לא פחות מ-56 דיונים התקיימו היום (רביעי) בבית הדין המשמעתי של התאחדות לכדורגל, מליגת על ועד טרום ילדים. הדיון הראשון היה בנוגע לשחקן הפועל ר"ג, דמיטאר טלקייסקי, באשמת העלבת שופט המשחק בין קבוצתו להפועל פ"ת (2:0), משה בוחבוט. האחרון ציין בדו"ח כי טלקסייקי קילל אותו, ירק לעברו, יריקה שלא פגעה בו.

בסופו של דבר טלקייסקי ספג עונש של שלושה משחקים בחוץ בפועל ועוד שלושה על תנאי. טלקייסקי אמר בדיון: “לא קיללתי אותו אלא רק דיברתי על פאול שהוא שרק נגדנו. כן ירקתי אבל לא לכיוונו, אני כמו כל שחקן כדורגל, אנחנו יורקים מדי פעם. זה הכרטיס האדום הראשון שלי בכל הקריירה".

הדיין, חיים אלחדיף, פנה לעברו ואמר: “אתה טוען שלא קיללת? אז מה בדיוק אמרת לו? כיוון שבוחבוט אמר שאמרת לו: 'פיזדמט'". טלקייסקי ענה לדיין: “שוב, לא קיללתי אלא צעקתי: זה לא פאול".

גם מנהל הקבוצה, איציק לוי, שליווה את טלקייסקי בדיון אמר: “ניגשתי למשה בוחבוט ושאלתי למה הוציא לו אדום והוא אמר לי שזה היה בגלל היריקה. הוא בכלל לא הזכיר קללה. אני יודע ששחקנים לא אמורים לדבר עם שופטים אבל זה קורה בכדורגל הישראלי וכולם יודעים. חוץ מזה השופט הזה אוהב לדבר עם שחקנים".

דמיטאר טלקייסקי ואיציק לוי בדיון  (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דמיטאר טלקייסקי ואיציק לוי בדיון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

השניה שעמדה לדין היא מכבי חיפה באשמת התפרצות אוהד במשחק נגד קרית שמונה. נציג הקבוצה כלל לא הגיע לדיון אך נשלח כתב הגנה. בסופו של דבר מכבי חיפה נקנסה ב-5,000 ש"ח בפועל בגין המקרה.

הדיין אלחדיף במהלך הדיון בעונשו של טלקייסקי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
הדיין אלחדיף במהלך הדיון בעונשו של טלקייסקי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

האחרון שהועמד לדין הוא איציק לוזון ממכבי פ"ת באשמת התנהגות בלתי הולמת, העלבת שופט המשחק ואי ציות להוראות שופט במשחק נגד מכבי נתניה. איציק לוזון גם הוא לא הגיע לדיון איציק לוזון והוחלט שהוא יורחק עד לסוף העונה בפועל ולשלושה חודשים על תנאי.