ממש בלב הריביירה הצרפתית, בין שני בתי מלון מפוארים כמיטב המסורת של חברת קונאמי, אירחה הנציגות של חברת קונאמי בצרפת את אליפות אירופה ב-PES 2009. לאליפות אירופה הגיעו הנציגים הישראלים אותם שלחה פלייזון וחברת ישפאר לנסות ולחזור עם גביע והרבה כבוד.

למי שלא שמע או לא ידע הנציגים שלנו באליפות הם: צחי כהן מבאר שבע שזכה באליפות ישראל הרשמית שנערכה לפני כחודש ב-ZOA ת"א ועידו שחר ממגדל העמק שזכה בליגת פלייזון שנערכה במהלך השנה ברחבי הארץ ובטורניר הסיום שלה (VIP) שנערך בבר הארבעה, ת"א.

עוד לפני יציאתם מהארץ הבטיחו האלופים שהשנה תיהיה "השנה" לה כולם מצפים ושאין שום סיכוי שבעולם שהם לא חוזרים עם גביע, או לפחות אחד מהם. בקונאמי כהרגלם החליטו לתת השנה לכל שחקן כינוי משלו שהולך איתו לאורך כל הטורניר. צחי כהן קיבל את הכינוי (TZAHIGOLSO) ועידו שחר זכה לכינוי המאיים (TERROR).

הטורניר נערך באולם יפהפה ומסודר להפליא עם מסכי LCD מחוברים לקונסולות פלייסטיישן 3 ואווירה מדהימה כשברקע ניתן היה לראות את תוצאות המשחקים אונליין על מקרן ענק, בעזרת דיילת של קונאמי שהסתובבה עם מכשיר נינטנדו DS קטן ונחמד ובעצם עידכנה תוצאות ישירות לתוכנה ולאתר האינטרנט הרישמי של התחרות.

האלופים מכל המדינות שובצו לבתים של שישה שחקנים מרחבי אירופה וכל אחד מהם שיחק חמישה משחקים בשלב הבתים המוקדמים. עידו "הטרוריסט", אלוף ליגת פלייזון הישראלית הוגרל לבית מספר 2 עם השחקנים: KEROBBA (איטליה), KU4TRO (פורטוגל), ROBINHO (רוסיה), SUPERDINHO (ספרד) ו-ZEBRE (צרפת).

הישראלי צחי מול האלוף הבלגי (בן פרידמן) (צילום: מערכת ONE)
הישראלי צחי מול האלוף הבלגי (בן פרידמן) | צילום: מערכת ONE

על הנייר נראה היה שיש לעידו, שזו שנתו השניה ברציפות באליפות אירופה, סיכוי לא רע מול שחקנים שרובם לא מוכרים ולא מנוסים במעמדים מסוג זה, אך בפועל עידו סיים במקום האחרון בבית והודח מהטורניר כבר בשלב הבתים.

האלוף השני שלנו - אלוף ישראל, צחי כהן (TZAHIGOLSO) שהגיע לצרפת עם הבטחה אחת ויחידה - לחזור עם הגביע, ועם כל עודף הביטחון הוגרל לבית מספר 3 עם השחקנים: DRUNKGNOM (רוסיה), GOOOL (רוסיה), RGILENG (אנגליה), OZ (אנגליה), ו-JINXY (בלגיה).

עידו מול יריב ספרדי. לא הצליח לעבור את המוקדמות (בן פרידמן) (צילום: מערכת ONE)
עידו מול יריב ספרדי. לא הצליח לעבור את המוקדמות (בן פרידמן) | צילום: מערכת ONE

אך למרות כל ההבטחות והנסיונות לא הצליח גם הוא להביא את היכולת הנהדרת ואת הכישרון המדהים איתו זכה באליפות ישראל לפני חודש, וסיים במקום האחרון בביתו. צחי לפחות הצליח להציל את כבודנו עם הניצחון היחיד השנה של שחקן ישראלי באירופה על הרוסי.

מי שכן זכה בסופו של דבר הוא האלוף הבלגי jinxy, שהניף את הגביע מול התקשורת הרבה שהגיע מכל אירופה, ובנוסף זכה בקונסולת פלייסטיישן 3 ובחולצה של ברצלונה חתומה ע"י מסי.

בחודש הקרוב אמור לצאת המשחק החדש, לפרטים נוספים לחצו כאן.

הגביע אותו הניף הזוכה בתחרות (בן פרידמן) (צילום: מערכת ONE)
הגביע אותו הניף הזוכה בתחרות (בן פרידמן) | צילום: מערכת ONE