מ.ס. אשדוד הצטרפה הבוקר (ראשון) גם היא לשורת הקבוצות הישראליות שיצאו למחנות אימונים בחו"ל כשהמריאה לווינה שבאוסטריה, שם תקיים את המחנה שלה ותפגוש למשחקי הכנה את הנבחרת הצעירה של הונגריה, את אילקי לרנקה הקפריסאית בה משחק חיים מגרלשווילי, וכן את פולוניה ורשה הפולנית.

בקבוצה של ג'קי בן זקן הסתפקו עד כה ברכש צנוע, כשצירפו שני כישרונות צעירים – המגן השמאלי בן ה-21 אורי מגבו שהגיע מהפועל ראשל"צ, והבלם בן ה-18, לואי טהה, שעבר לדרום מאחווה עראבה.

שני שחקניה של הפועל כפ"ס בעונה שעברה, הבלם, ג'ורג' בייסה, והחלוץ, פטריק דופלה, אמורים להמשיך במבחנים בקבוצה.

הרכש העיקרי של הקבוצה מעיר הנמל הוא כנראה זה שיעמוד על הקווים, המאמן, ג'ון גרגורי. האנגלי מחליף את יוסי מזרחי לאחר שאימן בעונה שחלפה את מכבי אחי נצרת שנשרה לליגה הלאומית, והוא ינסה לכל הפחות לשחזר את היכולת הטובה שניפקה אשדוד בעונה שעברה.

גרגורי התייחס לנסיעה לחו"ל ואמר: "ההרגשה טובה לצאת למחנה אימונים עם הקבוצה. מחנות אימונים הם תמיד טובים ומהווים הזדמנות להתגבש ללא הפרעות סביבתיות. יש לנו הזדמנות לבנות רוח קבוצתית טובה".

שחקני אשדוד בדרך למחנה האימונים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני אשדוד בדרך למחנה האימונים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"אשדוד סיימה במקום השישי בעונה שעברה בעונה טובה מאוד. אמרתי מראש שיש לי נעליים גדולות למלא לאחר יוסי מזרחי, הוא עשה עבודה נהדרת כאן. אני אהיה מאוד שמח אם נוכל לשחזר את מה שהוא עשה כאן בעונה שעברה. הקבוצה צעירה ונבנה על השחקנים האלו לעונה הקרובה", הוא הוסיף.

ג´ון גרגורי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ג´ון גרגורי. &"יש הזדמנות לבנות רוח קבוצתית טובה&" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"אני חושב שירשתי שחקנים צעירים וטובים במיוחד ומקווה שנוכל לתת להם הזדמנות העונה. יש באשדוד מדיניות בה מתבססים על הצעירים במקום ללכת ולקנות הצלחה. אנחנו רוצים לייצר שחקנים משלנו. אני מקווה שנוכל לראות שחקנים שאולי לא קיבלו הזדמנות עד עכשיו פורצים העונה", סיכם המאמן האנגלי.

ניר ביטון, שחקנה הצעיר של נבחרת ישראל, היה נרגש עם היציאה למחנה ואמר: "כמובן שהעונה יהיו ציפיות גבוהות יותר ממני לאור הזימון לנבחרת, ואני מקווה להוכיח את עצמי ולהחזיר בעיקר לג'קי. יחד עם זאת, אני בסך הכל בן 18 ועם כל הכבוד יש שחקנים יותר מובילים ממני באשדוד שעשו משהו בקריירה. יש לי הרבה עבודה כדי להגיע למה שהם עשו".

שחקני אשדוד. מקווים להתגבש במחנה האימונים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני אשדוד. מקווים להתגבש במחנה האימונים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"במחנה נתמקד בעיקר בגיבוש החברתי והטקטי לקראת פתיחת הליגה. ננסה להתחבר גם חברתית וגם מקצועית. אני חושב שאנחנו יכולים לשחזר את העונה שעברה ומסוגלים אף ליותר, כי בסך הכל נשאר בקבוצה אותו הסגל מהעונה שעברה ועם חיזוק קטן נוכל לעשות משהו יותר גדול", סיכם הקשר המוכשר.