אופירה אסייג ופיני גרשון ב-102FM (צילום: מערכת ONE)
אופירה אסייג ופיני גרשון ב-102FM בשיתוף ONE | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג ופיני גרשון הגישו לכם את תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE המשודרת מרדיו חיפה. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00 וכן, ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר.

מאמן בני יהודה, יוסי אבוקסיס, יפגוש ביום שבת את מאמן הפועל תל אביב דרור קשטן על הקווים במשחק בין שתי הקבוצות. האדומים מתכננים לקיים טקס פרידה מאבוקסיס, ששימש כעוזר המאמן בהפועל עד הקיץ האחרון. דיברנו איתו על היכולת הטובה של קבוצתו לאחרונה ועל המפגש הפיקנטי.

אבוקסיס פתח את דבריו ואמר: "האווירה לאחרונה טובה יותר, גם באימונים וגם במועדון. מה שלא יהיה, מה שקובע את האווירה אלו התוצאות. זה הכדורגל. אני שמח שאנחנו נראים הרבה יותר, צריך שתהיה המשכיות. כל משחק בליגה קשה. הפועל ת"א? היא קבוצה שהוכיחה את עצמה השנה, משחק קשה מאוד. אנחנו מאמינים בעצמנו. אחרי המשחק נדע אם המצב שלהם יבוא לנו טוב או רע. יש קבוצות שזה משפיע להם לטובה וחלק לרעה. זה יפה ונחמד שעושים לי טקס פרידה".

בעקבות רצף של תוצאות לא טובות נטען כי מעמדו התערער. לאבוקסיס תשובה ברור על כך: "לא חששתי למעמדי בתקופה הרעה. הדברים יצאו מפרורפורציה. לא היינו עם 4 או 5 נקודות, היו לנו 16. אנשים הגזימו. אני מנסה לשפר את הקבוצה ולחשוב איך יהיה טוב.

גוטמן ואבוקסיס. ישתפו פעולה גם בנבחרת? (צילום: מערכת ONE)
גוטמן ואבוקסיס. ישתפו פעולה גם בנבחרת? | צילום: מערכת ONE

על האפשרות שימונה לעוזרו של גוטמן בנבחרת: "אני לא מצפה לכלום. אני מצפה לסיים את העונה בבני יהודה ואז אני לא יודע מה יהיה. אני לא יודע מה אני ארצה בסוף השנה. רק התקשורת מתעסקת בספקולציות. אני מדבר עם גוטמן, אבל על הנושא הזה אני לא מדבר איתו. מה שהוא יחליט, זו החלטה שלו ואני אכבד אותה. צריך לגמור את השנה עם בני יהודה ואחר כך נחליט".

הלפרין: "עושה לי טוב שמדברים עליי ועל מכבי"
גארד סנט פטרסבורג, יותם הלפרין, היה אמור להיות חלק ממכבי תל אביב העונה, אבל בעיית מס מנעה ממנו לחזור ובסופו של דבר הוא הגיע לקבוצה הרוסית. גארד הנבחרת לא מצטער על ההזדמנות שפוספסה לחזור לארץ ונראה שהוא מאוד נהנה מהחוויה שלו, למרות הקור.

יותם, מה שלומך?
"אני מנסה להיות רוסי. מתרגל לסיפור פה".

יותם הלפרין (ONE) (צילום: מערכת ONE)
יותם הלפרין (ONE) | צילום: מערכת ONE

כמה מעלות שם?
"אני מאוד מופתע לטובה מהמעבר שלי לפה. אני נהנה וזה הכי חשוב. מזג האוויר קשה, לא ציפיתי אחרת. עכשיו בטח אפס מעלות, עוד חודש אני אגיד מספרים אחרים. אשתי עזבה בדיוק, היא היתה איתי שלושה חודשים".

מ-1 עד 10 כמה טוב לך?
"מאוד קרוב לעשר".

למה אתה צריך לחזור?
"להוציא את המשפחה, אני לא צריך".

כל השיחות עליך ועל מכבי פוגעות ומיותרות?
"אם מדברים זה על הצד החיובי. זה עושה לי טוב. אם לא היו מדברים, זה לא היה עושה טוב. אני לא יודע אם פנו. זה לא רלוונטי כרגע, נורא טוב לי ואני נהנה והקבוצה משחקת טוב ואין סיבה לחשוב על מקומות אחרים".

