הנבחרת הצעירה גברה הערב (שלישי) במשחק אימון שנערך באצטדיון רמת גן 0:1 על הפועל ב"ש. עבור הקבוצה של גיא לוי מדובר היה במשחק הכנה אחרון לפני מכבי חיפה בשבת, בעוד עבור הנבחרת הצעירה מדובר בהכנה לשני המשחקים מול הנבחרת הצרפתית בנובמבר.

להרבה מסקנות קשה להגיע בסיומו של המשחק. שני הצדדים הציגו יכולת לא גבוהה במיוחד, במשחק שלא התעלה לרמה גבוהה. אך אחרי כל זה, צריך לזכור כי מדובר בסה"כ במשחק אימון ובהזדמנות לעשות שינויים ונסיונות רבים במהלך המשחק. גיא לוי החליף את כל 11 השחקנים במחצית השנייה, וגם מאמן הצעירה ערך שינויים רבים.

עבור לוי מדובר בהפסד ראשון כמאמן ב"ש, במשחק השני שלו בקבוצה, שניהם משחקי ידידות. במשחק הראשון גברו חניכיו 1:2 על מ.ס אשדוד, וכעת יחכו האדומים למכבי חיפה בשבת, במשחק בעל משמעות גדולה עשרות מונים למועדון.

אלון תורג'מן להעלות את הנבחרת ליתרון כבר בדקה הראשונה - עודד גביש שגה באופן חמור, החלוץ חטף לו את הכדור ולא התקשה לגלגל פנימה מ-14 מטרים. עד המחצית לא הגיעו הקבוצות למצבים והתוצאה נשארה על כנה.

שחקני הנבחרת חוגגים עם תורג´מן (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הנבחרת חוגגים עם תורג´מן (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

במחצית השנייה ב"ש השתפרה, אבו לאבן מצא רק את הקורה בדקה ה-53. גיא לוי ערך חילופים רבים כמו גם לוזון, ועד הסיום דווקא הנבחרת הייתה קרובה יותר לשני, אך בסיום היה זה תורג'מן שהכריע את ההתמודדות כבר בדקה הראשונה, שני הצדדים לא יכולים לשאוב יותר מדי עידוד מהמשחק.

אריאל שיימן ואלונה ברקת ביציע בשבת רגע האמת (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אריאל שיימן ואלונה ברקת ביציע בשבת רגע האמת (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דוידזאדה: הרגשה משונה, לוזון: היו דברים טובים יותר ופחות
מגן הנבחרת הצעירה, אופיר דוידזאדה, ששיחק מול חבריו לקבוצה אמר: “זאת הרגשה משונה, פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה בקריירה, אבל כיף לשחק מול החברים ותמיד יש פעם ראשונה".

בהתייחס למחמאות שקיבל מגיא לוזון, אמר המגן: “זה כיף לשמוע מכל מאמן דברים כאלו, אבל כל משחק הוא משחק חדש וחשוב לשמור על היכולת הזו לאורך זמן. אם אתה לא טוב אתה תצא מההרכב, מכיוון שהכדורגל הוא נזיל ולכן צריך לשמור על היכולת לאורך זמן. כל מחנה אימונים של הנבחרת הוא גיבוש וכל פעם באים שחקנים חדשים. למדנו דברים חדשים במחנה הזה גם מבחינה הגנתית וגם מבחינה התקפית. אנחנו מחכים למחנה הבא, יש לנו משחק אימון מול צרפת וזה משחק חשוב עבורנו, ננסה לעשות את המיטב".

אופיר דוידזאדה מביט.  (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אופיר דוידזאדה מביט. (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מאמן הנבחרת הצעירה, גיא לוזון, אמר: “היו לנו אימונים טובים במהלך השבוע האחרון, האימונים היו בקצב טוב, שמנו דגש על עקרונות ואת חלקם ראינו כבר במשחק היום. היו לנו היום חלקים טובים יותר וטובים פחות, אני מקווה שנמשיך להשתפר. אני חושב שבמחצית השניה היינו טובים יותר, בראשונה היינו כהים ולקחנו החלטות לא נכונות, אבל במחצית השניה כבר היו החלטות יותר טובות מבחינה התקפית ולכן גם הגענו למצבים. אני לוקח קטעים מסויימים במחצית השניה להמשך הדרך, אבל ברור לי שאנחנו עדיין צריכים להמשיך ולהשתפר".

גיא לוזון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גיא לוזון בסיום. דברים טובים יותר וטובים פחות (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בהתייחס לשאלה, איזה שחקנים הרשימו אותו בשבוע האחרון אמר המאמן: "אני לא אוהב לדבר על שחקנים ספציפיים, לנבחרת הזו יש בסיס טוב וכל פעם אנחנו מזמנים שחקנים חדשים כדי לבדוק ולראות, כדי להיות בטוח שאני לוקח את השחקנים הטובים ביותר".
 

