האצטדיון החדש בנתניה. יקום ב-2012 (צילום: מערכת ONE)
האצטדיון החדש בנתניה. יקום ב-2012 | צילום: מערכת ONE

בשעה טובה ומוצלחת היום (שלישי) נבחרה החברה שתמשיך את בניית האצטדיון העירוני בנתניה. אחרי חודשים ארוכים בהם בחנה עיריית נתניה מספר הצעות שהוגשו לה מחברות בנייה שהתעניינו בהמשך בניית האצטדיון העירוני בעיר, זכתה במכרז העירוני חברת הבנייה א. דורי.

כזכור, בשבוע שעבר נפגשה ועדת המכרזים העירונית וסיננה את שש ההצעות הטובות ביותר שהתקבלו לשלוש והחליטה כי הצעתה של א.דורי היא המשתלמת ביותר עבור עיריית נתניה והקרובה ביותר לאומדן שהכינה מהבחינה הכלכלית.

חברת א. דורי הגישה את המשך עלויות העבודה בסכום של 87 מליון ש"ח המצטרף ל–51 מיליון ש"ח ששולמו לחברת "רמט" שפשטה את הרגל בגין הקמת השלד במצבו הנוכחי. עפ"י המפרט החדש יכיל האצטדיון כ–16 אלף מקומות ישיבה (בניגוד ל-12 אלף שהיו בתכנון הקודם) המחולק לשני יציעים מערבי ומזרחי.

בעת מועד מסירת האצטדיון בחודש אוגוסט 2012 יכיל האצטדיון כ-14 אלף מושבים כאשר במקביל לעונת המשחקים תשלים העירייה הקמה של עוד 2000 מקומות ישיבה (ביציע הדרומי או הצפוני) כתנאי להעברה נוספת של 20 מליון ש"ח מקרן המתקנים.

תוכנית האצטדיון בנתניה. מקווים שהעבודות יתקדמו כעת (צילום: מערכת ONE)
אצטדיון נתניה (ONE) | צילום: מערכת ONE

כעת, כאשר נכון לעכשיו נסתיימה לה סאגת בחירת חברת הבנייה, תיערך העירייה למכירת המגרש המיתולגי ה"קופסא" שעליו קיימת ת.ב.ע (תוכנית בניין עיר) המאושרת ל–270 יחידות דיור כמקור המימון המרכזי של הקמת האצטדיון החדש.

מחזיק תיק הספורט בעיריית נתניה, יואל רזבוזוב: "אני שמח ומאושר שחברת שיש זוכה במכרז להמשך הבנייה ויותר מכך שמח שסוף סוף אחרי עצירה של יותר משנה בעבודות הבנייה, הטרקטורים ישובו לעבוד בשטח האצטדיון העירוני החדש".

מרים פיירברג (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
מרים פיירברג. עמלה קשה להקמת אצטדיון ראוי בעירה (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

"אצטדיון הכדורגל הוא פרוייקט הדגל של עיריית נתניה - בירת הספורט של ישראל. ראש העירייה, מרים פיירברג, המנכ"ל ועוד גורמים נוספים, עבדו קשה מאד בתקופה האחרונה על מנת להגיע לנחלה ולהמשיך את בניית האצטדיון".