ברקוביץ´ בהתאחדות. פס
אייל ברקוביץ´ מגיע למשרדי ההתאחדות (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אחת הפארסות הארוכות בפגרה האחרונה עומדת להסתיים ממש בקרוב. בשעה זו (רביעי) מתכנסת הנהלת ההתאחדות לכדורגל בצוותא עם ועדת האיתור למאמן לנבחרת הצעירה וצפויה להודיע על המאמן החדש שיחליף בתפקיד את מוטי איווניר.

לאחר שהיה נראה כי גיא לוזון הוא זה שיבחר למאמן הנבחרת הצעירה, קמה התנגדות ציבורית למהלך שכן דודו של המאמן הוא לא אחר מיו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון.

הנהלת ההתאחדות לכדורגל החליטה להקים באותו רגע ועדת איתור לבחירת מאמן לנבחרת הצעירה, אשר הורכבה מאיש אחד - חזי מגן. מגן המליץ על גיא לוזון כמועמד היחיד לאימון, אך החליט לפרוש מתפקידו.

בעקבות זאת, דרש היועץ המשפטי של ההתאחדות, משה אביבי, שתוקם ועדת איתור חדשה, אליה מונו שלושה אנשים שאינם חברים בהתאחדות: ג'קי בן זקן, שחר בן עמי ויורם אורנשטיין.

לפני שלושה ימים הודיעה ועדת האיתור על ארבעת המועמדים הסופיים לתפקיד המאמן: גיא לוזון, אייל ברקוביץ', גילי לנדאו ומישל דיין.

על פי כל התחזיות המוקדמות, מי שיקבל בסופו של דבר את התפקיד הוא אכן גיא לוזון והישיבה שנערכת עכשיו נועדה רק כדי להפוך את העניין לרשמי.

גיא לוזון. זימונים חדשים לסגל הצעירה (דרור עינב)
גיא לוזון מגיע לישיבת ההתאחדות. אם לא יהיו הפתעות, יקבל את המינוי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אל הישיבה עצמה הגיע בינתיים גיא לוזון, כאשר גילי לנדאו ומישל דיין צפויים להגיע בהמשך.  גם המועמד השני אייל ברקוביץ' הגיע ואמר ל-ONE: ”כיבדתי את ההזמנה למרות שלכולנו ברור כי התוצאות ברורות, אני יודע לא פחות מכם העיתונאים אבל כאשר מזמינים אותי אני מגיע ולא מבזה".

“נכנסתי לישיבה, הייתי שם במשך 30 שניות, חילקתי חוברות עבודה ואמרתי לחברים תודה רבה שהזמינו אותי. מבחינתי התוצאות ידועות מראש אבל אם תקבלו החלטה להצביע עבורי, יש לכם את הטלפון בדף האחרון של חוברת העבודה שהנחתי לפניכם. הגעתי כדי לכבד אתכם“.

אייל ברקוביץ´ (דרור עינב)
אייל ברקוביץ´: &" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גיא לוזון יצא גם הוא מהחדר ואמר: “אין לי כרגע מה להגיד ואני לא במתח לקראת התוצאות”.

גם אלונה ברקת, חזי מגן, חסן אבו סאלח, ישראל גבאי ומיכאל וייסמן הגיעו לישיבה. מוקדם יותר היום הציעה שרת הספורט, לימור לבנת, שההצבעה תערך באופן חשאי דרך קלפי ואבי לוזון נענה להצעתה וכך יבחר למעשה מאמן חדש לנבחרת הצעירה.

גילי לנדאו. חזר להפועל תל אביב, כספונסר (דרור עינב)
גילי לנדאו מגיע לישיבת ההתאחדות (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

המועמדים דיברו בפני הוועדה, כל אחד במהלך שתי דקות וחצי, ההצבעה החשאית נמצאת בעיצומה. מישל דיין: "מה שאני מקווה זה להמשיך להיות בריא", ענה לשאלה מה הוא מקווה שיהיו תוצאות הבחירות.
 

גילי לנדאו היה האחרון לצאת וזה הוסיף: "אני רואה את עצמי מספיק ראוי הן כפרסונה והן כמאמן לשאת בתפקיד. הכדורגל הוא אהבה גדולה ונשמת אפי ומה שמניע אותי הוא אהבה. התפקיד מאוד קוסם לי,  אני מאוד אוהב כדורגל ומאוד רוצה בתפקיד". כל המועמדים הציגו את משנתם והלכו. כעת כל החברים ניגשים להצביע. לגיא לוזון רוב מכריע

מישל דיין: &
גם מישל דיין כבר נוכח בישיבת ההתאחדות לכדורגל (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE
אלונה ברקת מגיעה לישיבה בה נבחר גיא לוזון (דרור עינב)
אלונה ברקת במשרדי ההתאחדות לכדורגל (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

חסן אבו סאלח. שוחח עם האוהדים (דרור עינב)
חסן אבו סלאח, אחד מחברי ההנהלה שבוחרת את המאמן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE
חזי מגן.
חזי מגן. ראש ועדת האיתור הראשונה יהיה מאלו שיבחרו את המאמן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE