשי בעיקר בשל הלו"ז הצפוף של המשחקים באירופה.

קטן על הדשא מול בוראץ. יראה את הגומלין מהארץ (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן נאנק מכאבים. &" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אם יימצא חלוץ בשוק האירופי שניתן יהיה להביא במחיר אטרקטיבי וכזה שעולה על החלוצים שיש בסגל, האלופה לא תהסס לבוא במו"מ עם החלוץ, דבר שכרגע לא נראה באופק. עם זאת, בחיפה יש לא מעט גורמים שחושבים שהקבוצה זקוקה יותר לקשר במרכז השדה ולא לחלוץ.

וויאם עמאשה חוגג. שביעות רצון בחיפה מהרכש (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
וויאם עמאשה חוגג. שביעות רצון בחיפה מהרכש (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

פיטר מסיללה אמור לחזור לארץ ולהתאמן בחיפה אחרי שלא עבר ללסטר האנגלית. בכל מקרה, הדרום אפריקני לא  בתכניות של חיפה לעונה הקרובה. לפי דיווחים בדרום אפריקה, קבוצת ממלודי סאנדאונס דחתה את הצעתה של מכבי חיפה על סך 1.5 מיליון יורו עבור החלוץ קטלגו מ'פלה.

טאלב טוואטחה נבחר למצטיין של מחלקת הנוער
הצוות המקצועי של מחלקת הנוער החליט לבחור בטאלב טוואטחה למצטיין המחלקתי של עונת 2010/11. טוואטחה עשה את הפריצה הגדולה בעונה שעברה כשנכנס להרכב הקבוצה הבוגרת ואף הגיע לסגל הנבחרת הלאומית הבוגרת ושותף במשחק אחד.

טוואטחה. סופג לא מעט ביקורות (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
טאלב טוואטחה. המצטיין של מחלקת הנוער (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

שניים מחבריו, השוער רם שטראוס שעבר לשחק בקבוצת מכבי עירוני בת-ים מהליגה הלאומית והבלם סארי פאלח, שהגיע להרכב הנבחרת האולימפית ומתדפק על דלת ההרכב הראשון בבוגרים, זכו אף הם בתואר השחקנים המצטיינים בקבוצת הנוער שסיימה שנייה אחרי שהיו שותפים, יחד עם טואטחה, לשתי אליפויות רצופות לפני שנתיים ושלוש שנים.