23 שערים כבשה העונה הפועל ת"א בליגת העל, 16 מהם הגיעו מרגליהם של עומר דמארי וטוטו תמוז שכבשו 9 ו-7 שערים בהתאמה. ביום ראשון יתארחו האדומים אצל מכבי ת"א (20:50) לעוד דרבי לוהט, וכל אחד מצמד החלוצים המסוכן של מחזיקת גביע המדינה ינסה לכבוש שער ראשון בדרבי תל-אביבי במסגרת הליגה.

אחרי עונה בה סיים כמלך השערים עם 21 כיבושים, תמוז ממשיך לכבוש ללא הפסקה ונמצא על המסלול הבטוח לאחת הליגות הבכירות באירופה. אספניול, מיורקה והרטה ברלין כבר הבהירו כי הן מעוניינות מאוד לצרף את החלוץ שפרץ בהפועל פ"ת ועבר דרך לא פשוטה עד שנחת במתחם חודורוב קצת אחרי תחילת העונה שעברה.

דמארי כבר היה עם רגל וחצי בסלטיק הסקוטית עד שהעסקה התפוצצה ברגע האחרון והילד, שגדל גם כן באם המושבות, אך אהב את הפועל ת"א מגיל קטן, מצא את עצמו לפני אינספור מצלמות בבוקר יום ראשון מדבר בהתרגשות על הצטרפותו למדים האדומים בעסקה חסרת תקדים בכדורגל הישראלי.

דמארי ותמוז רשומים כבר בלא מעט פנקסים של סקאוטים ברחבי אירופה, בייחוד לאחר ההופעה המצויינת שלהם מול פ.ס.וו. איינדהובן בהולנד במסגרת הליגה האירופית. רגע לפני הדרבי התל אביבי, השניים התפנו לדבר על המשחק, על השאיפות האישיות ועל הפועל ת"א.

"יש התרגשות גדולה, זה דרבי ראשון שלי באופן רשמי", אמר דמארי והמשיך: "אמנם היה את הדרבי בגביע הטוטו, אבל זה משהו אחר. אני מאוד מצפה למשחק ומתרגש לקראתו".

עומר דמארי וטוטו תמוז. חברים טובים (דרור רונזפלד) (צילום: מערכת ONE)
עומר דמארי וטוטו תמוז. חברים טובים (דרור רונזפלד) | צילום: מערכת ONE

תמוז הוסיף: "אנחנו רוצים מאוד להאמין שנצליח לנצח את הדרבי. אם אבקיע שער ראשון בדרבי זה יגיע אחרי עבודה קשה של כל הקבוצה, ואנחנו נצטרך לעבוד קשה מאוד כדי לתת תצוגה טובה בדרבי. מבחינתי, מה שמעל הכל זה קודם כל הניצחון, שער ראשון שלי בדרבי תמיד יכול לחכות. ניצחון ישמח את כל הקהל שבשבילו אנחנו יודעים כמה זה יקר".

עומר דמארי וטוטו תמוז. לברקוזן מתעניינת (צילום: מערכת ONE)
עומר דמארי וטוטו תמוז. מחפשים שער ראשון בדרבי | צילום: מערכת ONE

בשני המשחקים האחרונים ה'אולטראס' והאוהדים 'השרופים' משער 5 לא היו, עד כמה הם חסרו לכם?
דמארי: "חשוב לנו מאוד מאוד שהאוהדים יחזרו לתמוך בנו בדרבי, בכל המשחקים שהם היו ועודדו אותנו קיבלנו יותר מוטיבציה. הרגשנו בשני המשחקים האחרונים שהם חסרים, ואני מאמין שבדרבי הם יבואו וישמעו אותם לא פחות מהקהל של מכבי".

תמוז: "אני יודע שחלק מהאוהדים לא מסתדרים עם ההנהלה, אבל אנחנו צריכים את הקהל העצום שיש להפועל ת"א ואת הכח שיש לו. מבחינתנו הם לא צריכים לפגוע בשחקנים כי השחקנים זקוקים לאוהדים, הם צריכים לבוא ולעודד בכל הכח כי נצטרך אותם מאוד ביום ראשון ובהמשך הליגה, כולם יודעים כמה הקהל חסר לנו".

