מפגש משפחתי על מגרשי הכדורגל הוא לעיתים קרובות דבר שבשגרה. האחים פרנק ורונלד דה בור שיתפו פעולה באייאקס הגדולה של אמצע שנות ה-90 וגם אצל האדומים ממנצ'סטר גארי ופיל נוויל עשו זאת בהצלחה בתחילת העשור הנוכחי.

לפני שבועיים ראינו מפגש משפחתי משני עברי המגרש, כשדוד ושי לבית משפחת רביבו נלחמו אחד בשני במפגש בין הפועל ב"ש למ.ס. אשדוד ויש עוד דוגמאות רבות אפילו למפגשים מן הסוג הזה.

נדיר יותר לראות מפגש בין אב לבנו על מגרש אחד. מפגש כזה היה בשבת האחרונה, במסגרת משחקי  גביע המדינה לנערים א', כשההגרלה זימנה  דרבי בבירת הנגב בין הפועל למכבי.

מעבר ליוקרה על הכבוד בעיר, המפגש בין  הקבוצות היה דרבי פרטי בבית משפחת נגר שבמיתר. האב מוטי, מאמן מכבי ב"ש, התמודד מול הבן, עמית, כוכב הפועל ב"ש.

מוטי ועמית נגר, צוחקים למרות המתח (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
מוטי ועמית נגר, צוחקים למרות המתח (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ביום המשחק היה קשה להסתיר את ההתרגשות בבית המשפחה, ומוטי נגר אמר ל-ONE: "זה לא משחק רגיל. מדובר בדרבי תרתי משמע, כי עמית משחק בהפועל ב"ש ויש רגישות יתר למשחק. כולם בבית מרגישים את זה".

בהתייחס לאווירה בבית המשפחה בשבוע שלפני המשחק, אמר מוטי: "כשחזרנו מבית הכנסת ערב המשחק עמית לא חזר איתי, אלא הוא הלך בדרך אחרת. כל יום אנחנו מסיעים אותו למשחקים ולאימונים של הקבוצה ובשבוע האחרון הוא די הסתדר לבד".

משפחת נגר - דרבי ב&"ש נוער (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
משפחת נגר - דרבי ב&"ש נוער (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אם המשפחה, ורד נגר, התלבטה רבות בנוגע לתוצאת המשחק המיוחלת, והוסיפה: "התחושות לא קלות, כי אני מלווה גם את מוטי וגם את עמית בשנים האחרונות בכדורגל ואני כל הזמן בדילמה. עדיין לא החלטתי מי אני רוצה שינצח. היה לנו שבוע לא רגיל. כל השבוע היו צחוקים בבית, עקיצות, הערכות ובדיחות פנימיות. זה ברור שהיה לנו שבוע לא  רגיל".

בנוגע לכישרון של עמית, הדעות במשפחה כבר לא חלוקות. "עמית עשה התקדמות גדולה מאוד בשנתיים האחרונות", אמר מוטי האב, והוסיף: "יש לי הרגשה טובה מאוד לגבי העתיד של עמית ואני הצבתי לו מטרה, שתוך שנה וחצי הוא צריך להיות בבוגרים של הפועל  ב"ש. אני מאמין שהוא יצליח".

מאיר לוי. קיבל עליו את המשימה הקשה במחזור ה-21 (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
משפחת נגר - דרבי ב&"ש נוער (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

המשחק עצמו הסתיים בניצחון של עמית והפועל על מוטי ומכבי בתוצאה 0:3. עמית נגר, שלא כבש במשחק, סיכם בסיום: "היה ניצחון יפה ושיחקנו טוב. אני לא חושב על אבא במהלך המשחק, אלא אני תמיד רוצה לנצח. אני מאוד שמח שמאמינים בי ואני אמשיך לעבוד קשה כדי להגיע רחוק".