מכבי תל-אביב קיוותה לפתוח את עונת 2011/12 ברגל ימין וכך גם עשתה. הצהובים גברו הערב (חמישי) 1:3 בבלומפילד על חזאר לנקאראן האזרית במסגרת סיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית.

אחרי מספר ניצחונות במשחקי ההכנה, הגיעו שחקניו של מוטי איווניר למבחן הראשון העונה ועברו אותו בהצלחה. 20 דקות טובות במחצית הראשונה הספיקו לצהובים, שייצאו בשבוע הבא לגומלין באזרבייג'אן במטרה להשלים את העבודה.

אחרי 22 דקות של כדורגל, העלה מוסא קונאטה את מכבי ליתרון בשערו הראשון בקבוצה. החלוץ הסנגלי עט על הריבאונד לבעיטה של אלירן עטר ודחק מקרוב את ה-0:1.

17 דקות חלפו ומכבי חגגה בשנית - גיז'רמו ישראלביץ' (המצטיין בשדה) מצא את מוסא קונאטה, שהעביר למרכז ואלירן עטר כבש מקרוב.

ישראלביץ' לא הסתפק בלהתחיל את המהלכים ובדקה ה-42 הוסיף את השלישי אחרי שספק ביצע עבירה על השוער האזרי ודחק מקרוב פנימה.

שחקני מכבי ת
שחקני מכבי ת"א חוגגים על האזרים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

במכבי כבר קיוו לשריקה להפסקה, אך לשחקני לנקאראן היו תכניות אחרות. בדקה ה-46 אדריאן פיט הגביה בעיטה חופשית מצד שמאל, ההגנה הצהובה נרדמה ואנדריי מורסאן כבש שער חוץ יקר. 

שחקני מכבי ת&
שחקני מכבי ת&"א חוגגים בסיום (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אם אכן תעבור את האזרים, בין היריבות הקשות שיכולה מכבי לקבל נמצאות אלקמאר ההולנדית, בורסאספור הטורקית ואלפסבורג השבדית, אם זו תנצח את סודובה. אופציות נוספות עבור הצהובים תהיינה המנצחת בין רודר לאוסטריה וינה ובין ז'לזניצ'אר לשריף.

מחצית ראשונה
השופט היווני, איליאס ספטאס, הוציא את המשחק לדרך לעיני 8,352 צופים בבלומפילד. בדקה השלישית אלירן עטר הכניס את מונס דאבור לתוך הרחבה עם מסירת עקב, אך החלוץ הצעיר נבלם. הכדור חזר לעטר שניסה לבעוט ונבלם אף הוא. בדקה ה-14 מוסא קונאטה קיבל כדור מרפי דהן מחוץ לרחבה, הסתובב ובעט החוצה.

מדוניאנין מול אונופראש. הבוסני החליף לחולצה מספר 10 (משה חרמון)
מדוניאנין מול אונופראש. הבוסני החליף לחולצה מספר 10 (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-18 עומר ורד שלח את גיז'רמו ישראלביץ' לכיוון קו הרוחב, הארגנטיני השתחרר מהשמירה של אנדריי מורסאן והגיבה לתוך הרחבה, אך קמראן אגאייב יצא טוב והקדים את אלירן עטר.

אלירן עטר (משה חרמון)
אלירן עטר מסנה להכניס כדור לתוך הרחבה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 22 - מכבי תל-אביב עולה ל-0:1. גיז'רמו ישראלביץ' הקפיץ עומק לתוך הרחבה לעברו של אלירן עטר, שבעט ונבלם אצל קמראן אגאייב. הכדור חזר למוסא קונאטה, שניצל את השער החשוף וגילגל פנימה. שער בכורה במדים הצהובים לחלוץ הצעיר.

מוסא קונאטה חוגג עם סאבו פאביצ´ביץ´ (משה חרמון)
מוסא קונאטה חוגג עם סאבו פאביצ´ביץ´ (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-30 מונס דאבור חתך מאגף שמאל למרכז ובעט כדור שטוח וחזק, אך קמראן אגאייב ירד טוב והדף. בדקה ה-35 מונס דאבור השתחרר ברחבה והשאיר את הכדור לגיז'רמו ישראלביץ', שהגביה אל מוסא קונאטה שנגח החוצה.

