יובל שפונגין מאוכזב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שפונגין. "אצטרך לאכול משהו ולשחק" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הבעיה הבוערת ביותר של ספורטאים ישראלים המשחקים בחו"ל בימים אלה היא, כמובן, כיצד לתמרן בין המחויבות למועדונים שלהם לבין הרצון לכבד את יום כיפור ולצום כהלכה.

שוער מיורקה ונבחרת ישראל, דודו אוואט, הודיע מבעוד מועד כי לא יקח חלק במשחק קבוצתו נגד אוסאסונה, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE. כמוהו עשו גם תמיר כהן, שלא ישותף במשחק בולטון נגד אסטון וילה, חיים מגרלשווילי המשחק באלקי לרנקה וכמובן גם מנג'ר ווסטהאם, אברהם גרנט.

גם למגן אומוניה ניקוסיה הקפריסאית, יובל שפונגין, קיימת התלבטות כיצד לנהוג. למגן צפוי בסוף השבוע משחק נגד קבוצתו של חיים מגרלשווילי. בסופו של דבר החליט השחקן להישמע לבקשת מאמנו לאחר שערך שיחה עם המאמן ועם מנהל הקבוצה, שהבהירו לו עד כמה הוא חשוב להם.

שפונגין סיפר ל-ONE על החלטתו: "דיברתי עם המאמן שלי והוא בא לקראתי ככל האפשר. הוא איפשר לי להתאמן היום אימון אישי מוקדם יותר מכל הקבוצה ובכך לאפשר לי להתחיל את הצום בזמן".

חיים מגרלשווילי מרוצה בסיום (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
חיים מגרלשווילי מרוצה בסיום (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"יצא ככה שהמלון קרוב לאצטדיון, אז מחר אני אלך ברגל מהמלון לאצטדיון וזה הכי הרבה שאפשר היה לעשות, בטח גם לאור העובדה שהמגן השני שלנו פצוע. אני אשמור את הצום, אבל לפני המשחק אני אצטרך לאכול משהו ולעלות לשחק. מבחינתי זה הרע במיעוטו".