גיא לוי: &" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גיא לוי בסיום. מול חיפה יצטרכו להיראות טוב יותר (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
אוראל גרינפלד הוציא את המשחק לדרך.

דקה 1: הנבחרת הצעירה עלתה ל-0:1: עודד גביש איבד כדור לאחר טעות חמורה, אלון תורג'מן חטף והתקדם באין מפריע ומ-14 מטרים בעט חזק לפינה של אוהד לויטה ופנימה, יתרון מהיר לחניכים של גיא לוזון.

שחקני הנבחרת חוגגים עם תורג´מן (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הנבחרת חוגגים עם תורג´מן (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 17: המשחק התנהל על מי מנוחות ושתי הקבוצות לא הגיעו למצבים. מוטי מלכה שבר את הסטטוס קוו כשקיבל כדור 25 מטרים מהשער וניסה את כוחו בבעיטה חזקה, אך בוריס קליימן היה במקום והדף לקרן.

אוהד לויטה. חיזוק משמעותי לב&"ש (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
אוהד לויטה. חיזוק משמעותי לב&"ש (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 25: דובב גבאי מסר כדור עומק ליוסף אבו לאבן שלא השתלט על הכדור ותוך כדי שכיבה בניסיון גליץ' מצא את קליימן מוכן בשער עם בעיטה חלשה.

עודד גביש עם הכדור, בוטבול מביט (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עודד גביש עם הכדור, בוטבול מביט (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 34: סינטיהו סולליך קיבל כדור בצד ימין וניסה להעביר למרכז הרחבה, אך הגנת ב"ש לא התקשתה להתמודד עם האיום, המשחק לא התעלה לרמה גבוהה.

יוסי שבחון מתקדם עם הכדור, בן בוטבול ורועי קהת מביטים (יוסי ציפקיס (צילום: מערכת ONE)
יוסי שבחון מתקדם עם הכדור, בן בוטבול ורועי קהת מביטים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 43: סולליך קיבל כדור 25 מטרים מהשער, התקדם ובעט כדור שחלף מעל המשקוף של לויטה במה שהיה המהלך המעניין האחרון במחצית הראשונה.

גיא לוזון מתדרך את חניכיו במחצית (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
גיא לוזון מתדרך את חניכיו במחצית (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

מחצית שנייה
דקה 47:  הזדמנות מצוינת לנבחרת הצעירה. סולליך קיבל כדור באגף ימין והעביר למרכז הרחבה והמחליף הטרי, אלי זיזוב, בעט כדור שלא הלך לשום מקום.

דקה 48: מלכה קיבל כדור ברחבה מיוסי שבחון ובעט חזק אך קליימן הדף לקרן, אחלה פתיחה לחצי השני.

סרי פלאח במאבק (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
סרי פלאח במאבק (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

 דקה 53: ב"ש כמעט והשוותה - מוטי מלכה חלף על פני ארבעה שחקנים ונפל, הכדור הגיע לאבו לאבן שבעט אלכסונית מצד שמאל לקורה הרחוקה של קליימן והכדור המשיך החוצה.

דקה 70: הזדמנות מצוינת לנבחרת הצעירה, אופיר קריאף הגיע למצב של אחד על אחד מול לויטה ובעט לפינה שמאלית, אך השוער באינסטינקט מצוין הדף לקרן.

עומר ורד מול יוסי מלכה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עומר ורד מול יוסי מלכה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 74: סולליך התקדם מצד ימין והרים מצוין לרחבה אך אופיר דוידזאדה בעט מצוין כדור חזק אך אוהד לויטה הציל בקצות האצבעות לקרן.

דקה 85: ב"ש יצאה להתקפה אך חניכיו של גיא לוי התקשו לפרוץ את ההגנה החזקה של הנבחרת.

עד הסיום לא התרחשו אירועים מיוחדים, אוראל גרינפלד שרק לסיום וסימן הפסד ראשון לגיא לוי בב"ש, אך מדובר בסה"כ במשחק אימון, המבחן האמיתי יגיע ביום שבת.

הנבחרת הצעירה: בוריס קליימן, עומר ורד, סארי פלאח, עידו לוי, עומרי בן הרוש, בן בוטבול, סינטיהו סולליך, ציון צמח, דור מיכה, רועי קהת ואלון תורג'מן. עוד שותפו: אלי זיזוב, אלי דסה, מונס דאבור גל מאיו, אופיר דוידזאדה אופיר קריאף וגל בראל.

הפועל ב"ש: אוהד לויטה, אביתר אילוז, עודד גביש, אבי יחיאל, שמעון הרוש, ויליאם סוארס, אמג'ד סולימאן, יוסי שבחון, מוטי מלכה, יוסף אבו לאבן ודובב גבאי. עוד שותפו: איבן גארידו, לוטם זינו, עידו אקסברד, איציק ועקנין, גל דהן, ראיין אדלאיי, צחי ברבי, ירדן אבוחצירא, שירז נאסר ושמעון לוגסי.