גל שיש. צפוי לאבד את המקום בהרכב (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
גל שיש באימון. ספג צעקות מהמאמן (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

הפועל תל אביב המשיכה בהכנותיה לקראת הדרבי התל אביב ביום ראשון מול מכבי והערב (רביעי) ערכה אימון נוסף. באימון הקבוצה החל דרור קשטן לתרגל את ההרכב שלו לקראת הדרבי, כאשר אביחי ידין, שנותר מחוץ לסגל במחזור האחרון מול הפועל ניר רמה״ש, תורגל עם ההרכב השני.

המגן הימני, נאאל חוטבא, לא חש בטוב ולא ערך אימון מלא ולכן תורגל בהרכב עומרי קנדה. עם זאת, חוטבא אמור להיות כשיר וקשטן יצטרך לבחור למי מבין השניים להעניק את המפתחות לאגף ימין של ההגנה.

מנגד, עושה רושם כי קשטן לא שקט לגבי אגף שמאל של ההגנה שלו. במהלך האימון העיר המאמן לגל שיש על מספר טעויות שעשה בסגירה ההגנתית, וכשהמגן הותיר שחקן מהמחליפים חופשי, שתרגם את החור שהשאיר שיש לכדי שער, צעק קשטן על המגן השמאלי: ״גולם שכמותך, אתה לא רוצה ללמוד?״.

בינתיים, בהפועל תל אביב ממשיכים לחפש אחר חיזוק לקבוצה, והיום התחיל להיבחן במדים האדומים הקשר\חלוץ הצעיר גיל בלומשטיין. בלומנשטיין השתייך בעבר לנבחרת האולימפית של ישראל ושיחק בעונה האחרונה באינברנס מהליגה הסקוטית.

בין לבין הוא  גם הספיק להתאמן במדי ריינג'רס ובארץ היה שייך לפני כן למכבי פתח תקווה והפועל באר שבע. בלומנשטיין, שיכול לשחק בכל עמדות הקישור ההתקפי, נחשב לשחקן חופשי ולכן אם ירשים את דרור קשטן יוכל לחתום במועדון ולהצטרף לסגל.

גיל בלומנשטיין. החל להתאמן בהפועל תל אביב (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
גיל בלומנשטיין. החל להתאמן בהפועל תל אביב (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

איגייבור: ליבי בניגריה, הפועל ת"א מערימה קשיים
בעלי הפועל ת"א, אלי טביב, אמנם החליט שנוסא איגייבור יישאר עם הקבוצה ולא יצטרף לנבחרת ניגריה עד גיל 23 בטורניר הקדם אולימפי, אבל הקשר עדיין לא מרים ידיים.

"הפועל ת"א מערימה קצת קשיים, אמרו לי שיש לקבוצה כמה משחקים חשובים בתקופה הזו", אמר איגייבור לתקשורת הניגרית בהתייחסו למפגשים מול מכבי חיפה ולדרבי מול מכבי ת"א.

"למרות זאת, ביקשתי מהם לאפשר לי להצטרף לנבחרת, גם אם זה למשחק או שניים", הוסיף איגייבור שחבריו לסופר-איגלס עד גיל 23, יפתחו את הטורניר הקדם אולימפי ביום שבת מול מרוקו המארחת.

איגייבור ניסה להבהיר את הרצון להצטרף לנבחרתו, דווקא בתקופה כזו: "הלב שלי עם הנבחרת בטורניר הזה ואני מאוד רוצה להיות שם, כך שאני עדיין מקווה לטוב ביותר מהסיטואציה הזו".

הקשר הבקיע 6 שערים במדי הנבחרת עד גיל 23 ומכיוון שהוא נחשב לשחקן מרכזי בשורותיה, המאמן אוסטין אגואבאון מתעקש על השתתפותו, למרות הקשיים בשחרורו מהפועל ת"א.

"אנחנו מנהלים שיחות עם הפועל בנוגע לשחרורו", אמר דובר הנבחרת האולימפית של ניגריה, ערפאת אליאו, "הם רוצים שהוא יישאר אצלם למשך סוף השבוע, למרות שאמרנו להם שאנחנו צריכים אותו למשחק הראשון.

איגייבור. הפועל מערימה קשיים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
איגייבור. הפועל מערימה קשיים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו עדיין בעיצומה של הסאגה ונקבל תמונה ברורה יותר בקרוב מאוד", סיכם אליאו בהתייחסו לאיגייבור, שעדיין לא קיבל את הוויזה למרוקו.