אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ ב-102FM
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ ב-102FM | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' הגישו לכם את תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00 וכן, ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר.

דורית כהן: אני ממשיכה את דרכו של אבי
מי היה מאמין ששנה חלפה מאז ששחקן העבר, אבי כהן, הלך לעולמו לאחר תאונה נוראית. היום (ראשון) נערכה האזכרה במלאת שנה למותו בבית עלמין מורשה בנוכחות מאות אנשים, רובם מעולם הכדורגל. דיברנו עם אלמנתו, דורית כהן, על התחושות הקשות כעבור שנה.

איך אפשר לתאר את השנה הזאת?
"קשה קשה מאוד, אני בדיוק נזכרתי שדיברנו ואמרתי שאני לא אבכה ובסוף בכל זאת בכיתי, התפללתי לאבי וזה לא עזר. והנה היום ציינו שנה למותו ומאוד קשה לי. קשה לי כל הזמן זה לא שרק היום, מה שהיה לי הוצאתי כבר בבוקר אני לא יודעת איך בכיתי עוד בצהריים. זה כאב שאי אפשר אפילו לתאר אותו, אי אפשר לתאר את האובדן הזה, את החוסר שלו את הדומיננטיות שלו שנעלמה ככה פתאום".

מה אמרת לו?
"אני היום סיפרתי לאבי שאני ממשיכה את דרכו ועושה את זה בצורה של התנדבות. אני בעמותת אור ירוק ומספרת על אבי, על העשייה שלו, על הקריירה שלו, על ההתנדבות שלו, על הלילות הקשים שלי ועל החוסר. אני מנסה להסביר כמה קשה להשתייך למשפחת השכול ואני כל כך מקווה שאני מצליחה למנוע מעוד משפחות להיכנס ל"משפחה" הזאת".

משפחת כהן - תמיר, דורית ולי (יוסי ציפקיס)
משפחת כהן - תמיר, דורית ולי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

איך הנצחתם אותו?
"אני עושה הכול לבד, אני הולכת לבד ונפגשת לבד ואני רוצה לעשות את זה לבד, זה הבעל שלי שהייתי נשואה לו 32 שנים והחיים שלי עכשיו זה להנציח אותו. גם השרה לימור לבנת עם מדינת הכדורגל והמנכ"ל מורן גרא עשו טורניר מדהים לכבודו. גם עם ההתאחדות סגרתי שבית ההנצחות בחדר הנבחרות ייקרא על שם אבי. מה שהציעו לי בהתחלה לא התאים ואם לא היו מציעים לי משהו אחר הייתי מסרבת כי אני חושבת שלאבי באמת מגיע".

"עם מכבי ת"א נפגשתי כמה פעמים ויש רעיונות, אבל טרם מצאנו את הדרך אבל אני בטוחה שיהיה בסדר. עשינו טורניר עם קבוצות וותיקים. הוציאו עכשיו דיסק מהמם 'שנה למותו', והכי הכי חשוב זה הדרך שלי להנציח אותו".

את רואה שאת מדברת עם אנשים שבאמת מקשיבים?
"אנשים באים אליי אחרי הרצאות בוכים ונפעמים, ברור שזה נוגע לליבם, זה סיפור על אבי כהן שהלך לעולמו ואי אפשר לעכל את זה. אני לא מעכלת את זה, אני רוצה אותו אני מתגעגעת אליו ואני לא רוצה להראות את זה. ברור שאני שבורה, אני מתגעגעת לחיבוק שלו ולליטוף להכול אני מתגעגעת".

אבי לא היה רוצה שתהיו שמחים ותחיו את החיים?
"האמת שאבי הלך לעולמו הרגשתי ששאבתי אותו לתוכי, אני מאוד התעצמתי ואני עושה את הדברים האלה עם מלא ביטחון, וברור שאני אחיה ואני ממשיכה לחיות. הוא היה כותב לי מכתבים כאלה מדהימים על כמה שהוא אוהב אותי גם אחרי 32 שנה. אני חיה, אני לומדת אני מרצה. יש לי משפחה מדהימה וחברים מהממים. אבי נתן לי הכול בחיים ולא הייתי צריכה לעשות כלום, ובזכות אבי אני מתמודדת".

איך הוא היה רוצה לראות אותך?
"היה רוצה לראות אותי מאושרת, אולי אפילו עם זוגיות חדשה. אני לא מוכנה לזה כרגע, אבל ברור שאני לא רוצה להישאר לבד בחיים ויום אחד אני אתעשת ויקרה מה שיקרה, מה שצריך לקרות יקרה".

בתוכנית דיברנו כמובן על בית"ר ירושלים שצוללת כלפי מטה. אתמול הגיע עוד הפסד, הפעם במשחק תחתית חשוב, 1:0 מול הפועל באר שבע. עמית בן שושן החמיץ פנדל, אבי ריקן הורחק ועידו אקסברד כבש את שער הניצחון בדקה ה-83.

כעת, הלחץ בקבוצה שקרובה שתי נקודות לקו האדום גדל כאשר היו"ר איציק קורנפיין מתכנן ליזום שיחה עם ארקדי גאידמק בנוגע לרכש. גם המאמן, יובל נעים שלא מתכוון להניח את המפתחות כבר ציין: "לא יקרה כלום אם ארקדי ישקיע עוד חצי מיליון שקלים".

שחקני בית&
שחקני בית&"ר (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הפועל ת"א, שרחוקה כעת חמש נקודות מעירוני קרית שמונה בפסגה, תתארח ב-20:10 במושבה אצל מכבי פ"ת. האדומים מקווים לנצח ולהחזיר את הפער מק"ש לשתי נקודות.

אבנר קופל: 50:50 שאיבחר, המינהלת והאיגוד צריכות להתאחד
עוד נשוחח על השינויים העשויים לקרות באיגוד הכדורסל, כאשר בסיעת הפועל מעוניינים למנות את יו"ר המנהלת, אבנר קופל, ליו"ר האיגוד על חשבונו של שי שני. 

מה יקרה במינהלת עכשיו שאתה רץ לראשות האיגוד?
"המגמה כרגע היא שבמידה ואני אהיה מועמד לאיגוד הכדורסל יש סיכוי שהמינהלת תהיה כחלק מהאיגוד וזה מתבקש. בינתיים אני הפועל השחור. אני משועמם בגלל זה אני נכנס לאיגוד. אין כאן ניגוד אינטרסים, בתיאוריה המינהלת צריכה להיות בתחום האיגוד, היות והקבוצות החליטו להפריד את עצמם שיווקית נוצר גוף חדש".

מה הסיכויים שתיבחר?
"הסיכויים כרגע הם 50:50. הסיעה הגדולה כבר בחרה בי ולמכבי ואליצור יש חלק גם חשוב בבחירה".

קופל (יוסי ציפקיס)
קופל (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

שי שני נכשל?
"אני לא חושב שהוא נכשל. זה לא תלוי רק בו, אי אפשר לשפוט אותו אישית. צריך לבחור מערכות יותר דינאמיות עסקיות".

מה סיפור הזזת הפיינל פור?
"במידה ויהיה פיינל פור אדריאטית בזמן הפיינל פור הישראלי, שאנחנו מרוויחים ממנו הרבה כסף, אז לא יהיה ברירה אלא להעביר אותו, זה גם חלק מהתקציב של הקבוצות וזה לגיטימי, לעשות אליפות של מדינה אחת במדינה שנייה אין לזה אח ורע".

אתה עלול לתבוע את הליגה האדריאטית?
"שלחתי להם מכתב שאני מעריך את ההפסד במיליון יורו ואנחנו כבר פועלים בנושא".

כמו בכל תוכנית, היינו עם פינת ה-WINNER שלנו, פינת הגליצ'ים, דיווחי תנועה והשמענו למאזינים הרבה מוזיקה טובה.