ראיין אדלי הוא ללא ספק סיפור סינדרלה. לפני שנתיים הגיע אדלי לישראל עם נבחרת המכביה של ארה"ב, אבל משחק אימון שערכה נבחרתו מול הפועל באר שבע בו הוא צד את עיניו של מאמן הקבוצה דאז, גיא עזורי, למעשה שינה את חייו.

"אחרי המשחק גיא עזורי ניגש אליי ושאל אותי מאיפה אני", משחזר אדלי בן ה-24 בראיון ל-ONE את הקשר שנוצר בזמנו עם הפועל באר שבע. "אחד המאמנים בנבחרת ארגן לי מבחנים בבאר שבע ומאז אני פה. המשפחה שלי מאוד מאושרת ונרגשת שאני בישראל כי זה מקום מיוחד בשבילי כיהודי".

אדלי, בן לאם יהודיה ולאב ניגרי, עלה לישראל מתוקף חוק השבות והוא אינו נחשב לזר: "הסיפור שלי הוא סיפור מיוחד כי אני לא גדלתי פה, לא שיחקתי בקבוצות הנוער בישראל ולא הגעתי ממדינה אירופית או אפריקאית".

הקשר התייחס לזהות הנבחרת בה ירצה לשחק בעתיד ואמר: "גדלתי בארה"ב ולכן שם זה הבית שלי אבל הבית שלי עכשיו הוא בישראל. אני אשמח יום אחד לשחק עבור נבחרת ישראל, אם ירצו אותי כאן כמובן והחלום הכי גדול שלי זה לשחק יום אחד באיטליה ולא משנה באיזה קבוצה, העיקר שזה יהיה בסרייה A".

אדלי מחייך למצלמה: "הסיפור שלי מיוחד" (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אדלי מחייך למצלמה: "הסיפור שלי מיוחד" (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

אדלי משחזר את הרגע בו הפך להיות שחקן הרכב בקבוצתו של ניר קלינגר בעונה שעברה: "נכנסתי במחצית השנייה מול הפועל ת"א ושיחקתי בתפקיד הקשר האחורי שזה לא תפקיד ששיחקתי בו הרבה, אבל אחרי המשחק הזה משהו השתנה, המזל שיחק לצידי והוכחתי שאני יכול לשחק ולהתמודד עם האחריות שנתנו לי".

ראיין אדלי (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
ראיין אדלי (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE