הבילד-אפ לדרבי הפתח תקוואי אמנם היה עצום בעקבות פרשת אסוס והאיומים מצד הפועל להחרים את המשחק או לעלות עם הנוער, אבל אף אחד לא ציפה לפיצוץ הגדול ברמת גן. מכבי דרסה 1:4 את קבוצתו של מחפוד, שההחלטה לפטרו נפלה במהלך מחצית המשחק, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE.

עוד בטרם חלפו חמש דקות הראה לוח התוצאות 0:2 למכבי, כששני שערים מהירים של עומר גולן הכניסו את הלבנים לבור ממנו לא הצליחו לצאת עד לסיום. שוער הפועל שניר דורי הורחק 15 דקות לאחר מכן שספק פגע (אנשי הפועל זעמו וטענו שמדובר בהתחזות) בקובי גנון ללא כדור.

זנדברג לא התרגש מהנוסטלגיה וקבר את קבוצת נעוריו עם השלישי ועומר דמארי (המצטיין במגרש עם שער ושני בישולים) השלים רביעייה עוד לפני תום המחצית הראשונה.

המחצית השניה היוותה הזדמנות מצויינת עבור שתי הקבוצות לתרגל אומנויות לחימה. חמישה כרטיסים נשלפו ב-45 הדקות האחרונות בהן הורחק גם עומר גולן שפגע בפניו של איאד חוטבה והתגרה באוהדי הפועל שקיללו אותו בדרכו החוצה. דודו ביטון רק צימק 3 דקות לסיום ולא ממש המתיק את הגלולה באחת הערבים השחורים של הפועל פתח תקווה.

ויסה. יסופסל (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ויסה בשוק. ערב איום להפועל פ"ת (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עומר גולן: "הפועל באה לעשות פרובוקציות"
"עשינו את המחצית הראשונה קלה", אמר מאמן מכבי פרדי דוד בתום המשחק. "מכבי פ"ת יודעת לשחק כדורגל, אבל כשהיא נגררת לדברים שלא קשורים לכדורגל זה מפריע לה, ובמחצית השניה המשחק הכי קל הפך ללא מהנה, אבל אני אפרגן לשחקנים על המחצית הראשונה. אנחנו לא חוששים מכלום. אנחנו באים לשחק כדורגל".

ג´ונתן אסוס. עוזב את הפועל פתח תקווה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ג´ונתן אסוס (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"שימחנו את האוהדים", שמח עומר גולן בסיום. "ניצחנו 1:4 והיה אחלה משחק. שמחתי לכבוש את השערים הראשונים שלי דווקא בדרבי. חבל על האדום בסוף, אבל הוכחנו שאחנו הקבוצה הטובה בעיר. הפועל באו לעשות הרבה פרובוקציות. לא ידעתי שאני מלך השערים של הדרבי בכל הזמנים וזה מרגש מאוד".

דוד. &"אנחנו לא מפחדים מכלום&" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דוד. &"אנחנו לא מפחדים מכלום&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
המשחק יצא לדרך באצטדיון רמת גן לעיני כ-5,000 צופים נלהבים שסיפקו אווירה נהדרת.

עומר גולן מורחק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עומר גולן. &"מרגש להיות מלך השערים של כל הזמנים בדרבי&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 3: מכבי פתח תקווה עולה ל-0:1. קובי גנון הרים כדור כדור לרחבה מאגף שמאל, ההגנה של הפועל חלמה, ועומר גולן עט על הכדור ומחמישה מטרים בעט מדויק לפינה.

דקה 4: עומר גולן כובש צמד בתוך דקה ומעלה את מכבי ל-0:2: עומר דמארי פרץ באגף שמאל והעביר כדור רוחב לרחבה, הגנת הפועל ציפתה לנבדל שלא היה, וגולן, שהיה חופשי לחלוטין ברחבה, דחק משני מטרים פנימה.

מכבי עוד לא סיימה לחגוג את הראשון וכבר יצאה להקפה שניה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מכבי עוד לא סיימה לחגוג את הראשון וכבר יצאה להקפה שניה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בדקה השביעית עלה בן חיים בצורה לא הוגנת עם איאד חוטבה לכדור גובה, השופט שרק לעבירה אך חוטבה קילל בזעם את בן חיים, שהחזיר לו עם דחיפות. לא נשלפו כרטיסים צהובים. שש דקות לאחר מכן השאיר דמארי כדור טוב לבן חיים שבעט חזק, אך דורי הצליח להדוף למרות דקות שבהן נראתה ההגנה של הפועל חרדה ומפוחדת.

דקה 17: כרטיס אדום לשניר דורי: שוער הפועל פתח תקווה יצא לכדור גובה ונדחף ע"י גנון. לאחר שקם ניגש השוער לשחקן מכבי בצורה מאיימת, המגן נפל ודורי נשלח החוצה על ידי חיים יעקב. בהפועל רתחו על השופט וטענו שגנון התחזה באופן מובהק. וויליאם אמאמו נכנס במקום זגורי כדי למלא את מקום השוער שהורחק.

