בן סהר. חוזר ללבוש אדום (צילום: מערכת ONE)
בן סהר. חוזר ללבוש אדום | צילום: מערכת ONE

סוף לסאגה: הנהלות הפועל ת"א ואספניול סיכמו כי החלוץ בן סהר ישחק בעונה הקרובה בשורות האלופה הישראלית.

על פי הסיכום, האדומים ירכשו 10 אחוזים מכרטיסו של החלוץ בתמורה ל-100 אלף יורו והוא יושאל לעונה אחת, בסיומה יחזור לספרד. הפועל תרוויח 10 אחוזים ממכירתו העתידית של סהר.

הנהלות הקבוצות מצאו את הנוסחה, כאשר כזכור כפי שפורסם בעבר ב-ONE האדומים היו מעוניינים לרכוש את כרטיסו של סהר, בעוד השחקן והמועדון הספרדי היו מעוניינים בהשאלה בלבד.

ההצעה שהפועל הגישה לספרדים בשבוע שעבר הייתה 500,000 יורו תמורת 50 אחוזים מכרטיס השחקן של סהר. הנוסחה הזו נשמרה, וכאמור האדומים ישלמו 100,000 יורו תמורת 10 אחוזים מכרטיסו, וכך למעשה התשלום הוא לא "לחינם" אלא יכניס כסף לקופת המועדון בעתיד, כשאספניול תחליט למכור את השחקן.

סהר יגיע בהקדם לישראל ויעבור את הבדיקות הרפואיות. הנהלת הקבוצה תרשום אותו כשחקן הפועל כדי שיוכל לשחק כבר בסיבוב המוקדמות הבא, מול אקטובה או רוסטאבי.

יוסי אבוקסיס עם אלי גוטמן. &" (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אלי גוטמן ויוסי אבוקסיס. קיבלו חיזוק משמעותי להתקפה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

עוד לפני ההודעה על הסיכום עם בן סהר התייחס ערן זהבי להצטרפותו האפשרית: "מדובר בשחקן מצויין, ואני חושב שהוא יכול לעזור לנו. כל שחקן שבא ובמיוחד שחקנים עם איכויות כאלה יכולים לתרום למערכת וכל מי שבא מתקבל בברכה".
זהבי על ז'לזניצא'ר: "יהיה משחק קשה, לא כמו בבלומפילד"
הפועל ת"א נחתה אמש (שני) ב-22:30 שעון ישראל בסראייבו בירת בוסניה, לקראת ההתמודדות מול ז'לזניצ'אר, במוקדמות ליגת האלופות. אחרי 0:5 במשחק הראשון בבלומפילד, שחקני הפועל ת"א טענו כי הם באים במלוא הריכוז למשחק, אבל ברור שהם מבינים שהם עברו לשלב הבא, והראש כבר במשחק מול אוקטובה (או רוסטאבי).

שחקני הפועל בשדה התעופה. (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל בשדה התעופה. (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

גוטמן הבטיח שיעלה בהרכב החזק ביותר שלו, וכך יהיה. ההרכב שיפתח יהיה זהה לזה שפתח בבלומפילד. האדומים יערכו היום סיבוב קל בסראייבו מסביב למלון, יקיימו אסיפה טקטית בה גוטמן יוודא שהשחקנים לא שאננים, ואז האלופה הישראלית תקיים משחק באסים פרהטוביץ' האסה סטדיום, המכיל 37,500 מושבים ובו יתקיים המשחק. מדובר באצטדיון הלאומי של בוסניה ולא מגרשה הביתי של הקבוצה.

ערן זהבי מיישר קו עם המאמן שלו, אבל בין השורות ניתן להבין שגם הוא מבין שמדובר בסה"כ במשחק אימון שיכין את האדומים לקראת הסיבוב הבא: "הפועל ת"א רוצה לנצח בכל משחק, גם אם זה משחק אימון ובמיוחד שזה משחק במוקדמות ליגת האלופות. זה יהיה משחק קשה ולא כמו בבלומפילד.

ערן זהבי עם אלי גוטמן. &"(רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
ערן זהבי עם אלי גוטמן. &"(רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

זה במגרש שלהם עם הקהל שלהם. ההתמודדות תהיה הכנה טובה למשחק הבא, וכמובן אם נעבור. אנחנו באים לעשות את העבודה ברצינות, כמו שעשינו בבלומפילד".
איך גוטמן שומר אתכם עירניים ולא שאננים אחרי כזאת מקדמה?
"הוא אמר לנו שלא הולכים לטיול, ששום דבר לא נגמר. אנחנו רוצים לנצח גם את המשחק הזה, ולעשות את הדברים על הצד הטוב יותר בשביל לקבל בטחון לקראת המשחק הבא".

שחקני אקטובה בקרית אליעזר. עשו חיים קשים למכבי חיפה  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני אקטובה בקרית אליעזר. עשו חיים קשים למכבי חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על אקטובה, שאם לא תהיינה הפתעות תפגוש את הפועל בסיבוב הבא אמר זהבי: "זו קבוצה טובה, שעשתה לחיפה הרבה בעיות. בליגת האלופות אין העדפה. מי שבא צריך לעבור אותו, ואני מקווה שנעבור גם אותם".

חושבים כבר על שלב הבתים, או שממתינים וחושבים ממשחק למשחק?
"ברור שאנחנו חולמים על שלב הבתים אבל הדרך עוד ארוכה, חלומות תמיד יש. שמענו את ההמנון של הליגה בבלומפילד אבל אנחנו רוצים לשמוע אותו בבתים".