ההתאחדות לכדורגל. הליגה תצומצם ל-14 קבוצות (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
הנהלת ההתאחדות. תכריז על המאמן החדש (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

הנהלת ההתאחדות לכדורגל תתכנס היום (רביעי) בשעה 16:00 לישיבה במהלכה תקבע את זהות מאמן הנבחרת הצעירה, שיחליף בתפקיד את מוטי איווניר. ועדת האיתור פרסמה לפני יומיים את שמות ארבעת המועמדים הסופיים: גיא לוזון, אייל ברקוביץ', מישל דיין וגילי לנדאו.

ועדת האיתור הורכבה משלושה אנשים שאינם חברים בהתאחדות: ג'קי בן זקן, שחר בן עמי ויורם אורנשטיין, שעמלו רבות על מנת להגדיל את כמות המועמדים. כזכור, ועדת האיתור הראשונה שהוקמה בראשות חבר ההנהלה, חזי מגן, החליטה כי המועמד היחיד הינו גיא לוזון. לכן, ועדת האיתור החדשה שמה לעצמה למטרה להחזיר את אמונו של הציבור ולהמליץ על מאמנים נוספים.

אחד מחברי ועדת האיתור, ג'קי בן זקן, התייחס לישיבה המתוכננת: "היו הרבה יותר מארבעה מועמדים. בתחילת הדרך ידענו שרצוי להגיש את שמותיהם של ארבעה מאמנים בלבד. כל המועמדים בעלי רקורד, חוץ מברקוביץ', אבל הוא מביא איתו יתרונות אחרים כמו שנים של נסיון בנבחרות".

בן זקן הוסיף: "אני חושב שהוועדה עשתה את מה שנדרש ממנה והמליצה על מועמדים טובים. בלי שום קשר הוועדה מקווה שהנהלת ההתאחדות תתחשב במסקנותיה. אני מאוד מקווה שגם בעתיד הקרוב יתייחסו ברצינות לעבודה שעשינו".

ג´קי בן זקן. &" (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
ג´קי בן זקן. &" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על המועמד אייל ברקוביץ', אמר בן זקן: "קבענו לעצמנו אמות מידה. כאשר ברקוביץ' נרשם לקורס הפרו בחודש אוקטובר, בדקנו את העניין מול אופ"א והבנו שהכל תקין".

"הדבר הכי חשוב שקרה בכל נושא הוועדה, זה שההתאחדות תבחר מאמנים בעתיד רק בדרך של ועדה ולא בשום דרך אחרת. זה התקדים בכל העניין", סיכם בן זקן.