תגובה טיפוסית בדרבי הפתח תקוואי להחלטה של יעקב (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
תגובה טיפוסית בדרבי הפתח תקוואי להחלטה של יעקב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE
שניר דורי. ייעדר חודש וחצי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שניר דורי לאחר הירידה מהדשא (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

חוטבה הרים כדור טוב מאגף שמאל בדקה ה-24, דודו ביטון נגח בסמוך לקורה מארבעה מטרים. אוהדי הפועל סירבו לאבד תקווה והחלו לעודד בטירוף לקראת הדקה ה-30. המשחק החל להתחמם בשנית וביזארה זכה לכרטיס צהוב. גם בן חיים ראה את הכרטיס לאחר עבירה על חוטבה. בדקה ה-38 גיא צרפתי הרים טוב לרחבה וצרפתי נגח את הכדור פנימה, אך הדגל לנבדל עלה והשער נפסל.

קהל הפועל פ&"ת. התעורר ברגע המשבר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
קהל הפועל פ&"ת. התעורר ברגע המשבר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 36: זנדברג כובש את השלישי של מכבי: המשחק ברמת גן סירב להירגע. עומר דמארי הרים כדור מאגף ימין, ומיכאל זנדברג הרשית עם וולה נהדר אל הרשת הגבוהה של אמאמו את ה-0:3 של קבוצתו מול המועדון בו גדל.

דקה 43: 0:4 למכבי פ"ת: זנדברג הרים כדור חופשי לרחבה מאגף שמאל, אמאמו חלם ולא יצא אל הכדור. עומר דמארי, שהיה, כמה מפתיע, חופשי לחלוטין, נגח פנימה את הרביעי.

מכבי פ&"ת חוגגת מחצית מושלמת (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מכבי פ&"ת חוגגת מחצית מושלמת (שי לוי) | צילום: מערכת ONE
בעוד אלי מחפוד יורד למחצית שפוף (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
בעוד אלי מחפוד יורד למחצית שפוף (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
שחקני הפועל פ&"ת. חצור יעזוב בסוף העונה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גם רפי דהאן וגיא צרפתי בהלם (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
על אף העובדה שפורסם בהפסקת המשחק שמחפוד יפוטר בתומו, עלה מאמן הפועל פ"ת להדריך את קבוצתו במחצית השניה.

אחרי פחות מדקה על המגרש ראה אלקלעי - שנכנס במחצית במקום ויסה - את הכרטיס הצהוב אחרי כניסה חזקה ביוסי אופיר. בדקה ה-60 הוחלף המצטיין במגרש עומר דמארי, שעדיין לא נמצא בכושר משחק מלא לאחר הפציעה שעבר, ע"י דובב גבאי. האווירה החמה נמשכה כשגנון ואדו ראו שניהם כרטיס צהוב בטווח של שתי דקות אחרי עבירות חריפות.

ג´ו ביזארה. פתח בהרכב של פרדי דוד (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ג´ו ביזארה מנסה את כוחו ביום שבו הכל נכנס (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 78: עומר גולן נשלח החוצה בכרטיס אדום: גולן עצר כדור שנשלח אליו, ותוך כדי פגע בפניו של איאד חוטבה. כשירד מהמגרש סימן גולן את המספר 4 לאוהדי הפועל שקיללו אותו.

עומר גולן מורחק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גם עומר גולן ראה את הכרטיס האדום (שי לוי) | צילום: מערכת ONE
עומר גולן מורחק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ולא שכח להתגרות באוהדי הפועל בדרך החוצה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-82 רפי דהאן הוריד לרצפה את רועי בקל בעבירה מענף הג'ודו, בקל תפס אותו בחזרה, ושחקני שתי הקבוצות החלו בדחיפות הדדיות. חיים יעקב המשיך את השיפוט החלש שלו ושלף כרטיס צהוב רק לרועי בקל.

דקה 87: הפועל מצמקת ל-4:1. הלבנים קיבלו בעיטה בלתי ישירה 14 מטרים מהשער של לבקוביץ' לאחר שהשוער תפס בידו כדור שהוחזר לו ע"י שחקן הגנה. הכדור נמסר לביטון שבעט חזק פנימה.

השער המצמק של ביטון ממש לא ניחם (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
השער המצמק של ביטון ממש לא ניחם (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דודו ביטון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ולדודו ביטון נותר רק לסכם במבט את הערב של הפועל (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הפועל פתח תקווה: שניר דורי, עמנואל מתיאס, גל כהן, דניאל אדו, איאד חוטבה, אור בן-חמו, רפי דהאן, גיא צרפתי (אלון תורג'מן, 61), ישראל זגורי (וויליאם אמאמו, 20), ג'וניור ויסה (ניסן אלקלעי, 46) ודודו ביטון.

מכבי פתח תקווה: רובי לבקוביץ', אורי אוזן, מוראד מגמאדוב, ג'ו ביזארה, קובי גנון, סבסטיאן סנסוני, יוסי אופיר, מיכאל זנדברג (אסי משיח, 68), טל בן חיים (רועי בקל, 56), עומר דמארי (דובב גבאי, 60) ועומר גולן