דיוויד בלאט (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
דיוויד בלאט (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

כמה זמן החוזה?
"יש לו חוזה לעוד שנה, אבל בקיץ אני יכול להחליט, זה תלוי בי"

אתה עוקב אחרי מכבי?
"בטח, כבר ארבע שנים אחריהם. יש לי שם הרבה חברים טובים. שם גדלתי ושיחקתי. ברוסיה יש פחות לחץ, מכבי פה זה צסק"א. מבחינת תקציב זו הקבוצה השלישית ברוסיה, יש ציפיות ואנחנו רוצים לעלות ליורוליג. אנחנו בדרך הנכונה לפיינל פור של היול"ב".

אתה משחק בשלוש מסגרות. זה מפריע?
"זה לא קל, זה הרבה עומס, במיוחד כשאתה שחקן דומיננטי. אני נמצא במקום כל כך טוב מבחינת כדורסל, אז זה קשה ומי שמכין את עצמו מנטאלית, אין סיבה שלא יעמוד בעומס כזה. הקריירה קצרה וחשוב לשחק".

אליהו: "מאלט הוא תוספת כח משמעותית"
קבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב תפגוש מחר את שרלרואה בבלגיה במשחק האחרון בשלב הבתים של היורוליג, אחרי שהבטיחה את המקום השני בבית 3. דנו במצב המועדון הצהוב עם הפורוורד, ליאור אליהו, שהתאושש לאחר שאושפז בבית החולים בעקבות התייבשות.

ליאור אליהו. מרגיש יותר טוב (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ליאור אליהו. מרגיש יותר טוב (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אליהו אמר: "אני מרגיש עכשיו הרבה יותר טוב. היה לי וירוס בקיבה, כנראה השפיע עליי מאוד קשה. לא נתן לספוג מזון או שתיה. כשאתה לא שותה במשך יותר מ-48 שעות, אז מגיעים למצב לא נעים והתייבשתי. אם הייתי נוסע לא הייתי ב-100 אחוז יכולת וגם זמר לא צריך לעלות אם הוא צרוד". 

לגבי החתימה הצפויה של מאלט אמר אליהו: "אם מאלט יגיע הוא תוספת כח משמעותית. הוא בן 34, הוא גארד חזק ויש הרגשה שהוא מסוגל לעמוד בעומס הזה. הוא רכז שיותר קולע, אבל נראה, אולי הוא טיפה ישנה צורת המשחק שלו כשהוא יגיע למכבי. ג'ורדן השאיר חלל גדול, לנגפורד הוא שחקן אדיר, אבל הוא לא רכז ונשארנו עם שני רכזים בשלוש מסגרות. עוד שחקן כמו מאלט הוא ברכה".

לסיום התייחס אליהו לעומס שיש על הקבוצה ועל המטרות: "הקושי הוא לא שלושה משחקים, אלא הטיסות. התקופה של הטיסות הרצופות מאוד קשה. ברור שעדיף לנו, השחקנים, לשחק בשתי מסגרות. אנחנו צריכים להגיע לפיינל פור של האדריאטית והישראלית. הפיינל פור של היורוליג תלוי בהגרלה של הטופ 16 ואז נראה".

דמונד מאלט (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
דמונד מאלט (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

שטרן חלובה: "אני החלטתי שגוטמן יהיה מאמן הנבחרת"
בהתאחדות לכדורגל נפרדו רשמית ממאמן נבחרת ישראל, לואיס פרננדז, וכעת הפנים לקראת מינוי מאמן חדש שיוביל את הכחולים-לבנים במוקדמות מונדיאל 2014. יושב-ראש ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון וממלא מקומו שטרן חלובה ימליצו על המחליף של הצרפתי ומי שנחשב למועמד המוביל הוא אלי גוטמן. עם זאת, לוזון טען בישיבה אתמול: “לא דיברנו על זה מעולם". בתוכנית דיברנו על השאלה הגדולה – מי ימונה כמחליפו של פרננדז? ולממלא מקום יו"ר ההתאחדות, שטרן חלובה, התשובה ברורה.

שטרן, איך אתה מסכם את הסיבוב הראשון?
"הרמה פחות טובה, אבל יש עניין לליגה".

