אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ ב-102FM (צילום: מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' מגישים לכם את תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00 וכן, ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר.

מכבי נתניה היא אחת הקבוצות המפתיעות של ליגת העל. אמש גברה הקבוצה הלוהטת של ראובן עטר 1:2 על הפועל באר שבע וטיפסה עד למקום השני, לפחות באופן זמני. ואולי בעצם לא מדובר בהפתעה? בתוכנית דיברנו על הקבוצה מהשרון ועל השאלה האם ההצלחה צפויה להימשך.

מאמן מכבי נתניה, ראובן עטר, אמר בתוכנית: "אני לא נבהל, זה כיף. אנחנו בתחילת העונה וצוברים נקודות בקצב טוב. חוסר צבירת הנקודות של הגדולות גורמות לזה שאנחנו נהיה למעלה. אם הם ימשיכו ככה, אז לא רק אנחנו, גם קרית שמונה ובני יהודה יכולות להתברג בחלק העליון. השאלה היא האם הגדולות ימשיכו באותו קצב".

ראובן עטר. נתניה תשחק מול ראשון לציון בשבת (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ראובן עטר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"הכל תלוי בגדולות. אם הן יצברנו נקודות בממוצע גבוה, כמו בדרך כלל, תהיה בעיה לאחרות להתמודד. אם זה יהיה 55 - 60 אחוז, יש סיכוי. בעונה שעברה מעל חצי עונה קרית שמונה ועכו היו בצמרת", הוסיף מאמן נתניה.

"היתה את הנטישה הגדולה של שחקנים שעזבו את נתניה, כשיאמר החליט לרדת מהקבוצה. לעומת העונה שעברה, השינוי הוא שהשחקנים היו כבר בסרט הזה, שמדברים עליהם כהפתעה. בעונה שעברה היה להם קשה להתמודד כי זה היה חדש והעונה הם מנוסים. הם ממשיכים להבין את המשחק ולא נבהלים, גם לא מהכתבות", אמר עטר על ההבדל בין העונות הקודמות והענה הנוכחית.

כשנשאל לגבי השאלות החוזרות על מכבי חיפה, אמר עטר: "לא נמאס לי ולא יימאס לי שמדברים איתי על מכבי חיפה. אני תמיד עונה את התשובות שמהם לא מבינים מה יהיה, כי אני מחוייב למכבי נתניה ויש לי חוזה עד סוף העונה. אם הייתם בנתניה הייתם מבינים למה אני לא אומר אחרת, אני מחוייב ואוהב את המקום שאני נמצא בו. אני לא רוצה לגעת בזה".

ראובן עטר. ממשיך לקדם צעירים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ראובן עטר ביציע (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"אני בעד הרעיון של אייל, של שחקני עבר גדולים בנבחרת והוא מועמד ראוי גם. אותי עזבו, אני לא רואה את עצמי מועמד. הרעיון עצמו הוא טוב, גם יכול להיות מאמן טוב עם שחקן עבר טוב בנבחרת", אמר על נבחרת ישראל.

על קבוצתו בנתניה הסביר עטר: "המחוייבות חשובה וגם לעשות את זה בכיף. חשוב לי שהשחקנים יהיו שמחים וגם מחוייבים למשחק. אני מביא את האישיות שלי, כמו שאני בבית, אני מביא את זה לקבוצה. יש ליגם צוות מקצועי יוצא מן הכלל, כשהוא כל כך טוב ושיתוף הפעולה מצוין. צדוק מלכה, אורי הראל ואבי פרץ, אנחנו למעשה ארבעה מאמנים. כולם תורמים, אנחנו עובדים על עיוור, מכירים זה את זה. ההצלחה שלי זה גם של הצוות".

ראובן עטר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ראובן עטר (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"אין רמז שקיבלתי לגבי חיפה. אמרו גם בעונה שעברה שבעונה הבאה אני בחיפה, שלושה חודשים לפני סיום העונה. אני עכשיו פה בזכות מכבי נתניה וההצלחה של המועדון והקבוצה, מאזינים לנו אוהדי נתניה שצריך לכבד. מחמיא לי שמפרגנים. כל הזמן שאנחנו מצליחים מדברים איתי על מכבי חיפה", הוסיף לסיום מאמן מכבי נתניה, ראובן עטר.

כץ: "ערן לוי עצלן", לוי: "זה בולשיט"
הפועל פתח תקווה איפשרה להפועל חיפה לחגוג ניצחון ראשון על גבה עם 1:0 באצטדיון רמת גן. בעקבות ההפסד, פתח תקווה עדיין עם מינוס שתי נקודות במקום האחרון. לעומתה, הפועל חיפה יצאה אולי לדרך חדשה, אבל עדיין לא נח הסכסוך בין הקבוצה לערן לוי.

בתוכנית דיברנו עם ערן לוי שאמר: "אין לי מושג מתי זה ייגמר, אני לא רוצה לחזור לקטע של אי נעימות. הפועל חיפה עושה ניסיונות להראות לי את הדרך החוצה, בפעם הראשונה אמרו את זה ובפעם השנייה לא. בואו נראה מה יקרה".

