אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ ב-102FM (צילום: מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ ב-102FM | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' הגישו לכם כעת את תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM ,89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00 וכן, ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר. 

שירזי: "הרגשתי מושפל בתבוסה להפועל חיפה"
הערב בתוכנית הספורט עסקנו כמובן בתבוסה הלא נעימה שספגה הפועל ת"א, 3:0 להפועל חיפה בקרית אליעזר. מי שחשב שההגעה של ניצן שירזי ושביט אלימלך תפיח רוח חדשה בקבוצה בינתיים התבדה. האדומים נראו רע ברוב שלבי המשחק, ועל אף משחק לא גדול של המארחים, הם השיגו ניצחון צודק. דיברנו עם מאמן הקבוצה, ניצן שירזי.

ניצן שירזי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ניצן שירזי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אתה מצטער שהגעת להפועל תל אביב?
"אני לא מצטער ויכול להבטיח שגם לא אצטער. המקצוע הזה מטורף, אעשה חשיבה חוזרת בעוד כמה שנים. המקצוע הזה הוא מחלה רעה מאוד". 

הפועל שבורה?
"נקלענו לסחרור כלשהו. הגעתי למועדון ענק ואני רק חמישה ימים שם. מדובר במועדון עם אלפי אוהדים שנמצא תמיד במרכז העניינים. לצערי הוחלף מאמן, במהלך תקין של עונה קבוצה לא מחליפה מאמן. הפועל תצא מהמצב הזה".

הרגשת מושפל מההפסד להפועל חיפה?
"כן. כשאתה בהפועל תל אביב ומפסיד 3:0 זה משפיל. הכל הלך לנו הפוך, שחקן שהיה אמור לפתוח היה חולה. הבלם שולר לא שיחק, באדיר קיבל אדום בדקה ה-40. הרבה דברים קרו, אבל אסור להפועל תל אביב להיראות כמו שהיא נראתה. בדיוק אני רואה את המשחק פעם נוספת. הגיע לנו פנדל שאולי היה משנה את ההתמודדות".

השחקנים נראו שבורים על המגרש, זה קשור לעניין הכספי?
"אני האחרון שייקח את זה לכיוונים האלו. אלי טביב נתן להם את הצ'קים ואני שמח בשביל השחקנים".

החתמתם את לימביקאני מזאבה, מה אתה יכול להגיד עליו?
"אנחנו עדיין לא יודעים אם הוא ישרת אותנו או את הנוער".

מזאבה (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
מזאבה (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

דרור קשטן השאיר לך את המועדון במצב רע?
"אני האחרון שאבקר מאמן קודם. הסגל בהפועל טוב, אבל צריך להיראות יותר טוב וכן להיות במקום גבוה יותר. לא אכנס לסיבות למה זה לא קורה. דרור השאיר לי סגל טוב. אנחנו צריכים להתחבר עם הקהל על מנת שהמועדון יילך קדימה".

אתה יכול לפרגן לטל בנין?
"בהחלט. הפועל חיפה התחברה ואני מאחל למועדון הזה רק טוב".

מפריע לך שיש קולות מסביב שאומרים איך לקחו מאמן שאולי יוגש נגדו כתב אישום בפרשת הכדור המרכזי?
"אין לי בכלל כוונה להיכנס לזה. גם אבי לוזון באותו מקום. אין לי ספק קל שיושרנו יוכח. זה יושב לי בקרביים, אבל אני מעדיף שלא להיכנס לזה, אני מרוכז בעבודה. התחושה האישית שלי שהכל יהיה בסדר".

האליפות ברחה?
"לא יהיה נכון לדבר היום על אליפות. אם בעוד חודש הפער יישאר 12 נקודות אגיד שהאליפות הלכה. אנחנו צריכים לחבר שניים-שלושה ניצחונות ורק אז לחשוב מעבר".

שחקני הפועל ת&"א מתוסכלים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל ת&"א מתוסכלים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אתה חושב שהשחקנים עשו שביתה איטלקית?
"אני ממש לא חושב שזה מה שהם עשו. אני רואה את המשחק פעם שלישית באורך מלא וזה לא קרה".