למה הרמה פחות טובה?
"הרבה מאוד שחקנים יצאו לשחק באירופה. כמעט כל הקבוצות משתפות הרבה צעירים וצריך לתת את הזמן. גם הגדולות לא מספקות את הסחורה".

ק&"ש חוגגת. תיקח אליפות? (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ק&"ש חוגגת. תיקח אליפות? (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

יש סיכוי לקטנות לקחת אליפות?
"אם זה ימשיך כך, אז הלוואי, למה לא? אם ק"ש תיקח אליפות, זה ישדרג אותה. קשה לי להאמין שק"ש תיקח אליפות, כמו שהם נראים היום, אז למה לא?".

כמה אתה מאוכזב מהקבוצות הגדולות שלא מספקות את הסחורה?
"הן עשו את המקסימום, אבל זה לא תמיד תופס. לחיפה יש אותה מערכת שהיתה בעונה שעברה וזה לא תופס. הפועל עברה שינוי די רציני והם תקועים. במכבי יש הרבה שחקנים צעירים ובית"ר כבר כמה שנים עם הצרות שלה. הרמה צריכה להגיע מהקבוצות הגדולות".

המצב יכול להשפיע על הנבחרת?
"לא חושב. לנבחרת יש סגל גדול עם מבחר גדול. אני לא חושב שהם נפגעים. צריך לחכות ולראות, הם מתאמנים ברמה גבוהה. אני לא מוטרד מהנבחרת. יהיה לה את הסגל הטוב שלה".

אלי גוטמן (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלי גוטמן (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

השאלה אם מאמן טוב יהיה על הקווים?
"אני כבר החלטתי. מה, זה חדש? אלי גוטמן ראוי וצריך להיות. יש לו קונצנזוס רחב מאוד. מאמן לאומי זה אחד שיש לו קונצנזוס בקרב האוהדים. הנבחרת קודם על שייכת לעם. יש לו קונצנזוס גדול. מבחינתי זה יכל להסתיים לפני שבוע".

מה מעכב את המינוי?
"יש ביורוקרטיה ויש מי שקובע את סדר היום. ההתאחדות מחוייבת לסדר יום מסוים".

יש סיכוי שהוא לא יהיה?
"לדעתי הוא צריך להיות ולדעתי הוא גם יהיה".

שטרן חלובה ואבי לוזון (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
שטרן חלובה ואבי לוזון (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

למה הוא צריך להיות?
"הוא גם פופולארי וגם יש לו כדורגל".

קשטן לא סיים טוב בנבחרת
"אני לא אהבתי את הסיום של דרור בנבחרת, אבל זה היה בעבר וזה לא יהיה בעתיד?"

אתם יכולים להבטיח שמאמן נבחרת לא ירוויח כמו שהרוויח פרננדז
"השכר של פרננדז לא בא מתקציב ההתאחדות, אלא ממקורות אחרים. היה שדרוג ברמת ההכנסות משידורי חוץ. מאמן זר עולה הרבה כסף. במשך כמעט 10 שנים, ממה שאני יודע, מאמנים הרוויחו רמת שכר שהיא מקובלת. לא צריך להיכנס לזה כי זה מעוגן בתקציב ההתאחדות. ייקח לאלי גוטמן שבע דקות לסגור את תנאי ההעסקה שלו".

מיץ´ גולדהאר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
מיץ´ גולדהאר. גוטמן אמר לו ´לא´ (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

לפי הבנתנו הוא סיכם
"אתם מבינים נכון. הוא יודע את תנאי ההעסקה שלו מלפני חודשיים והוא גם סירב להצעה של מכבי ת"א בגלל זה".

מה אתה מצפה מגוטמן?
"שיוביל אותה לאן שצריך. כולם רוצים שנשחק אטרקטיבי ונמלא אצטדיונים. אלי גוטמן עשה את שלו ונקווה שהוא יעשה זאת גם בנבחרת, אם הוא יתמנה".

מתי הוא יתחיל לעבוד?
"תשאלו את אבי לוזון".

מה עם תהליך בחירת המאמן
אין מצב של הפועל ומכבי בהתאחדות, זה היה בעבר. ההנהלה ברובה מנציגי הקבוצות, אנשים שאכפת להם מהכדורגל ומהנבחרת".