הסערה סביב הפועל פתח תקווה ממשיכה והיום (שני) היא עולה מדרגה. בעלי המועדון גל חצור וחבר הנהלת הקבוצה, תומר סיני, הובאו להארכת מעצר בבית המשפט בראשל"צ, שם נתקלו בחקירה לא נעימה. חצור וסיני, בזה אחר זה, נחקרו על ידי אנשי המשטרה, בחשד למתן שוחד לשופט והטיית משחקים כאשר מעצרם הוארך. בימים הקרובים צפויות התפתחויות בנושא ועוד אנשים ייחקרו, בהם גם שחקנים.

במהלך החקירה הראשונה, זו של חצור, העלו במשטרה חשדות לפיהן הבעלים העביר כספים לשופט כדורגל והיטה תוצאות משחקי אימון ומשחקי ליגה. כשעו"ד חימי ביקש להבין על אילו משחקים מדובר, לא ידע החוקר לענות לו. ע"פ החשד מדובר בשופט ש"הוזמן" לשפוט, כאשר אין לו שום קשר לאיגוד השופטים.

חימי טען שמהמשטרה היא ששיבשה את החקירה ולא להיפך וניסה להבין מה מנע מהמשטרה לחקור את יתר הנחקרים במהלך החודש הקודם ומה קרה ב-24 השעות האחרונות שגרמו למעצרו של חצור.

על פי החוקר, במהלך החודש האחרון הצטברו ראיות בנושא, אך חימי טען שחצור הגיע לכדורגל לפני שנתיים ממניעים חיוביים ופועל למען הקהילה.

תומר סיני אזוק בבת המשפט, היום (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
תומר סיני אזוק בבת המשפט, היום (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

עו"ד חימי ביקש שחצור יהיה במעצר בית אצל אחותו עם ערבות ואף הבטיח שלא ידבר בטלפונים סלולרים. חימי שאל מדוע אין צו איסור פרסום ושהעוול כבר נעשה לחצור. חימי טען בפני המשטרה שהם רוצים שחצור יפליל אדם אחר. בנוסף טען שמצוטטים לגל חצור לטלפון ושהוא לא שיבש הליכים.

אלי כהן, עורך הדין של תומר סיני (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
אלי כהן, עורך הדין של תומר סיני (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

בסופו של הדיון, גל חצור ביקש את רשות הדיבור ואמר בהתרגשות: "שופכים את דמי, מאשימים אותי בשטויות. באתי ממקום אחר לכדורגל, זה שטויות במיץ עגבניות. שמים אותי בתא מעצר עם גנבים ונאסים. זה לא לכבודי". בסיום דבריו החל הבעלים לבכות. לאחר מכן חימי העביר לשופטת מסמך סודי.

חיימי ווכניש, עורכי הדין של גל חצור (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
חיימי ווכניש, עורכי הדין של גל חצור (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

עורך דינו של גל חצור, אבי חימי, אמר לאחר הדיון: "אין לי מה לומר. החשוד שאני מייצג נמצא במצב לא טוב. גל חצור הוא איש ללא רבב, הוא בא לכדורגל מתוך רצון טוב, הוא עושה הכל על פי החוק, הוא מתנהל בהפועל פתח תקווה באופן מופתי. התנהגות המשטרה בפרשה הזו מדאיגה, מדאיגה אותי וצריכה להדאיג גם אתכם".

חצור חשוד במרמה בנסיבות מחמירות וקשר לפשע. השופטת החליטה כי נדרשות פעולות נוספות לחקירה וקיים חשש סביר לביצוע העבירות ולכן הורתה על מעצרו עד ליום שני ה-26 ביוני בשעה 14:00 למרות בקשת המשטרה להאריך בעשרה ימים.

מיד לאחר מכן החל הדיון של תומר סיני בנוגע להארכת מעצרו. לטענת איש המשטרה יש שלושה משחקי ליגה בהם קיים חשד כי התוצאות הוטו כשלפחות אחד הסתיים בהפסד. למרות שיש חשד להטיית משחקים, עדיין לא ברור האם סיני אמר לשחקנים לא להתאמץ.

חשוב לציין שבמשחק הליגה אין חשד לגבי שוחד לשופט, אלא לגבי שחקנים ביניהם לפחות שחקן אחד שטרם נחקר, שגרמו להטיית התוצאה. במשטרה מתכוונים לזמן בקרוב את השחקן.

השופט שנחשד בהטייה של משחק אימון נמצא בחו"ל. עו"ד אלי כהן טען שאין סיבה להחזיק את סיני בחקירה לתקופה ארוכה עד אשר ייחקרו שחקנים או השופט שנמצא בחו"ל. כהן הביע תמיהה מדוע עצרו את החשודים למרות שלא שמעו על שיבוש, במיוחד שהחקירה גלויה ולא סמויה. כהן סבור שראוי לשחרר את סיני בתנאים מגבילים כפי שבית המשפט ימצא לנכון והוא מבקש להורות על שחרורו.

ההתאחדות לכדורגל מבקשת להבהיר כי ככל הידוע לה, השופט שמעורב לכאורה בפרשה, אינו שופט כדורגל השייך לאיגוד השופטים ולהתאחדות לכדורגל. כמו כן, מדובר במשחקים שלא מאורגנים ע"י ההתאחדות.

בימים הקרובים צפויה המשטרה להמשיך בחקירתה בנושא.

גל חצור. ישוחרר ביום שישי? (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
גל חצור בבית המשפט. יישאר במעצר עד ה-26 ביוני (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE