אמנם מכבי תל אביב מגלה חוסר יציבות לאחרונה אך מי שכן מגלה יציבות הוא דווקא הבעלים שלה, מיץ' גולדהאר. הקנדי, שחייך אחרי הניצחון של הקבוצה 0:1 על מכבי פתח תקווה ממשיך לצמוח ולהתפתח בכלכלת קנדה.

המגזין הכלכלי הגדול ביותר במדינה ואחד מהנחשבים בצפון אמריקה פרסם השבוע את הדירוג של 100 אנשי העסקים העשירים הקנדה וגולדהאר נמצא במקום 35 המכובד ברשימה. גולדהאר, הרושם לזכותו עלייה מתמדת בהונו האישי מדי שנה, זכה השנה על פי המגזין עלייה נוספת והפעם של יותר מ- 10% בהונו בהשוואה לשנה שעברה.

הבעלים הקנדי של הצהובים, שבאמתחתו 9.4 מיליון מטר מרובע שטחי מסחר (כל קניוני עזריאלי יחד הם כ-330 אלף מטר מרובע) - ממשיך להתרחב ולפתוח עוד ועד מרכזי קניות ברחבי קנדה, לבדו ובשיתוף עם חברת וולמארט, החברה הקימונאית הגדולה בעולם.

אלא שאת המגזין הנחשב מעניינות לאו דווקא השקעות הנדל"ן של הטייקון מקנדה: "עסקי הנדל"ן הם לא התשוקה היחידה של מר גולדהאר", נכתב בסיקור על 100 העשירים. "ב-2009 הוא רכש את קבוצת הכדורגל המפוארת בכדורגל הישראלי, מכבי תל אביב, מקנדי אחר, המילארדר, אלכס שניידר. המועדון סיים בעונה האחרונה במקום השלישי בישראל והצליח להתברג בליגה האירופית אחרי שהדיח את פנאתינאיקוס היוונית בשלב המוקדם".

הבעלים הקנדי בן ה-50 יכול בהחלט לחייך, אחרי שבשנה האחרונה עשה התקדמת של 3 מקומות מאשתקד. הונו של גולדהאר מוערך ב-1.64 מילארד דולר (5.9 מיליארד שקל). כזכור, בעונה שעברה השקיע גולדהאר כ-100 מיליון שקלים במכבי והעונה המשיך להשקיע כ-70 מיליון שקלים, כאשר תקציב גדול מנותב למחלקת הנוער. חשוב לציין שההעפלה של מכבי לשלב הבתים של הליגה האירופית תקנה לצהובים הכנסה נוספת המוערכת בלמעלה מ-15 מיליון שקלים.

בשנתיים האחרונות מאז פתח את הארנק גולדהאר הוציא מעל ל-170 מיליון שקלים, אך יכול להתנחם ולחייך שעל פי המגזין הוא הוסיף להונו האישי למעלה ממילארד שקל. הקנדי, שרכש את מכבי בעונת 2009 הבהיר לא אחת שההשקעה שלו בכדורגל הישראלי היא לטווח הארוך.

מיץ´ גולדהאר. ממשיך לצמוח (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מיץ´ גולדהאר. ממשיך לצמוח (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כבר מהעונה שעברה החל גולדהאר, מיד אחרי מינויו של מוטי איווניר לתפקיד מאמן הצהובים, בתהליך של הפיכת המועדון למקצועי יותר וחיזק את המשמעת בתוך הקבוצה ובארגון, ככל הנראה כפי שבונה ומתפעל את עסקיו בקנדה. ניתן לראות זאת במהלכיו האחרונים בטיפול סוגיות המשמעת של אלירן עטר, יואב זיו ודור מיכה.

אחד הדגשים החשובים לו, בנוסף לתרבות החדשה שמנסה להנחיל במועדון, הינה הצערת הקבוצה והקניית במה רחבה לשחקני הנוער הגדלים במועדון. גולדהאר עוקב אחרי מחלקת הנוער מקרוב והבהיר שזה העתיד שהוא רוצה לראות משחק במועדון הבוגר.

גולדהאר ואיווניר (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
גולדהאר ואיווניר (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) (ONE) | צילום: מערכת ONE

גולדהאר ינאם באירוע גיוס הכספים של המרכז לטניס
בנושא אחר, גולדהאר, יחד עם תורמים גדולים מישראל ומחו"ל ישתתפו בערב התרמה מיוחד שיתקיים ביום רביעי הקרוב, 26 באוקטובר, במרכז לטניס בישראל - רמת השרון. עשרות חברי הנהלה של המרכז לטניס בישראל יגיעו מחו"ל ביניהם יהיו ד"ר ביל ליפי וד"ר איאן פרומן. גם שחקני נבחרת הדייויס והפדרציה של ישראל בעבר ובהווה נרתמו לערב זה: שחר פאר, יוליה גלושקו ולריה פטיוק, כמו גם אמיר וינטרוב, הראל לוי ונועם אוקון. אנדי רם, יוני ארליך ודודי סלע משחקים השבוע בטורניר בסנט פטרסבורג, אבל הצטלמו מבעוד מועד לסרט וידיאו מיוחד שיוקרן באותו הערב.

גולדהאר הוא ידיד קרוב וחבר ההנהלה הבינלאומית של עמותת המרכז לטניס בישראל ויהיה אחד מהנואמים של האירוע, המיועד לגיוס כספים על מנת לשפר את חיי הילדים בישראל. מטרת ערב ההתרמה היא למצוא מימון לכמה תכניות, ביניהן תוכנית "חבק" לילדים ונוער בסיכון, תוכנית לעולים חדשים ותוכניות לילדים בעלי צרכים ייחודיים (כיסאות גלגלים, פיגור שכלי, לקויי שמיעה). המטרה היא שאותם ילדים, שמשפחותיהם אינן יכולות לממן שיעורי טניס, יזכו למימון מלא של תוכנית חינוכית וספורטיבית שנתית המתקיימת ב-14 מרכזי הטניס.

מיץ´ גולדהאר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
מיץ´ גולדהאר. ינאם למען המרכז לטניס (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

גולדהאר, המשחק טניס בעצמו, מרבה להגיע ולשחק במרכז ברמה"ש בזמן שהותו בארץ ויחנוך ביחד עם הילדים באותו הערב את חמשת מגרשי החימר החדשים שנבנו במרכז שעבר שיפוץ נרחב בחודשים האחרונים. המגרשים נבנו בהשקעה של כשני מיליון שקל, הודות לתרומה נדיבה של משפחת קאראץ מארה"ב ובתמיכת קרן המתקנים של המועצה להסדר ההימורים בספורט, הטוטו-ווינר. המגרשים מיועדים לשדרוג אימוני נבחרות הנוער והבוגרים בישראל וכמו כן ניתן יהיה לקיים עליהם תחרויות ארציות ובינלאומיות.