בלאציו לא מתכוונים לוותר כ"כ מהר על אייל גולסה, שגם היום (חמישי) היה במתחם האימונים של הקבוצה האיטלקית, שם המשיך לקבל טיפולים שאמורים לזרז את החלמתו.

גולסה נתון ללחצים מצד שני הצדדים: מצד אחד לחזור לארץ ומהצד השני להישאר בלאציו, תוך הבטחה שהקבוצה האיטלקית תעמוד מאחורי כל החלטה של פיפ"א, אם זו תקבל החלטה להטיל עליה קנס כספי, במקרה שיתברר שהיא עברה על החוק והחתימה שחקן תחת חוזה.

גולסה קיבל מסרים שבלאציו סומכים על חוק "בוסמן" ופיפ"א תלך עם השחקן. על פי הערכות של אנשי לאציו, במקרה הגרוע יחוייב המועדון האיטלקי מקסימום בסכום של 700 אלף יורו, אותו יהיו מוכנים לשלם בלאציו. באיטליה לא נבהלים מהסכום ואף מעריכים שהוא לא יהיה גבוה יותר

גולסה עשוי להיות מוצג היום
האם סאגת אייל גולסה תגיע לסיומה עם הצגתו כשחקן במועדון האיטלקי? לפי התכנונים של האיטלקים, נכון להיום מתכננים במועדון לקיים היום (שישי) מסיבת עיתונאים רשמית בה יוצגו כל שחקני הרכש שהצטרפו למועדון במהלך חלון ההעברות הנוכחי. כרגע לא ברור אם תתקיים מסיבת העיתונאים אך, כפי שסיפר קצין העיתונות, ניקולה לאראג'ונה, ל-ONE, המגמה היא להציג גם את גולסה.

"כרגע פני הדברים הם שאנחנו מתכננים מסיבת עיתונאים שתתאים ללוח הזמנים של הנשיא שלנו (קלאודיו לוטיטו) ושל המועדון כולו. נכון להיום, אייל גולסה צפוי להיות שותף למסיבת העיתונאים בה נציג את כל השחקנים שהמטרפו למועדון. אנחנו עדיין לא יודעים אם מסיבת העיתונאים תתקיים בשישי או בשל בעיות בלוח הזמנים תידחה ליום שבת אבל בכל מקרה, גולסה צפוי להיות מוצג באופן רשמי במסיבת העיתונאים".

גולסה. בלאציו עומדים מאחורי הקשר (Lazialita.it)
גולסה. בלאציו עומדים מאחורי הקשר (Lazialita.it) | צילום: מערכת ONE

לאראג'ונה התייחס גם לשאלה האם גולסה, שכידוע עבר את הבדיקות הרפואיות במועדון בהצלחה, צפוי בסופו של דבר לחזור לישראל ואמר: "כרגע ההוראות הן שאנחנו לא מתייחסים לנושא בכלל וברגע שיהיה לנו משהו להודיע, אם יהיה לנו משהו להודיע, נעשה את זה באופן מסודר ע"י הודעה של המועדון".

בינתיים, אישר קצין העיתונות ל-ONE כי גולסה לא קיים אימון עם חבריו החדשים בלאציו: "אייל עדיין לא התאמן, זה מה שאני יכול להגיד כרגע".

האם גולסה יחזור לחיפה?


למרות ההבטחות מצד לאציו, גולסה, שהיה עד אתמול נחוש שלא לחזור ולשחק בשורות מכבי חיפה, עשוי לשנות כיוון ולקבל החלטה שונה בעקבות לחצים גדולים שמופעלים עליו מלא מעט גורמים, שחושבים שמקומו בחיפה ולא בלאציו. במשפחת גולסה טענו שרק הקשר יהיה האיש שיכריע אם יש בכוונתו לחזור בו מההחלטה לשחק בלאציו או לא.

לאציו (רויטרס)
לאציו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

גולסה חושש מתגובת הקהל הירוק, אבל נשיא המועדון יעקב שחר, כמו גם המאמן אלישע לוי והשחקנים, יהיו האנשים שיעמדו לצידו של גולסה אם יחליט לשוב והם אלה שיקראו לקהל לנהוג בסלחנות לצעד של גולסה, כאשר מיהר לקום את הארץ ולעזוב ללאציו מבלי שהתחשב בפגיעה בנשיא ובמועדון.

בחיפה משוכנעים שהקהל יהיה סלחני. "יעקב שחר לא נוטר טינה והוא יחבק את גולסה בידיעה שהוא ילד וקיבל עצות של יועצי אחיתופל", אמרו במועדון. אחיו של אייל, רועי, יצא אתמול כדי להסביר לאייל את כל התמונה סביב ההשלכות שעשויות להיות אם יישאר בלאציו.

בהנחה שהמוסד לבוררות יחליט שהעברתו של גולסה לא חוקית, הדבר יקל עליו לחזור לארץ. החלטה שונה עשויה להביא לסיבוך הפרשה, שכן גם אם גולסה ירצה לחזור, השחקן יצטרך לדעת איך וכיצד לאציו תנהג, שכן גולסה חתם על חוזה בקבוצה. גולסה יצטרך לקבל החלטה קרה ולקחת את כל הדברים בחשבון, כולל את התנהלות האוהדים הקיצונים של לאציו.

אלישע לוי ויעקב שחר (עמית מצפה)
אלישע לוי ויעקב שחר. מחכים להחלטת הבוררות (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אתמול גולסה היה במחיצת שחקני לאציו באימוני הקבוצה. לאציו, מבחינתה, מנסה להיטיב את התנאים של גולסה, כולל טיפול רפואי מתקדם. השחקן מטופל במכונה משוכללת שעשויה לזרז את החלמתו מהפציעה האחרונה.

בחיפה, כאמור, יחכו להחלטת המוסד לבוררות שידון בתביעה שלה אם החוזה של הקשר תקף או לא. ההערכה, כמו במקרה עידן סרור בהפועל ת"א, שההחלטה תהיה שהחוזה של גולסה תקף והוא שחקן מכבי חיפה לכל דבר.

במישור המקצועי נמשכות ההכנות למשחק הליגה מול הפועל ב"ש. לזכותם של הצוות המקצועי ושל השחקנים, הם יודעים לנטרל את עצמם מכל הסיפורים בשבועיים האחרונים (בוקארי וגולסה) ולהמשיך בשיא הרצינות והמוכנות לכל משחק.

ישראל זגורי נוער מכבי חיפה (עמית מצפה)
ישראל זגורי נוער מכבי חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

פיורנטינה הזמינה את זגורי למחנה קיץ
קבוצת הנוער של מכבי חיפה זכתה אתמול בניצחון במסגרת טורניר ויראג'יו באיטליה, 2:3 מול ניו יורק. למשחק הגיעו מספר סקאוטים, כולל אלו של פיורנטינה, שהתרשמו מישראל זגורי והתעניינו אם השחקן יכול להגיע למחנה הקיץ שהם עורכים.

יש אפשרות שסקאוטים נוספים יעקבו אחרי זגורי ואחרי המגן, טאלב טוואטחה, במשחק האחרון של הבית נגד בולוניה. את זגורי מייצג סוכן השחקנים, גלעד קצב.