הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, לא אהב בלשון המעטה, את הדיווח שקיבל מאנשי הקבוצה על תצוגת הנפל בדרבי, שהולידה אתמול (שבת) הפסד כואב, 3:0 למכבי חיפה.

אפילו זקני הקבוצה מתקשים לזכור מתי הפועל חיפה ספגה תבוסה כל כך צורבת בדרבי. יואב כץ: "התאכזבתי מזה שהגענו רק למצב אחד לאורך כל המשחק".

בהפועל חיפה יכולים לראות את עצמם אחראים להפסד. קבוצה שממהרת לשחרר שחקן דוגמת ערן לוי, שיכול להוסיף מחץ, או מוותרת על אופציה נוספת בהתקפה דוגמת אקקי מיקוצ'דזה, צריכה היתה לדעת שעם עדן בן בסט לבדו העסק לא יעבוד.

אחד השחקנים היטיב לבטא את התחושה כשאמר: "בושה איך ששיחקנו. בקושי חיברנו שתי מסירות. ככה לא משחקים כדורגל. כל הזמן העפנו כדורים לכיוונו של בן בסט".

כץ לא רצה להרחיב שוב על סוגיית ערן לוי, אבל אמר: "יש לנו קבוצה טובה בהגנה, בינונית בקישור וחלשה בהתקפה. ערן לוי או כל שחקן איכותי אחר היה יכול לעזור לנו. האמנתי שנוכל לנצח בדרבי, אבל זה מאחור. אנחנו צריכים לתקן לקראת הפועל ת"א. אני מאמין בשחקנים שלנו ויודע שאפשר להפתיע".

בהפועל חיפה התאכזבו מההפסד בעיקר בגלל שהמועדון היה במומנטום חיובי לפני המשחק. האוהדים ראו קבוצה חלשה בהשוואה לעונה הקודמת. גם בגזרת צמד השחקנים, אושרי רואש ועודד אלקיים, שלא פתחו בהרכב צפוי להיות "שמח" בהמשך. רואש לא שיחק אתמול דקה אחת, למרות שהיה בטוח שיפתח בהרכב. אלקיים, שהפך להיות שחקן הנבחרת היחיד של הקבוצה, נכנס כמחליף.

יואב כץ. לא אהב את התצוגה של חניכיו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יואב כץ. לא אהב את התצוגה של חניכיו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בנוסף, במשחק הדרבי נרשמה תקרית לא נעימה כאשר קומץ מאוהדי הקבוצה ניסו להעיב על הקפת האליפות של קבוצות מחלקות הנוער של מכבי חיפה.  במועדון גינו את ההתנהגות והמנכ"ל אפרים גבאי הוסיף: “זו התנהגות מבישה של קומץ אוהדים שלא יצליחו לקלקל את היחסים בין המועדונים".