אלבארס. היה ער כל הלילה בבית החולים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אלבארס. היה ער כל הלילה בבית החולים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מגן בית"ר ירושלים, כריסטיאן אלבארס, אושפז אמש (ערב שישי) בבית החולים שערי צדק לאחר שחש בכאבים בבטנו. השחקן, שכבר נכלל בסגל המשחק ב-20:00 מול מכבי נתניה בקופסא, הובהל לבית החולים שערי צדק בירושלים בליווי מנהל הקבוצה מנחם נידם.

לאחר שהעביר את הלילה בבית החולים, המשיכו הרופאים לנסות לאבחן מהם הגורמים לכאבים שחש השחקן בבטנו וגילו כי הוא סובל מדלקת התוספתן. היום, עבר השחקן ניתוח אפנדציט, בסיומו נצטווה לנוח מספר ימים. בעקבות הניתוח שעבר, צפוי אלבארס להיעדר מהמגרשים לתקופה של בין שבועיים לשלושה שבועות שלאחריהן יוכל לשוב ולהתאמן כרגיל.

את מקומו של אלבארס כמגן ימני יתפוס ליאור ראובן ובעמדת המגן השמאלי עשוי מלמיליאן להציב את עידן טל או לחפש חלופה כשגם האפשרות שהמגן הימני של קבוצת הנוער, אלי דסה, ששיחק מעט במשחקי גביע הטוטו יפתח בהרכב.

עוד לפני כן, בית"ר ירושלים השלימה את הכנותיה למשחק פתיחת העונה נגד מכבי נתניה. מאמן הקבוצה, אורי מלמיליאן, תירגל תחת חום כבד את ההרכב הפותח ועל-פיו נראה שטוטו תמוז יישב על הספסל ובחוד ישחק החלוץ סרג' איילי.

הקפטן אבירם ברוכיאן, שמחלים מפציעה ארוכה, יפתח על הספסל. קשר הרכש מהפועל רעננה, סטיבן כהן, ייעדר בשל עונש ההרחקה שספג מההתאחדות לכדורגל. גם אבי ריקן לא יתלבש למשחק מכיוון שטרם הצליח להחלים מפציעה ברגלו.

פרננדס ואלבארס (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
פרננדס ואלבארס. המגן פונה לבית החולים שערי צדק (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מלמיליאן אמר לחניכיו: "אנחנו יודעים לקראת איזה משחק אנחנו הולכים ואני מאמין שאם נעשה את הדברים כמו שאנחנו יודעים, אפשר לנצח את נתניה בחוץ".

בבית"ר הביעו זעם על מחירי הכרטיסים הגבוהים שהחליטה נתניה לגבות במשחק ומאמינים כי רבים מאוהדי בית"ר יחרימו את המשחק.

אורי מלמיליאן. רוצה לחזק את ההגנה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אורי מלמיליאן לשחקנים: &" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: אריאל הרוש, ליאור ראובן, שמעון גרשון, תומר בן יוסף, עידן טל, קובי מויאל, דריו פרננדס, חן עזריאל, עמית בן שושן, סרג' איילי, טוטו תמוז (אלי דסה).

"אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה בקופסא"


למרות התקציב הדל וכמות גדולה של שחקנים חסרי ניסיון, מכבי נתניה תגיע למשחק פתיחת העונה שלה מול בית"ר ירושלים ללא רגשי נחיתות ובמטרה אחת – להשאיר 3 נקודות בקופסא.

"יש לנו קבוצה מוכשרת ואנחנו יכולים לנצח בקופסא כל קבוצה בליגה", אמרו בנתניה לקראת המשחק. הקבוצה של ראובן עטר ערכה אימון מסכם בחום כבד. בדיוק כמו בשבוע שעבר, גם באימון המסכם עטר תירגל מספר הרכבים שונים כאשר אחד מהם ייפתח מול בית"ר ונראה כי המאמן העדיף לשמור את כל השחקנים בתמונת ההרכב כדי שיגיעו מרוכזים ומפוקסים למשחק.

חן עזרא. חוזר להרכב מול בית&"ר ירושלים (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
חן עזרא. חוזר להרכב מול בית&"ר ירושלים (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

למרות שהמאמן לא תירגל הרכב פותח, נראה כי יערכו שניים-שלושה שינויים לעומת ה-11 שניצחו בשבוע שעבר את בני סכנין בגביע הטוטו. חן עזרא ופיראס מוגרבי שלא פתחו בגלל פציעות בשבת החולפת, ישובו להרכב הראשון במקומם של עומר פרץ וגאגא צ'יקטיאני.

אחמד סבע. פינק את חבריו לקבוצה בארוחה (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אחמד סבע. רוצה להמשיך את היכולת מגביע הטוטו (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

ההתלבטות היחידה שעומדת בפני המאמן הנתנייתי היא במשבצת הקישור הימני: הקשר אופיר עמרם החליף בשבוע שעבר את מאור עשור והרשים. אם עטר יחליט להמשיך עם עמרם, עשור ימתין להזדמנות שלו על הספסל. החלוץ אחמד סבע, שלא התאמן באופן סדיר בתחילת השבוע, ימשיך להוביל את חוליית ההתקפה כחלוץ בודד.

הרכב משוער: קרלוס אריאס: אוראל דגני, עמרי בן הרוש, ליאוניד קרופניק, טל מעבי, קובי דג'אני, אופיר עמרם (מאור עשור), דלה ימפולסקי, חן עזרא, פיראס מוגרבי ואחמד סבע.