הרמת כוסית בית&"ר ירושלים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין ומלמיליאן בהרמת הכוסית (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בית"ר ירושלים הסדירה את כל הפרטים מול החלוץ הברזילאי אליונר נסימנטו ריביירו בן ה-28 והוא אמור בימים הקרובים לנחות בישראל ולהיכנס למו"מ עם הקבוצה. המאמן אורי מלמיליאן התרשם מביצועיו של החלוץ ששיחק בעונה שעברה בריזספור ובבית"ר מרוצים מכך שהשחקן חופשי ולכן ניתן להביאו במחיר סביר העומד לרשותו של היו"ר איציק קורנפיין.

בבית"ר מחפשים בשבועיים האחרונים חלוץ לחיזוק הקבוצה. הבאת שחקן שלא קשור בחוזה תאפשר למועדון להחתימו גם לאחר מועד ההעברות שנסגר מחר. אם החלוץ הברזילאי יוחתם הוא ישלים את מכסת הזרים של בית"ר (דאריו פרננדס, כריסטיאן גונסאלס, כריסטיאן אלבארס וסרג' איילי) לאחר שסטיבן כהן קיבל תעודת זהות. בבית"ר ימהרו לרשום אותו בהתאחדות לכדורגל כשחקן ישראלי.

גורם בבית"ר סיפר ל-ONE על ריביירו: "החלוץ מזכיר מאוד את רומולו שהיה בבית"ר לפני שנתיים, הוא מצטיין בעיקר במשחק הראש שלו". חלוץ נוסף שצפוי לנחות למבחנים בבית"ר הוא חלוץ הנבחרת האולימפית של מולדובה, אלכסאנדרו דידוב בן ה-21 שצבר 32 הופעות במדי הנבחרת וכבש 11 שערים. בבית"ר מנסים להסדיר עבורו ויזה והוא צפוי להגיע לבית וגן להתרשמות לאחר שהוצע לסקאוט של המועדון דוד אמסלם ביממה האחרונה.

כמיטב המסורת, גם השנה קיימה בית"ר ירושלים את הרמת הכוסית לראש השנה בהשתתפות השחקנים, הצוות המקצועי וכמובן, יו"ר הקבוצה, איציק קורנפיין.

האחרון פתח את הרמת הכוסית ואמר: "אני רוצה לברך את כולם בברכת שנה טובה, שתיהיה שנה של בריאות והצלחות, בבית"ר אנחנו חורתים על הדגל שלנו את נושא החברות והשותפות וזה הסוד של בית"ר ירושלים".

שמעון גרשון (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שמעון גרשון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

קורנפיין המשיך: "אין ספק שלקראת השנה החדשה עברנו תהליך של התחדשות, יש לנו קבוצה שונה ממה שהורגלנו בשנים האחרונות, מצפה לנו דרך ארוכה שבסופו של דבר אני בטוח שהיא תהיה מוצלחת".

"עבדנו בקיץ, אבל יש לנו עוד מה לעשות. החגים זו תקופה מהנה ומהמקום הזה אני מסתכל על מה שעשינו. זה אומר שיש לנו עוד הרבה עבודה בדרך, אני אופטימי. הדרך שלנו לא תימדד במשחק כזה או אחר. יש לנו קו ורעיון של בית"ר קצת אחרת והדרך הזו תיהיה ארוכה ובמהלכה יהיו הרבה קשיים, אבל כמו שאורי אמר, צריך הרבה סבלנות ואני מאמין שבסופו של דבר תיהיה תוצאה טובה".

גונסאלס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
כריסטיאן גונזאלס בהרמת הכוסית (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

על המטרות של הקבוצה העונה אמר קורנפיין: "הציפיות שלנו הן להיות בפלייאוף העליון. זו אחת מהמטרות שלנו. מעבר לזה יש לנו מטרה לשלב כמה שיותר שחקנים צעירים וזה תהליך הדרגתי, ואני בטוח שבמהלך העונה נראה שחקנים צעירים שמשחקים. מעבר לזה, אנחנו רוצים קבוצה מהנה ואטרקטיבית שתשמח את הקהל".

קורנפיין דיבר על מצבו של שמעון גרשון ואמר: "אני לא רוצה להרחיב על הנושא הזה את הדיבור. מדובר על דברים אישיים של שחקן. אין ספק שהנושא הזה מטריד אותנו מאוד. אני מקווה שבסופו של דבר שמעון יוכל לחזור בצורה מסודרת גם לאימונים וגם למשחקים. אלו דברים שנוכל לדעת רק אחרי שיעבור בדיקה נוספת בתחילת שבוע הבא ונקווה שהעניין הזה יפתר על הצד הטוב ביותר. כל שנה שמעון עובר בדיקות. אני מקווה שאחרי הבדיקה שהוא התבקש לעשות הכל יסתדר".

הרמת כוסית בית&"ר ירושלים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
הרמת כוסית בית&"ר ירושלים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

לסיום התייחס קורנפיין לעמותת האוהדים ולסירוב של ארקדי גאידמק לשתף איתם פעולה ואמר: "עמותת האוהדים זה מהלך שעלה לפני חודשיים במטרה שבסופו של דבר הם יהפכו להיות חלק מבית"ר ירושלים. בנינו איזשהו קונספט למשהו בסגנון הזה והעברנו את זה לאישורו של ארקדי גאידמק, כי בכל עניין מהותי צריך את אישורו של ארקדי. כל עיסקה שקשורה במניות של בית"ר מחייבת את אישורו של ארקדי גאידמק, אחרי שהחוזה הגיע אליו התבקשנו לעצור את הנושא".

"אני מקווה שיתאפשר לי להסביר לארקדי מה פשר העיסקה כדי לשכנע אותו שזו עיסקה טובה לבית"ר ירושלים. זו לא עיסקה של מכירת בית"ר, אלא ניסיון לשלב את האוהדים בקבלת ההחלטות בחלק לא גדול. אני באופן אישי חושב שזה דבר טוב אבל ההחלטה היא של ארקדי גאידמק. אני לא יודע למה הוא החליט את מה שהחליט, אני לא דיברתי עם ארקדי בחודשיים האחרונים אז איני יודע מהי הסיבה האמיתית. הסבירו לנו שארקדי לא חושב שזה מהלך טוב לבית"ר אני מקווה שזה ישתנה".

גרשון, ברוכיאן ובן שושן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
גרשון, ברוכיאן ובן שושן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

גם המאמן, אורי מלמיליאן, ניצל את הטקס ואמר כמה מילים: "בית"ר זו משפחה, אני רוצה להזכיר לכולם שבכדורגל צריך סבלנות, ראש השנה מסמל שנה חדשה אני בטוח שבסוף השנה כולנו נחייך".

"אנחנו עוברים תהליך לא קל ולא פשוט אני כבר בתוך הליגה ועדיין מכינים את הקבוצה,  אבל צריך להבין שעם סבלנות אנחנו נוכל להתקדם ומי שאין לו סבלנות לא יכול להיות במקצוע הזה. אני יודע שבסוף העונה כולנו נחייך. מיום רביעי נהיה קבוצה אחרת ואני מאחל לכולנו שנה טובה".

הקפטן אבירם ברוכיאן הוסיף: "כיף להיות פה עם משפחת בית"ר המצומצמת, אני מאחל בשם השחקנים לכולם שנה טובה ומתוקה ושלנו השחקנים שתהיה שנה מוצלחת עם הרבה נצחונות מיום רביעי".

עידן טל (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

לאחר הטקס הרשמי פנה הקשר, עידן טל, לדבר ואמר ל-ONE: "לקחנו בחשבון שיהיו לנו תקלות וצריך להבין שצריך סבלנות היו שינויים רבים בקבוצה הזאת ולוקח זמן עד שדברים מתחברים. שני המשחקים הראשונים שלנו בעונה לא היו מי יודע מה. אנחנו מקווים לשנה טובה יותר ולהתחיל אותה טוב כבר בשבת הקרובה, טוב לנו כקבוצה, טוב לנו באימונים. אני בטוח שניראה טוב יותר, אבל זה יקח זמן, אין קיצורי דרך, אנחנו צריכים להתחבר. לבית"ר אני מאחל השנה שלא יהיו יותר מידי עליות ומורדות במהלך העונה".

השחקן משה מישאלוף שסיכם את כל תנאיו בקבוצה חתם היום באופן רישמי על חוזה לשנה אחת בבית"ר ירושלים.

מישאלוף. הצטרף (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מישאלוף. הצטרף (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE