דרוגבה. העדיף את איטליה על ישראל (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
דרוגבה. העדיף את איטליה על ישראל (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ההתאחדות לכדורגל מתכוונת בימים הקרובים לשלוח מכתב לפיפ"א על מנת לקבל פיצוי כספי בסכום של חצי מליון יורו מהתאחדות של חוף השנהב.

כזכור, נבחרת חוף השנהב ביטלה את משחקה מול נבחרת ישראל, שאמור היה להתקיים ב-10.8 ולמעשה קבעה משחק מול נבחרת איטליה, כל זאת מבלי ליידע את ההתאחדות לכדורגל, לה התגלה הביטול במקרה, כאשר בדקה באתר פיפ"א מספר דברים כחלק ממהכנה לנסיעתם.

כשנודע הדבר להתאחדות לכדורגל, היא החליטה לפנות לפיפ"א בכוונה לאלץ את חוף השנהב לקיים את המשחק, אך כיוון שלא נענו, החליטו לנקוט בצעד חמור יותר.

בגלל ביטול המשחק ייגרם נזק מקצועי וכספי ובהתאחדות, כאמור, החליטו לא לשתוק ולשלוח כתב תביעה על מנת לקבל פיצוי.

לאחר ביטול המשחק מול חוף השנהב נעשו מאמצים רבים לקבוע משחק ידידות אחר, כאשר אחת האופציות היתה ארמניה, אך לבסוף זה לא יקרה, כיוון שמאמן הנבחרת, לואיס פרננדז, לא מעוניין לשחק בחו"ל ולאבד זמן יקר.

בסופו של דבר החליט פרננדז לקיים מחנה אימונים בישראל בו ישתתפו כל הליגיונרים של הנבחרת.

פרננדז ובנין (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
פרננדז ובנין (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

פרננדז הגיב על הנושא במסיבת העיתונאים כשאמר: "כשחתמתי עם הנבחרת היה הסכם עם חוף השנהב על משחק אימון ואם יש הסכם, אני מכבד את זה. חוף השנהב החליטה לעשות משהו אחר. אנחנו מחוייבים למצוא את הפתרון הכי טוב לנבחרת, אם לשחק בבית או בחוץ. ב-2.9 אנחנו משחקים בבית ואני מעדיף משחק בבית".

"אני לא נגד לשחק בארמניה, אבל יהיו שחקנים שישחקו ביום ראשון באירופה, ייסעו ביום שני ולא יתאמנו ואז ביום שלישי יהיה אימון שחרור וביום רביעי משחק, זה לא אידיאלי. אני מעדיף להיות בארץ, לדבר עם השחקנים, לראות אותם".