אבוקסיס באימון. מצפה מהשחקנים ליותר (דנה בהט) (צילום: מערכת ONE)
אבוקסיס באימון. מצפה מהשחקנים ליותר (דנה בהט) | צילום: מערכת ONE

בית"ר ירושלים חוזרת לטדי? זאת לא ה-חזרה של המחזור, אם תשאלו את תושבי שכונת התקווה. היום (שבת) ב-15:00 תארח בני יהודה, באצטדיון המיתולוגי, את עירוני קרית שמונה הודות לשזרוע בבלומפילד והאוהדים המקומיים בהחלט מתרגשים.

מערכת ספירת האוהדים הותקנה בשערים המבוקשים על ידי המשטרה ומכירת הכרטיסים המוקדמת, שנועדה למנוע עומס על הקופות לפני המשחק, הוכתרה כהצלחה, כאשר אוהדים רבים הסתערו על הכרטיסים.

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, שוחח עם חניכיו לפני המשחק ואמר להם: "אני מאוד מאוכזב מכמה שחקנים כאן, אבל אני מאוד מקווה שהם ישנו את זה במשחק מול קרית שמונה. זה משחק מאוד חשוב עבורנו, משחק במגרש שאתם מכירים כל-כך טוב. אנחנו חייבים להשאיר את שלוש הנקודות בבית".

אבוקסיס יכול להיות מרוצה מכך שלרשותו עומד סגל מלא, לאחר שהבלם דן מורי החלים באופן סופי מפציעתו בקרסול ובשריר. מורי יחזור להרכב על חשבונו של גל כהן, במה שיהיה השינוי היחיד של אבוקסיס בהרכב.

דן מורי בפעולה. חוזר להרכב של הזהובים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
דן מורי בפעולה. חוזר להרכב של הזהובים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

איציק עזוז, אביב חדד ועוז ראלי ישלימו את חוליית ההגנה בעוד בקישור ישחקו קסטוטיס איבסקביצ'יוס, חסן אבו זייד, ישראל זגורי ופדרו גלבאן מתחת לשני החלוצים, ננאד מרינקוביץ' ודינו אנדלובו.

הרכב משוער: דלה איינוגבה, איציק עזוז, דן מורי, אביב חדד, עוז ראלי, קסטוטיס איבסקביצ'יוס, חסן אבו זייד, ישראל זגורי, פדרו גלבאן, ננאד מרינקוביץ' ודינו אנדלובו. 

אלישע או בן זקן במקום גרזיץ', טיבי כנראה יפתח בק"ש
עירוני קרית שמונה השלימה את הכנותיה לקראת המשחק בשכונת התקווה מול בני יהודה תל אביב ויצאה כבר בשעות הבוקר למרכז הארץ שם קיימה את האימון המסכם.

על פי המסתמן בשלב זה הקשר הצעיר עדי אלישע יתפוס את מקומו של בראיין גרזיץ' הפצוע שלא יכלל בסגל כשגם בני בן זקן נמצא בתמונת ההרכב. בקריה ציינו כי גרזיץ' הוא אחד השחקנים המשמעותיים במערך של בן שמעון ומקווים להכשירו לקראת המחזור הבא בו תארח קרית שמונה את בית"ר ירושלים. מי שישתף פעולה בקישור הדפנסיבי עם אלישע הוא רביד גזל המציג יכולת יוצאת מהכלל בשבועות האחרונים.

עדי אלישע (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עדי אלישע (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בחלק הקדמי יפתח החלוץ שלומי אזולאי על הספסל וזאת לאחר שרק בסוף השבוע שב לאימונים לאחר שלושה שבועות של החלמה מקרע בשריר האחורי. החלוץ יכול לשחק כ-30 דקות בלבד ובמידת הצורך ישותף במהלך חציו השני של המשחק.

הבלם איתן טיבי שנפצע באימון הקבוצה ביום רביעי ערך אימון חלקי עם הקבוצה ושיתופו מוטל בספק, אם טיבי לא יהיה כשיר, כפי שנראה בשלב זה, מי שיפתח במקומו יהיה הבלם שיר צדק.

שחקן בקבוצה הצפונית ציין הבוקר: "זה משחק ממש לא קל מול קבוצה טובה כשגם מזג האוויר והמגרש בשכונה יקשו עלינו אך אם אנחנו רוצים להוכיח שמיקומנו בחלק העליון של הטבלה צריך לדעת לנצח גם במצבים שכאלה".

הרכב משוער: דני עמוס, אלעד גבאי, איתן טיבי (שיר צדק), סאלח חסארמה, דושאן מטוביץ', עדי אלישע (בני בן זקן), רביד גזל, אדריאן רוצ'ט, וויליאם נג'ובו, שמעון אבוחצירא, ברק בדש