עוד ניצחון לקדטים (מערך הדוברות של איגוד הכדורסל) (צילום: מערכת ONE)
עוד ניצחון לקדטים (מערך הדוברות של איגוד הכדורסל) | צילום: מערכת ONE

נבחרת הקדטים, בהדרכתם של המאמן נתי כהן ועוזרו ליאור קרת, שיצאה לשני טורנירי הכנה במקדוניה ויוון, ניצחה אמש (רביעי), את נבחרת מקדוניה, בתוצאה 43:62. הקדטים יקחו חלק באליפות אירופה דרג ב', שתתקיים במקדוניה בין ה-26 ביולי ל-8 באוגוסט.

הקדטים פתחו פער של 20:40 כבר במחצית, הגדילו ל-28:54 בסוף הרבע השלישי ושייטו עד לניצחון. איתי שגב הוביל את קלעי ישראל עם 13 נקודות, נאור שרון, שהיה הקלע המוביל במשחק מול רומניה, הסתפק ב-10, אלי שיפטון 9, אור קהל ויוחאי צוקרמן 7 כ"א, ראיין דניאל 6, רגב זנזורי 5.

כעת תצא הנבחרת ליוון, שם תשתתף בטורניר אימון נוסף. ביום שישי בשעה 18:30 יפגשו הקדטים את סרביה. בשבת (21:00) ישחקו חניכיו של נתי כהן מול יוון ויסיימו את המסע בראשון (18:30) מול בולגריה, כשיום לאחר מכן ימריאו חזרה ארצה. 

מאמן נבחרת הקדטים, נתי כהן, אמר לאחר המשחק: "איבוד הריכוז והיכולת החלשה במחצית השנייה מדליקים אצלי נורה אדומה כיוון שבאליפות אירופה כל דקה, כל נקודה וכל סל יכולים להשפיע על תוצאת המשחק ועל אליפות שלמה ועלינו ללמוד ולהפיק לקחים ממה שקרה כאן. באופן כללי אסור לנו לאבד פרופורציה כי מה שמחכה לנו באליפות עצמה לא דומה לשני המשחקים נגד רומניה ומקדוניה בטורניר זה. נצא לטורניר הבא שם נשחק מול נבחרות מדרג א' ונוכל לבחון את יכולותינו טוב יותר. אליפות אירופה זה סיפור אחר לגמרי ממה שאנחנו חווים כאן ונצטרך להשתפר ולהתקדם על מנת להתמודד באליפות אירופה".

נתי כהן (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
נתי כהן (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

האולימפית תפגוש את חבריו של איתי לוי ז"ל
הנבחרת האולימפית העושה הכנותיה לאוניברסיאדה בשנחאי, תקיים משחק אימון מול קבוצה המורכבת מחבריו של שחקן מכבי באר יעקב, איתי לוי ז"ל. כזכור, לוי נפטר במהלך אימון קבוצתו, שהתכוננה למחזור הליגה הלאומית.

את משחק האימון, שייערך בשעה 19:00 באולם 'היובל' בהרצליה, יכבדו בנוכחותם נציגי משפחתו של לוי.