קאלה: "חושב שמגיע לי להיות בנבחרת"
היינו גם עם הצד החוגג. אחרי שהפסידו במחזור הקודם לעכו, ניצלו החניכים של טל בנין את ההפסד של הפועל ב"ש למכבי ועל הדרך עלו מעל הקו האדום. ערן לוי שוב עצבני על אף שהבקיע שער, ובכלל לא שקט במועדון מקרית חיים.

"חיכיתי הרבה זמן לקבל את תעודת הזהות הכחולה", אמר קאלה דרשלר, "התחתנתי עם ישראלית, בגלל זה קיבלתי. אני מאוד שמח ומבסוט. ברור שאשאר לגור פה בארץ. יש לי תעודת מאמן, אני לא הולך לשום מקום, זו המדינה שלי. זה משפיע על יכולתי שטל בנין מעניק לי שקט. מעצבן שאנשים חושבים שבן אדם בגיל 37 נגמרת לו הקריירה. אני חושב שמגיע לי להיות בנבחרת כשוער שני לדודו אוואט. צריך לתת כבוד לאלי גוטמן, הוא בוחר את השחקנים. שמחתי מאוד שגוטמן ראה אותי מול הפועל". 

קאלה כנראה מפנים את המסר והולך להתחמם אצל החברים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
קאלה וחבריו חוגגים ניצחון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

ג'יבאגו: "לדעתי העסקה עם גאידמק תצא לפועל"
בבית"ר ירושלים ממשיכים בהכנות למחזור הליגה הקרוב אז יארחו את מ.ס. אשדוד. במקביל היום פורסם לראשונה ב-ONE כי דוד ג'יבאגו במשא ומתן לרכישת הקבוצה ביחד עם שני שותפים. איש העסקים נפגש עם אנשיו של גאידמק ועם האחים מולדבסקי ומומי דהאן ומחכה להחלטתם אם להצטרף. דיברנו עם ג'יבאגו.

דוד ג´יבאגו עם יובל נעים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
דוד ג´יבאגו עם יובל נעים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

איפה עומדים הדברים?
"התהליך החל כאשר גומא אגייאר יצא מהעסק, אז חיים אלדר, יד ימינו, החל לחפש אנשים שמעוניינים לעזור לבית"ר. אנחנו חברים ממזמן והוא כל הזמן ניסה לדבר איתי כדי שניקח את הקבוצה. מיד הסכמתי, אבל אין לי יכולות לרכוש את בית"ר לבד ולכן התחלנו לחפש משקיעים ושותפים שייכנסו יחד איתנו. דברים מתחילים להסתדר השבוע. אנחנו מקווים שהאחים מולדבסקי יצטרפו אלינו. יש גם את מומי דהאן, בחור שכבר שנים תורם לקבוצה למרות שהוא בכלל לא אוהב פרסום".

במה זה כלול? כל אחד ייתן קצת?
"אנחנו עדיין לא מדברים על כספים ומחפשים עוד אנשים שיצטרפו".

מה מחירה של הקבוצה?
"אנחנו עדיין במשא ומתן עם החבר'ה של גאידמק. הסכום נע סביב מיליון דולר. בית"ר שווה הרבה יותר".

דיברת באופן ישיר עם ארקדי?
"כן. לדעתי לא נקבו בסכום המדויק, אנחנו עדיין מדברים".

ארקדי גאידמק וניר ברקת (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ארקדי גאידמק וניר ברקת (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

למה אתה צריך את זה?
"כואב לי המצב שלה, כואב לי על הקהל ועל איציק קורנפיין. אם לא אנחנו הירושלמים, שנקום ונעשה צעד, אני לא יודע לאן זה יילך. בגלל זה אנחנו רוצים לעשות קבוצת רכישה ושנוכל לעמוד בכבוד ולהעמיד תקציב כמו שצריך. לדעתי זה ייצא לפועל, אנחנו רוצים לעשות הכל. אני בכל מקרה יתרום בשמחה לבית"ר".

"יש קשר בין האחים מולדבסקי להפועל פתח תקווה", אמר מנכ"ל הקבוצה, אפי צפריר", הערבויות בבקרה התקציבית הן של האחים. הם חתומים עליהן. מדובר במשפחה עמידה עם יכולות רבות. יש להם עסקי יהלומים ונדל"ן. הם צריכים רק את הרצון לעשות זאת. בגללם ובגלל עוד כמה אנשים טובים הצלחנו לפתוח את העונה. היום אין לנו חששות, הקבוצה נקייה לחלוטין. אם מישהו ירצה לקנות הוא יצטרך לשלם למפרקים 1.5 שקל. הוא מקבל מועדון בלי שקל חוב".

