אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ ב-102FM (צילום: מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ ב-102FM | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' הגישו את תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00 וכן, ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר.

יובל נעים: "העיתונאים בירושלים מחפשים רק דם"
בית"ר ירושלים יצאה לפגרת הנבחרות במומנטום לא טוב. הקבוצה הפסידה 3:0 במשחקה האחרון בליגה מול מ.ס אשדוד ולאחר מכן השיגה ניצחון לא מרשים 2:3 במשחק אימון מול הכח עמידר ר"ג, מאמנה יובל נעים לא ראה זאת בחיוב ונזף בשחקניו.

נעים אמר: "בבית"ר ירושלים עושים מכל זבוב פיל. ברגע שמגיעים מכיוון תל אביב ויש תאונה אז אין לאן לברוח ובגלל זה יש איחורים. המשמעת בקבוצה טובה מאוד. גם באנגליה נותנים קנס לכל שחקן שמאחר. אני שולט במה שקורה בבית"ר. תמיד יש לאנשים מה להגיד".

"אני צריך להתעסק באיך מנצחים את הפועל ראשל"צ במשחק הקרוב. אנחנו לא מחפשים תירוצים. אנחנו יודעים את מקומנו. אנחנו רגועים. יש לנו 10 נקודות, כמעט כמו שהיו למכבי חיפה בעונה שעברה באותו שלב. הקהל מתנהג מעל ומעבר".

יובל נעים. יפגוש את סכנין ביום שני (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"התקשורת המקומית מחפשת דם. חיפשו גם את כל המאמנים שהיו לפניי. אין לי בעיה עם אף אחד. אנשים צריכים להבין שבית"ר זו לא אותה קבוצה של השנים האחרונות ששפכו מיליוני יורו. אנחנו נשענים על זר אחד".

על הבלם תומר בן יוסף: "בחמש השנים האחרונות הוא לא שיחק הרבה. הוא היה בצל של שמעון גרשון ואריק בנאדו. יש לנו הרבה מה להגיד לו ולו יש מה להגיד לנו. אני לא יכול לוותר על אף שחקן בבית"ר ירושלים. תומר בן יוסף שחקן חשוב. הוא צריך להתאים את עצמו למערכת. הוא לא בלם בסגנון שאני הייתי, הוא שונה".

מכתבו של אייל ברקוביץ' ללימור לבנת
ערב טוב לשרת התרבות והספורט, לימור לבנת,
שמעתי ביום חמישי האחרון את כל הדיבורים שלך ברדיו על חוק טוהר המידות ועל הקוד האתי שאת רוצה ליישם כבר בשנה הבאה. זה יפה שנתת כותרות, אך בסופו של יום אנחנו עדיין רואים ששום דבר לא השתנה כאן.

תביני, אין לי משהו אישי נגדך. אני פשוט רוצה שתעשי יותר ואל תדברי. תני לנו לפרגן לך ולא לקטול אותך, כי יש אנשים שחושבים שיש לי משהו נגדך וההפך הוא הנכון. אני אתן לך את כל הגב שבעולם אם כל היום הראש שלך יחשוב איך לעשות ולא לדבר.

די, נמאס לי שכל הזמן אנשים בארץ טומנים את ראשם בחול ומפחדים. ממה יש לך לפחד? אם היה לי את הכוח שלך, הייתי עושה טיפול שורש בספורט שלנו והופך את ההתאחדות לכדורגל למקום שאפשר להתגאות בו ולקחת ממנו דוגמא, אך לצערי כרגע ההתאחדות מביאה לי רק צרבת.

את חייבת להבין שחובבי הכדורגל במדינה סובלים וימשיכו לסבול עד שהכדורגל שלנו לא יתנקה מכל המינויים ההזויים וחלוקת התפקידים שהמניע שלהם הוא רק קומבינות.