עושה רושם שהתהפכו היוצרות בין הקבוצות לעומת תחילת העונה, אז הבלאגן היה בהפועל וההצלחה השקטה במכבי, עד כמה זה ישפיע על הדרבי?
דמארי: "אני לא חושב שזה ישפיע כל-כך על הדרבי באופן ספציפי, דרבי זה דרבי ויש לו חוקים משלו. אני בטוח שמכבי יבואו בטירוף ותהיה להם מוטיבציה בלי קשר אם יש אצלם שקט או לא. במשחק הזה יהיו הרבה אמוציות, יהיה משחק מעניין".

דמארי ותמוז. (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
דמארי ותמוז. (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

"זה שאנחנו מגיעים מהמקום הראשון לא נותן לנו ביטחון באופן מיוחד לקראת הדרבי. נוצרה מסורת בשנים האחרונות שהפועל לא הפסידה בדרבי, ואנחנו לא רוצים להיות אלה שמקלקלים אותה. נעשה את הכל על המגרש כדי לנצח, אבל אני לא חושב שיש פייבוריטית בדרבי הזה". הוסיף החלוץ.

תמוז: "אני לא חושב שזה ישפיע על הדרבי יותר מדי, אנחנו גם מגיעים אחרי משחק לא טוב. עם זאת, אנחנו במקום הראשון ואנחנו צריכים לשמור עליו כי זה מעל הכל. היתר לא כל-כך מעניין, אני לא חושב שיש פייבוריטית בדרבי הזה. בסך הכל אנחנו נראים טוב, אבל גם מכבי קבוצה טובה וכמו שאומרים, לדרבי חוקים משלו והכל יכול להיות, זה היופי בכדורגל".

איך האווירה בקבוצה כיום? בתחילת העונה היה נראה שזה כולם נגד כולם.
דמארי: "בתחילת העונה, כשנראינו לא טוב, היתה ביקורת, כשקצת לא הולך יש ביקורות ויש קצת לכלוכים, אבל אני שמח שזה נגמר ואנחנו נמצאים בתקופה יותר טובה. אני חושב שכבר אין את כל הלכלוכים וההדלפות, אבל אלה דברים שקורים בכל מקום אז לא צריך להתרגש מזה יותר מדי".

תמוז: "בכל בית ובכל משפחה יש חילוקי דעות ולא תמיד מסתדרים. אין מה לעשות, אבל צריך להתגבר על זה ולהיות מאוחדים תמיד כי מצפים לנו שבועות לא קלים ואנחנו צריכים את כל הכוחות האפשריים. אנחנו צריכים לעשות את מה שטוב למועדון כי המועדון הוא מעל הכל, אני מקווה מאוד שבאמת יצאנו לדרך חדשה גם בנושא הזה. לא משנה מה יקרה, בהפסד או בניצחון, אנחנו תמיד צריכים להיות מאוחדים כי ה'ביחד' הכי חשוב לנו בעולם".

טוטו תמוז חוגג עם החברים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
תמוז, דמארי והחברים. &"תמיד צריכים להיות מאוחדים&" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מכבי ת"א, מכבי חיפה ועירוני ק"ש – ניצחונות בכל שלושת המשחקים והאליפות בכיס שלכם?
דמארי: "אין ספק ששלושת המשחקים הקרובים הם אולי שלושת המשחקים הכי קשים שיש לנו העונה. אם נעבור אותם כמו שצריך זה ייתן לנו דחיפה רצינית ומוטיבציה להמשך העונה, אבל אנחנו עדיין בשלב מוקדם של העונה מכדי להגיד ששלושה ניצחונות יכריעו את האליפות, יש עוד הרבה משחקים לשחק".

תמוז: "לא המשחק הזה ולא שלושת המשחקים הקרובים יכריעו את האליפות. יש לנו עוד הרבה משחקים קשים והליגה עוד ארוכה, אי אפשר לדעת למה לצפות וזה כל היופי בכדורגל, שלא יודעים מה יהיה מחר ובעוד חצי שנה. כמובן שהמשחקים האלה הם קריטיים להמשך הדרך, אבל הם לא אלה שיכריעו את האליפות".