כץ: "אני לא חושב שזה יגיע לבתי משפט. ערן לוי כשרוני ממדרגה ראשונה, יש מעט מאוד שחקנים עם בעיטה כמו שלו. מצד שני, העובדה היא שערן לוי עבר בין קבוצות. היום דיברתי איתו והוא אמר שהוא שיחק ב-8 קבוצות. אף אחד לא אומר שצריכים פרידה מתוקה או מהירה, בטוח לא מהירה".

"ערן לוי נתמך על ידי הרבה אנשים ואולי זה יעזור. אני רוצה את ערן לוי שרץ יותר ומשקיע. אם הוא ישקיע יותר, הוא יכול לשחק בכל קבוצה בארץ. באימונים אפשר להשקיע, ביציע לא.

יואב כץ (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
יואב כץ (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

לוי: "אני מכבד את הדברים של יואב, כל אחד ודעתו. אני לא סותר אותם. אני יודע מי ומה אני, להגיע לרמות של לא לרוץ, אני לא מתבייש להגיד שבתפקיד שלי לא צריך לרוץ 10-15 קילומטר. אני לא מגיע למספרים האלו".

כץ: "אני לא מסכים שמשפילים אותו".

לוי: "הדברים מגיעים לרמה של משחק ילדים. הכל תירוצים, לא רץ, פתאום שמן, פתאום לא במגרש. אנשים רוצים שאביא את היכולת מהציע. ישבתי חמישה מחזורים בחוץ. אני לא מוותר על ערן תמורת שום הון שבעולם, בשביל לשחק צריך לרוץ ולשחק".

ערן לוי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ערן לוי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לוי: "אם היה פה בנאדם שמבין משהו בכדורגל היינו יכולים לשדר על אותו גל. אני מכבד את יואב, אבל אני רואה שאני מכבד יותר מדי. אין לי מה להגיד על מה שיואב אומר, זה בולשיט אחד גדול. אם זה לא רץ ולא מתאמץ. אני לא מתבייש להגיד - בחודש וחצי חודשיים האחרונים היו חגים ואני לא מתבייש להגיד, אני עם פרצוף תחת כבר קרוב לחודשיים. כבר נתנו לי סטירת לחי שהעיפו אותי ואז החזירו אותו וביטלתי את התביעה ועכשיו שוב".

כץ: "לערן יש יכולת לא רגילות ואני מקווה שהוא יראה אותן במהלך השנה. מצטער אם אני מאכזב".

התכוננו לשלושת המשחקים של הקבוצות הגדולות שנערכים הערב: מכבי חיפה תארח את עירוני קרית שמונה, מ.ס. אשדוד תארח את הפועל תל אביב ומכבי תל אביב תפגוש בבלומפילד את מכבי פתח תקווה. נשמע על ההכנות של הקבוצות לפני המשחקים ואף נקבל דיווחים על הנעשה במחצית הראשונה בין חיפה לקרית שמונה. כמו כן סיכמנו את הדרבי של מנצ'סטר בין היונייטד לסיטי.

אדם ג´ונסון, מריו באלוטלי וטורה (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אדם ג´ונסון, מריו באלוטלי וטורה (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

המכתב של אופירה אסייג לדייויד פדרמן
ערב טוב לך דיוויד פדרמן

לפני כחודש עלית לשידור אצלנו והצלחת להפתיע אותי, לא בנושא הכלכלי והמחאות למיניהן שתפסו כותרות שלולא הנכדים שלך עדיף לך לעזוב את הארץ... אלא במשפט שאמרת שאתה לא תתרגש אם מכבי לא תזכה בגביע אירופה השנה וגם הוספת שאם זה יבוא סבבה ואם לא, לא נורא.

פדרמן, איפה ההתרגשות...? איפה הדמעות...? איפה התשוקה...? איפה הטרוף למכבי...? או שהמועדון הפך לעוד איזו נישה קטנה בספורט או שמכבי היא כבר לא הקבוצה של המדינה או שאתה, דיוויד פדרמן, צריך לתפוס מיטה בקאריבים ולהתחבק עם השמש.

הבנתי שהבנים שלך לקחו את המושכות ובעצם מכבי מצעירה את ההנהלה ורומזת לזקני השבט צאו לפנסיה ואולי זה עדיף כי נתת המון, תרמת בלי סוף, ייעצת וחיבקת כשצריך אבל לפתוח את העונה עם בוס שמשמיע קצת עייפות זה מרדים ובינתיים בטח הרגשת בלב שהתוצאות בהתאם.

דייויד פדרמן. הכניס את היד לכיס כדי להביא אל לנגפורד (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דייויד פדרמן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

אגב, התקציב של מכבי העונה מטורף והוא עומד על 20 מיליון דולר ואם המאמן שלך דיוויד בלאט לא יצליח את מי תמנה אחריו? את פיני גרשון גירשת, את אפי בירנבויים פיטרת, את צביקה שרף דפדפת... לעודד קשט רמזת... יהיה מעניין כי אחד הבנים שלך לא יכול לעמוד על הקווים, אתה יודע.