סוכנו של עמאשה: יש לוויאם תעודת זהות כחולה"
התעסקנו גם בנושא וויאם עמאשה ונבחרת ישראל. דיברנו עם חבר הכנסת, מיכאל בן ארי, ועם סוכנו של השחקן, שוקי פרנקל.

"הסיפור פשוט. נבחרת ישראל אמורה לייצג את המדינה ואת ה

עמאשה וגולסה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עמאשה וגולסה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אזרחים", אמר בן ארי, "שהחקן המאוד מוכשר הזה לא רואה את עצמו כחלק ממדינת ישראל והוא לא רוצה דרכון ותעודת זהות ישראלית. המדינה אומרת שהיריקות שלו הן גשמי ברכה. אני רואה בזה פשיטת רגל לאומית ובזיון לכדורגל פה. לכן ביקשתי מפיפ"א לבדוק את ההתנהלות הזו. זו הפרה בוטה של הכללים של פיפ"א. מי שמשחק בנבחרת אמור להיות אזרח המדינה".

סוכנו של וויאם עמאשה, שוקי פרנקל, הגיב לדברים: "השתמשו פה במכלול של נתונים שכלל לא דומה למציאות. עמאשה מחזיק תעודת זהות ישראלית, כחולה, כמו כולם בדיוק. אין לו דרכון ישראלי לעומת זאת. אולי בן ארי לא בקיא בנתונים כל כך. כשוויאם עמאשה הוזמן לנבחרת האולימפית הוא ייצג אותה בגאווה רבה. הוא נוסע לחו"ל עם תעודת מעבר".

חבר הכנסת התייחס לדברים: "ניסינו לפנות להתאחדות לכדורגל אך התעלמו מאיתנו. אם יש לו אכן תעודת זהות, עכשיו אתנצל על דבריי".

דיברנו גם עם מערך הדוברות של ההתאחדות לכדורגל, אמיר אפרת, התייחס למדד הגינות של אופ"א: "מדובר במדד שמתחדש בכל שנה. הם לוקחים בחשבון צהובים, אדומים, יחס לשופט ולמשקיף. זה קשור לקבוצות שמשחקות בגביעי אירופה השונים. אם הקבוצות כולן יגידו שהן רוצות מנהלת ליגה, זה מה שיהיה, זה לא קשור להתאחדות לכדורגל". 

היינו כמובן גם עם קצת כדורסל. מכבי ת"א קיבלה היום הודעה רשמית כי ארבע האחרונות ישחקו בנוקיה ב-28 עד 30 באפריל. על אף שמכבי תל אביב התנתה את השתתפותה בליגה האדריאטית בכך שתארח את הפיינל-פור בישראל אם תגיע אליו ואף קיבלה את הסכמתה של ההנהלה, הבוקר (שלישי) יצאה ההודעה רשמית.

דיברנו עם יו"ר מנהלת הליגה, אבנר קופל: "אם אבחר אתן את כל כולי. מכבי תל אביב לא עושה דווקא עם אירוח הפיינל פור בארץ. לא מוצא עצמי מתעמת עם דייויד פדרמן או שמעון מזרחי. הם חלק מהכדורסל הישראלי. היחסים שלי עם שניהם מצוינים. הם פועלים למען הכדורסל הישראלי. הפיינל פור בליגה לא נועד לפגוע באף אחד, קיבלתי הסכמה מאנשי מכבי בנושא, זה הציל את הכדורסל הישראלי".

אבנר קופל (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אבנר קופל (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

קופל המשיך: "למה הם לא אומרים מילה רעה על הפיינל פור של הליגה האדריאטית? התחלנו למכור כרטיסים לפיינל פור. מבטיח שהוא יהיה איכותי. נעשה הצגה ושואו". יושב הראש התייחס לכדורגל: "אני עושה את פעילותי כאופוזיציה. אני לא קונוס כמו אריאל שיימן, הוא קונוס גדול. לוזון הסכים לדעותיי בחלק מהדברים".

וכמו בכל תוכנית, גם הפעם היינו עם פינת ה-WINNER שלנו, פינת הגליצ'ים, דיווחי תנועה והשמענו למאזינים הרבה מוזיקה טובה.