&"הדרבי לא יכריע את גורל האליפות&". את האוהדים זה לא ממש מעניין (ע (צילום: מערכת ONE)
&"הדרבי לא יכריע את גורל האליפות&". את האוהדים זה לא ממש מעניין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

חלק מהאוהדים ומהאנשים שמסביב לקבוצה טוענים שאתם לא מסתדרים אחד עם השני, האמנם?
דמארי: "אני וטוטו חברים טובים ומכירים אחד את השני עוד מהנבחרות הצעירות בהן שיחקנו ביחד, יש בינינו שיתוף פעולה טוב ושנינו מבקיעים שערים ומבשלים אחד לשני. יש בינינו תיאום טוב, אנחנו מפרגנים אחד לשני ושמחים כשהשני כובש ורואים את זה על המגרש".

תמוז: "שימשיכו לדבר, כבר אין לי כח להתייחס לשטויות האלה. אנחנו לא בגנון, גם עם בן (שהר) אמרו שאני לא מסתדר, מספיק כבר עם זה. אנחנו חושבים רק על טובת הקבוצה וצריכים כל שבוע לספק את הסחורה, זה מה שחשוב. כל המדברים למיניהם שימשיכו לדבר. שיתוף הפעולה ביני לבין עומר הוא מצוין ואנחנו נמשיך לעשות את העבודה שלנו כמו כל שאר הקבוצה, אם ההתקפה תהיה טובה וההגנה לא אז זה לא שווה שום דבר".

תמוז ודמארי. &"חברים טובים&" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
תמוז ודמארי. &"חברים טובים&" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אתם מסכימים עם הדעה הרווחת בקרב הפרשנים שללא שניכם, להפועל אין יותר מדי מה למכור?
דמארי: "ממש לא, אני וטוטו אמנם כח משמעותי בהתקפה, אבל יש עוד הרבה שחקנים טובים בהפועל ת"א, זה לא רק אני וטוטו. אנחנו קבוצה ומשחקים כקבוצה".

תמוז: "אנחנו קבוצה אחת בטוב וברע, כמו שביום ראשון האחרון לא נראינו טוב כל הקבוצה, ככה זה גם אם אנחנו מנצחים. אנחנו כולם ביחד ויחידה אחת. הפועל ת"א לא תלויה בשחקן אחד ולא בשניים. אנחנו צריכים להמשיך להיות חזקים".

דרור קשטן. החלוצים שלו טוענים שהפועל לא תלויה רק בהם (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
דרור קשטן. החלוצים שלו טוענים שהפועל לא תלויה רק בהם (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

עומר, בעונה שעברה טוטו סיים כמלך השערים עם 21 שערים ואתה כבשת 15 שערים, העונה יש לך 9 בליגה, אתה מרוצה מהכמות הזו בינתיים?
דמארי: "אני מרוצה מהתפוקה שלי עד עכשיו. יש לי עוד הרבה מה לשפר ומה להוכיח ואני עובד על זה, אבל מבחינת מספרים אני בסדר גמור בשלב הזה".

שניכם מעוררים עניין רב באירופה, חלק מהאוהדים מפחדים לאבד את שניכם, אם לא עכשיו אז בסוף העונה. תישארו בהפועל עד סוף העונה או שהמחשבות הן כבר על אירופה?
דמארי: "אני לא חושב על שום מעבר לשום קבוצה אחרת, זה לא מעניין אותי כרגע וגם לא בסוף העונה. אני חושב רק על איך להיות טוב בהפועל ת"א. בשבילי הפועל זה אירופה אז לדבר על מעבר כרגע זה לא רלוונטי".

תמוז: "אין לי שום דבר מיוחד להגיד בנושא הזה, אני רוצה להביא בעזרת השם לאוהדים את הדרבי וזה בשבילי הכי חשוב, כל השאר לא מעניין אותי כרגע".