עכשיו כל אלה שמלקקים לך יגידו: "מה את רוצה מפדרמן? מה הוא עשה לך?" אז זהו חברים, הוא לא עשה לי כלום אני רק מתגעגעת לדיוויד פדרמן הישן והצעיר שהטריף את המועדון בדרכו המיוחדת.

אני רק מקווה שרפי, הנהג שלך מעביר לך את המכתב בדיוק כלשונו ולא בערך...

והכי חשוב שהאוהד שלכם גלעד שליט חזר הביתה!

המכתב של אייל ברקוביץ' לגלעד שליט
ערב טוב גלעד,

אני בכוונה קורא לך גלעד כי כמו שכבר הספקת בשבילנו אתה כמו אח, בן, ילד או איך שתקרא לזה. האמת היא ששיחקת אותה בגדול, גרמת לגברים שבגברים להזיל דמעה, לאמהות לצעוק כמו מטורפות ולילדינו לשבת מול המסך 24 שעות. בשבילי אתה גיבור אמיתי ואנחנו שמחים שחזרת, אני רוצה לאחל לך מפה המשך דרך חיים מוצלחת, שקטה ואפילו קצת משעממת.

גלעד, אני רוצה להגיד לך תודה על שריגשת עם שלם, על שאיחדת את כולנו ושבזכותך אני מרגיש כל כך גאה, גאה לחיות במדינת ישראל, גאה להיות ישראלי וגאה להיות יהודי.

אתה בטח עוד לא יודע שבזמן שהיית בשבי היתה פה אחדות שלמה של מדינת שלמה שרק רצתה להחזיר אותך הביתה, בטח התחלת להרגיש את זה בדרך למצפה הילה.

אייל ברקוביץ´ עם תמונתו של גלעד שליט (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אייל ברקוביץ´ עם תמונתו של גלעד שליט (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

נכון, יש וויכוחים אם העסקה היתה כדאית או לא, אבל אחרי שראיתי את החיבוק שלך עם אביך, נועם, וגם את השמחה הגדולה של ילדינו - היום אין לי ספק שהחזרה שלך הביתה היתה הדבר הכי טוב שקרה למדינת ישראל בשנה האחרונה.

אין לי ספק שכל אותם מרצחים ששוחררו זו מכה קשה למשפחות השכולות ולחברה הישראלית, אבל תזכרו כולם שזו רק טיפה בים... בעולם כולו מסתובבים מיליונים של מרצחים, מחבלים וכאלה שרוצים לפגוע במדינת ישראל ובישראלים בפרט. נכון, אמנם הצטרפו אליהם 1027 נוספים אבל כשנפש אחת ישראלית וכל כך אצילית כמו גלעד שבה הביתה, זה שווה הכל, להורים, לאחים ולכל עם ישראל.

התרוממות רוח שכזו כמו שחווינו בשבוע האחרון לא זכורה לי הרבה מאוד זמן, אני מנסה להיזכר מתי היה משהו שעשה אותנו כל כך שמחים אבל מתקשה.  לכן גלעד, תהיה גאה, כל חמש וחצי השנים האחרונות שישבת בשבי הארור הזה עשו בסופו של דבר משהו טוב למדינה שלנו, לאנשים שבה ולרוח החיה שמסתובבת בינינו.

כולנו גאים בך על שהצלחת לעמוד בגבורה בטראומה הקשה שעברה, להיות בחדר סגור חמש וחצי שנים, אני לא יודע אם אני הייתי עומד בזה או כל אחד אחר. חזרת כמו גבר, על שתי רגליך, אציל וזקוף... כשהצדעת למפקדים שלך הוכחת כמה אתה גבר אמיתי שגם ברגעי חולשה וכשכל הלחץ על גבך לא שכחת ולו לרגע אחד את חובתך למדינה.

נעם שליט (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
נעם שליט (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

גלעד, את שלך בחיים כבר עשית, אתה גאווה לכולנו ואני מאחל לך המשך עתיד נהדר, הלוואי ותגשים את כל החלומות שלך, חלומות שאמנם נעצרו לכמה שנים, אבל עכשיו יש לך הזדמנות מחודשת להגשים אותם, אתה עוד צעיר. עוף לדרכך, תעשה חיים והכי חשוב תמשיך לחייך כמה שיותר.

שמעתי שאתה מאוד אוהב ספורט, כדורגל, כדורסל, אז אם בא לך אני אארגן כמה חברה: רביבו, אבוקסיס, נמני... נעשה איזה משחק איתך ועם החברים שלך איפה שרק תבחר. האמת, דווקא בא לי לנצח אותך, שם אני לא אוותר לך ואם תרצה גם איזו התערבות קטנה, מתאים לי ארוחה על חשבונך.

גלעד, אנחנו תמיד זמינים בשבילך, לעולם לא נפריע לך, אבל תדע שכולנו מאחוריך כמו שהיינו במשך חמש וחצי שנים ונמשיך להיות כל החיים, בהצלחה בחיים החדשים
שלך, אייל

בנוסף, היינו עם דיווחי תנועה, שירים בין האייטמים השונים וכמובן - גליצ'ים עם חן מישל.