נדמה שהפועל באר שבע הגיעה אמש (שבת) לשפל חדש מבחינתה אחרי שהפסידה 2:0 להפועל פ"ת ונותרה במקום הלפני אחרון עם 4 נקודות בלבד. לפני המשחק דיברו במועדון על כך שמדובר במפגש קריטי שיראה לאן מועדות פניה של הקבוצה וכרגע נדמה שהכיוון הוא אחד – הליגה הלאומית.

"זאת היתה פשוט בושה איך שנראינו ונדמה שהגענו לשפל חדש", אמר גורם במועדון והוסיף: "אנחנו מביישים את המועדון שבוע אחר שבוע". גם האוהדים המתוסכלים כבר נשארו אדישים ועשו את הדרך הארוכה לבירת הנגב בשקט יחסי ומבלי להביע את מורת רוחם בפני השחקנים עם יציאתם מחדר ההלבשה.

מירב חצי הביקורת הופנו כלפי וויליאם סוארס ומוטי מלכה כשהמאמן גיא לוי התייחס להחלפתו של האחרון במחצית המשחק ואמר: "יש תפקידים על המגרש שצריך לבצע וצריך לשחק כקבוצה ולא כבודדים. צריך למסור את הכדור ולשחק ביחד וזו חלק מהבעיה הגדולה שלנו".

הבלם/קשר הברזילאי ספג ביקורות על חלקו בשער הראשון שספגה הקבוצה כשהתקשה להרחיק את הכדור החופשי של הקבוצה המארחת שהגיע לרגליו של אפרים בוגאלה, והאחרון לא התקשה להרשית מקרוב.

אחד מנקודות האור הבודדות של הקבוצה העונה הוא החלוץ יוסף אבו לאבן שאמר: "לא שיחקנו מספיק טוב ולא הצלחנו לקחת את הנקודות ובעוד שבועיים אנחנו נצטרך לקחת נקודות מול מכבי פ"ת".

אבו לאבן התייחס לבעיות בקבוצתו ואמר: "אין בעיה ספציפית בקבוצה כי כל החלקים כרגע לא מתפקדים טוב. גם אני וגם שאר החבר'ה נצטרך לעשות חושבים, להתאמן טוב יותר ולהגיע לקחת נקודות".

אבי יחיאל ואיבן גארידו מאוכזבים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אבי יחיאל ואיבן גארידו מאוכזבים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אני לא חושב שלא נלחמנו כי כל השחקנים רצו ואין דבר כזה ששחקנים לא רוצים לנצח אבל עדיין חסר לנו יכולת ומאמץ ואני מקווה שנשפר את זה. הפועל באר שבע צריכה להישאר בליגה כי יש פה סגל שחקנים טוב שבסופו של דבר נתחבר ביחד ונעשה את העבודה", סיכם החלוץ.

אוהדי הפועל ב&"ש. מבכים את מצב הקבוצה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ב&"ש. מבכים את מצב הקבוצה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

למרות ההפסד השחקנים קיבלו יום חופשי ומחר יחזרו לאימונים. במועדון ימשיכו לחפש חיזוק בעמדת החלוץ במיוחד לנוכח העובדה שמועמדותו של קולינס ג'ון ההולנדי ירדה והוא לא יגיע בסופו של דבר.