הצגת לנו בשידור את הקוד האתי של פיפ"א, שאת כל כך רוצה ללכת בעקבותיו אבל את יודעת טוב מאוד, שכל הדיבורים על הקוד האתי לא יעבדו אצלנו, כי לצערי אנשים בארץ מבינים רק כשכובלים להם את הידיים ולך יש את הכוח לעשות את זה.

את צריכה להראות שאת האישה הכי חזקה בספורט, לקחת איתך את צחי פישביין ולעשות כאן סדר בכל הבלאגן ובמיוחד בהתאחדות לכדורגל, שכבר מספר שנים איבדה כיוון והרסה לכולנו את הדבר שאנחנו כל כך אוהבים - כדורגל.

אני רוצה להציג לך מספר עובדות: הקהל בורח מהמגרשים, הטלוויזיה כבר לא מתלהבת מכל המותג הזה שנקרא ליגת העל, משפחות לא באות למגרשים בגלל האלימות והמתקנים העלובים, מחירי הכרטיסים גבוהים, הרמה כאן היא בושה ולנו כבר נמאס שאת מסתכלת מהצד וזה לא מזיז לך.

עד היום לא הוכחת שאת ראויה לתפקיד הזה כי לא עשית צעד נוקשה כלפי אותם גורמים שהורסים לנו את הספורט. הייתי מצפה ממך כבר מחר להיפגש עם צחי פישביין ולקבוע כללים ברורים לגבי חלוקת הכספים ואם צריך לסגור את הברז אז תסגרי ואז את תראי מהר מאוד איך כל הליצנים ירדפו אחריך ולא את אחריהם.

לפי דעתי עד שההתאחדות לא תשנה את המבנה ותתחיל לפעול כמו מוסד אחראי אסור לך להיפגש איתם ולאכול איתם מאותה צלחת כי הם שוב יעבדו עליך בעיניים. קחי סלוגן שיניע אותך - עד שאין שקיפות אין כסף, פשוט מאוד. אני אחזור על זה שוב, עד שאין שקיפות אין כסף. תגידי להם שנגמרה הקייטנה, תגידי להם שלציבור נמאס מהם.

אל תתני לחובבי הספורט לנקוט צעד ולמחות נגד ההתאחדות כי היום הזה מתקרב בצעדי ענק. יש לך פה צ'אנס לעשות משהו שכולם יזכרו לך את זה כל החיים. פשוט תלכי עם האמת שלך ותעשי, פשוט מאוד, תעשי, כי מי שלא עושה לא טועה.
שלך בידידות , אייל ברקוביץ'.

מכתבה של אופירה אסייג ללימור לבנת
שלום וערב טוב לשרת התרבות והספורט, לימור לבנת,
ביום חמישי האחרון, עלית כאן אצלנו לשידור והרגשתי שמשהו השתנה אצלך. אולי התפקחת? אולי צברת אומץ? אולי הבנת סוף סוף איזה כוח עצום יש לך בידיים? אין ספק שמשהו בטון הדיבור שלך העיד שנמאס לך לשבת על הגדר ולתת לעניינים החשובים בספורט לעבור לידך.

אל תיעלבי לימור, אבל אני מרגישה שלא ממש סופרים אותך בעולם הספורט ואולי את אשמה.

ואני אסביר למה אני מתכוונת: כמי שמכירה את הספורט זה 15 שנה לאורך ולרוחב, לא הייתי מסתפקת רק בחוק טוהר המידות החדש שלך וגם לא בקוד האתי שאת מנסה להשריש בשנה הבאה כי איך אומרים החבר'ה בספורט? קוד אתי שׁמֵתי....

לבנת (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
לבנת (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אני מצפה ממך שתקימי ועדות חקירה על כל השחיתויות בספורט.
תחמירי בעונשים על איגודים שמנסים להרוס את הענף עליו הם יושבים.
תבקשי מהמשטרה לדעת מה באמת עומד מאחורי פרשת הכדור המרכזי.
תעצרי כספים לארגונים השמים פס על כללי האתיקה.
תבהירי עד מתי יו"ר יוכל לכהן? האם קדנציה אחת או שתיים?
תתערבי בבחירת יו"ר לכל איגוד ובראש להתאחדות לכדורגל.
אל תתביישי לומר את דעתך על שכר מאמנים, מפרננדז שעקץ אותנו בעשרה מיליון ש"ח ועד אריק שיבק שנעקץ ב-7,000 ₪ לחודש.
תדאגי לנוער בישראל.
תתענייני מה צריכים הנכים שצמאים גם לספורט וגם לכסף.
תמני אנשים עם רקע בספורט שיתנו לך כתף וגם טיפ נכון ברגע המתאים.
תמצאי דרך להיפרד מיו"ר הוועד אולימפי צביקה ורשביאק.
לימור תתעוררי!!! כי הספורט שלנו חולה ואת יודעת את זה, פשוט תהיי יותר מעורבת, תשמיעי יותר את קולך כי הקול שלך חשוב ולא לשווא נבחרת לשרת הספורט.
בקיצור, אני מרגישה שבא לך לשנות אז יאללה לעבודה וממה מיה כמה עבודה יש לך!

טל בן חיים: "הסגל פחות מוכשר מבשנים האחרונות"
עסקנו גם בנבחרת ישראל שיצאה למשחק לפרוטוקול בלבד מול מלטה. החניכים של לואיס פרננדז נראים אדישים ב-2:2 מול מכבי הרצליה במשחק האימון באצטדיון רמת גן. מחרתיים במלטה תקווה הנבחרת להציל מעט מכבודה האבוד.

הבלם טל בן חיים, סיכם את הקמפיין: "אי אפשר להתכחש לעובדה שנכשלנו כי נמדדים במבחן התוצאה. הצגנו יכולת טובה לפרקים וזה לא מספיק. היכולת לא היתה משכנעת. הסגל זה לא מה שהיה לפני חמש, שש ושבע שנים. הסגל פחות מוכשר ממה שהיה בקמפיינים הקודמים".

אימון נבחרת ישראל (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אימון נבחרת ישראל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו לא נופלים מנבחרת יוון והיא ניצחה את קרואטיה. זה אומר שאנחנו נבחרת יותר טובה מיוון ופישלנו בגדול נגדם. זו האכזבה הגדולה שלי. איכזבנו את הקהל ואת כל המדינה".

יוסי אבוקסיס: "הייתי דומיננטי מאוד בהפועל תל אביב"
בני יהודה פתחה את העונה בצורה טובה ונמצאת במקום השלישי,. במשחק הליגה האחרון לפני הפגרה השיגו הכתומים ניצחון 0:1 דחוק על הפועל ראשל"צ שהיתה טובה בהרבה.

מאמן בני יהודה, יוסי אבוקסיס, אמר: "הציפיות הם להתקדם, לא יודע מבחינת מיקום. גם לנו יש עליות וירידות. במשחק האחרון לא היינו טובים וניצחנו. צריך לשפר את רמת המשחק. חסר לנו קצת יותר מחץ. צריכים לתקוף עם יותר שחקנים. אני מאוד נהנה מהעבודה".

יוסי אבוקסיס (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יוסי אבוקסיס (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"גם כעוזר מאמן נהניתי מאוד, הייתי דומיננטי מאוד בהפועל תל אביב. אחרי הקבוצות הגדולות בני יהודה זה המקום הכי טוב להגיע אליו. אנחנו צריכים להגיע לינואר במצב טוב. ננסה להתחזק בינואר. משה דמאיו הוא הראשון שרוצה לראות את בני יהודה מצליחה כי הוא גם אוהד.

על אלי גוטמן אמר אבוקסיס: "הוא לא מועסק כיום מבחירה. לקראת העונה הבאה הוא יהיה מהמאמנים המבוקשים שיש. היה לו הרבה לחץ באופן אישי".

כמו בכל תוכנית, גם הפעם היינו עם פינת ה-WINNER שלנו, פינת הגליצ'ים, דיווחי תנועה והשמענו למאזינים הרבה מוזיקה טובה.