יצחקי, לוגסי וסבן בהולנד (האתר הרשמי של מכבי ת"א) (צילום: מערכת ONE)
יצחקי, לוגסי וסבן בהולנד (האתר הרשמי של מכבי ת"א) | צילום: מערכת ONE

אחרי הניצחון על אלופת רומניה, אוצלול גאלאץ, 1:3 במחנה האימונים במירלו, במכבי תל-אביב קמו לבוקר מחוייך. אמנם המאמן, מוטי איווניר, התייחס לעובדה שמדובר רק במשחק אימון וכי צריך לקחת את הדברים בפרופורציות, אך שחקנים בקבוצה דווקא הרשו לעצמם להביע הרבה שביעות רצון.
 
"נכון שזה משחק אימון, אבל בכל זאת זה ניצחון על אלופת רומניה ששיחקה כמעט עם כל הסגל שלה במשחק", אמר אחד השחקנים. "יש שיפור במשחק הקבוצה".

מכבי קיימה אימון בוקר באולם הספורט במהלכו שיחקו טניס רגל, טניס שולחן כדורסל וטיפולים הידרותרפיים בבריכת השחייה. השחקנים קיבלו טיפולים מהצוות הרפואי.

בעלי הקבוצה, מיץ' גולדהאר, עזב בצהריים את מחנה האימונים במירלו. אחרי צפייה בניצחון על אלופת רומניה אמר גולדהאר: "הקבוצה הציגה ניצוצות של התרבות המתפתחת ושל צורת המשחק המשקפת את המקום אליו אני מעוניין לקחת את המועדון. אני מאמין שהתוצאות יגיעו רק אחרי שתהיה מחויבות של כולם למשמעת ועבודה קשה במהלך כל העונה".

האם רוברטו קולאוטי עושה כאב ראש לצוות המקצועי? החלוץ, שעד תום העונה היה נראה כי לא יהיה בתוכניות של הצהובים לעונה הקרובה, נראה מצוין מאז פתיחת האימונים כשהוא לא מפסיק לכבוש במשחקי ההכנה. גם אמש כבש החלוץ שער וזכה למחמאות, וכעת הוא נותן הרבה חומר למחשבה עבור המאמן מוטי איווניר.

דור מיכה. &"מוכיח בדרך שלו שהוא שחקן מצוין&" (האתר הרשמי של מכבי ת (צילום: מערכת ONE)
דור מיכה. &"מוכיח בדרך שלו שהוא שחקן מצוין&" (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) | צילום: מערכת ONE

בקבוצה אף התייחסו להתקפה הצהובה וציינו כי השילוב של אלירן עטר, שכבש מול הרומנים, ברק יצחקי שחוזר לכושר משחק, קולאוטי, תמיר כחלון, מוסא קונאטה ודיא סבע, בהחלט יכול להיות קו התקפה מצוין לעונה הזו.

מוסא קונאטה. מכבי לוחצת בפתיחה (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) (צילום: מערכת ONE)
מוסא קונאטה. &"כיף לי להשתלב&" (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) | צילום: מערכת ONE

כמו קולאוטי, גם הקשר דור מיכה שרשם שער ראשון במחנה ובישול שלישי ממשיך להציג יכולת משביעת רצון וחבר שלו בקבוצה הוסיף: "דור מוכיח בדרך שלו שהוא שחקן מצוין".

מי שהביע הרבה שביעות רצון מהמחנה עד כה הוא החלוץ הסנגלי, מוסא קונאטה. האחרון, כך מספרים חבריו לקבוצה, מרוצה מאוד גם מהמתקנים וגם מהחברים החדשים שלו. "מחנה האימונים פה טוב מאוד, וכיף לי להשתלב בקבוצה", אמר קונאטה לחבריו.

במכבי מקווים שפרשת ברק יצחקי והאריס מדוניאנין כבר מאחוריהם, אחרי שהקשר הבוסני-הולנדי, התנצל באסיפת הקבוצה בפני חבריו והקפטן עצמו על הדברים שייחס לאיחור של יצחקי לארוחת הערב בגינו השניים נענשו ולא שיחקו את משחק האימון הראשון. משפחתו של הקשר הגיע מאלקמאר, שם היא מתגוררת, למירלו כדי לצפות במשחק הצהובים בו פתח מדוניאנין בהרכב.

מחר יקיימו הצהובים עוד משחק אימון נגד אלמיר סיטי, ששיחקה בעונה האחרונה בליגה השניה בהולנד. ביום רביעי תערוך הקבוצה אימון בוקר ואחריו יעזבו את מירלו לאנטוורפן שבבלגיה שם יקיימו את משחק האימון האחרון שלהם נגד קבוצתו של רועי דיין, בירשחוט הבלגית, רגע לפני שימריאו חזרה ארצה.            

השוער הצעיר של הצהובים, ברק לוי, שעלה העונה מקבוצת הנוער לבוגרת, חתם במועדון לשלוש שנים עם אופציה לשנתיים נוספות. לוי צפוי לשמש שוער שני במכבי אחרי שהקבוצה החזירה מהשאלה את גיא חיימוב.