ז´ואאו פאולו נאבק עם ניבאלדו ופאביצ´ביץ´ (יוסי ציפקיס)
ז´ואאו פאולו נאבק עם ניבאלדו ופאביצ´ביץ´ (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 39 - מכבי תל-אביב כבר ב-0:2. גיז'רמו ישראלביץ' קיבל כדור ממונס דאבור והחל לדהור קדימה. הארגנטיני מצא ברחבה את מוסא קונאטה, שבנגיעה אחת שלח רוחב לאלירן עטר שבעט פנימה.

אלירן עטר. יעבור לפורטוגל? (שי לוי)
אלירן עטר חוגג את השני (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 42 - מכבי תל-אביב משייטת ל-0:3. רפי דהן ביצע דאבל-פס עם עומר ורד בצד ימין והעביר רוחב לתוך הרחבה. אלירן עטר בעט, קמראן אגאייב הצליח לעצור וספק להשתלט, אך גיז'רמו ישראלביץ' הכניס את הרגל בין ידיו של השוער ודחק פנימה.

גיז´רמו ישראלביץ´ דוחק פנימה (יוסי ציפקיס)
גיז´רמו ישראלביץ´ דוחק פנימה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 46 - לנצ'אראן חוזרת ל-3:1. אדריאן פיט הגביה בעיטה חופשית מצד שמאל, ההגנה הצהובה חלמה ואנדריי מורסאן הגיע ראשון והכניע את גיא חיימוב. הכל פתוח בבלומפילד?

מחצית שניה
האזרים ביצעו שני חילופים עם פתיחת המחצית השניה - אמקו אופארה ודייגו גוסמאו נכנסו על חשבון ז'ואאו פאולו וג'וליוס ווביי. כבר לאחר שתי דקות מונס דאבור יכול היה לכבוש את הרביעי, אך נעצר לקרן. בדקה ה-48 קסאבה בורבלי השתלט על כדור בתוך הרחבה ובעט, אך נעצר אצל גיא חיימוב.

גיז´רמו ישראלביץ´. המצטיין על כר הדשא (משה חרמון)
גיז´רמו ישראלביץ´. המצטיין על כר הדשא (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-56 יואב זיו הכשיל ברחבה את אמקו אופארה, אך השופט היווני סימן על קרן בלבד. בדקה ה-60 מונס דאבור פינה את מקומו לטובת דור מיכה. בדקה ה-66 גם למכבי הגיעה בעיטת עונשין מ-11 מטרים אחרי שישראלביץ' נבלם שלא כחוק בתוך הרחבה.

רפי דהן (משה חרמון)
רפי דהן ואונופראש במאבק על הכדור (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-72 מוסא קונאטה סימן לספסל שהוא לא יכול להמשיך ובמקומו נכנס רועי קהת. דקה לאחר מכן אלירן עטר קיבל מתנה מההגנה האזרית, אך התמהמה והחמיץ הזדמנות להשלים צמד. בדקה ה-76 אדריאן פיט בעט כדור חופשי, שפגע בחומה ואילץ את גיא חיימוב להדוף לקרן. בדקה ה-80 האריס מדוניאנין פינה את מקומו לטובת מושיקו לוגסי.

מכבי תל-אביב: גיא חיימוב, עומר ורד, סאבו פאביצ'ביץ', ניבאלדו, יואב זיו, רפי דהן, האריס מדוניאנין (מושיקו לוגסי, 80'), גיז'רמו ישראלביץ', מונס דאבור (דור מיכה, 60'), מוסא קונאטה (רועי קהת, 73') ואלירן עטר.

לנקאראן: קמראן אגאייב, אלנור אלחברדייב, ראחים אמירגולייב, ג'וליוס ווביי (דייגו גוסמאו, 46'), אדר בונפים, ריקרדו גומש, אדריאן פיט, מריוס אונופראש, קסאבה בורבלי (קטאלין דומאן, 72'), ז'ואאו פאולו (אמקו אופארה, 46') ואנדריי מורסאן.