זה היה במוצאי שבת, 15 במאי 2010, כמה דקות לפני השעה 22:00. ערן זהבי כבש בתוך תוספת הזמן שער ניצחון בטדי מול בית"ר ירושלים שקבע 1:2 להפועל ת"א והעניק לה אליפות דרמטית אחרי מאבק איתנים מול מכבי חיפה.

40 דקות לפני כן כבש לירוי צעירי בבלומפילד שער לזכות בני יהודה מול מכבי חיפה, שער שעליו דובר רבות כ"גול שלקח ממכבי חיפה את האליפות". שער של ג'ורג' טשיירה בדקה ה-75 לא ממש עזר לחיפה, אחרי הפוטו פיניש המדהים בטדי.

"אני לא מתחרט על השער הזה, אבל הרגשתי אחרי המשחק שהייתי חייב ללכת לאוהדים של חיפה ולבקש מהם סוג של סליחה, כי הבנתי בדיוק מה עבר עליהם", הסביר הקשר הכתום בתוכנית "7 דקות" באולפן ONE.

"אני ספורטאי ואני יודע מה זה אומר לפספס אליפות שעובדים עליה עונה שלמה", אמר צעירי. שערו של צעירי נגד מכבי חיפה גרם לו ל"נזק" חברתי לא קטן, שכן כמה מחבריו הטובים הם בכלל אוהדים שרופים של חיפה, שלא דיברו איתו שבועיים אחרי המחזור ה-35 והאחרון בליגה. 

"זה היה לא נעים, הם באמת לא דיברו איתי, אבל אחר כך הם כבר הבינו שעשיתי מה שכל ספורטאי עושה וזה לשחק כדי לנצח", הודה מספר 10 בכתום. 

צפו בראיון עם לירוי צעירי בתוכנית "7 דקות"

לירוי צעירי באולפן ś דקות" (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
לירוי צעירי באולפן "7 דקות" (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

עכשיו, כשעידן דרור קשטן בשכונת התקווה החל, נראה שגם עבור צעירי מדובר בעידן חדש, למרות שהוא רק בן 21. הוא אמנם החל את הדרך אצל הלוזונים במכבי פ"ת, אבל מאז שעבר לבני-יהודה בגיל 15 הוא לגמרי מרגיש בבית.

אולי זה בגלל אבא, שהיה חלוץ גדול בשכונה והיום מוכר כאיש עסקים, או אולי בגלל האהדה מגיל צעיר לכתומים. בכל מקרה, לירוי מרגיש מחובר לקבוצה מה שגרם לו להרגיש שהוא צריך להישאר בה לפחות עוד עונה. "הגיעה הצעה ממכבי חיפה, הצעה מעניינת - אבל הרגשתי שזה עוד לא הזמן שלי לעזוב".

בני-יהודה חוגגת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
צעירי חוגג מול חיפה. &" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"אני רוצה להחזיר לקבוצה שלי, זה הבית שלי ואם אני אוכל להחזיר העונה אז זה עדיף לי", הוא הוסיף. לקשיחות של קשטן הוא התרגל מהר מאוד, קוד הלבוש וההתנהגות כבר ברורים לכולם ולמרות הכל צעירי טוען: "שמח בחדר ההלבשה, יש לנו מוסיקה ולמרות הכל אני חושב שהקשיחות של דרור היא מאוד חיובית, זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לנו".

ומעבר לקשיחות, צעירי גם בטוח שאצל קשטן יש פינה חמה בלב: "אני בטוח שאפשר לפנות אליו בכל מצב, גם לשים את הראש על הכתף ולדבר אם צריך". החזרה של דרור קשטן לליגת העל מרגשת מסתבר לא רק אותו אלא גם את השחקנים שלו. "כשיש לך כזו פיגורה על הקווים אתה מרגיש מחוייב", ציין צעירי. "אצל דרור כל אימון זה כמו משחק, זה מכניס אותך למחוייבות גבוהה. רואים עליו שהוא רעב לחזור לליגה".

אביב חדד, לירוי צעירי ואסי בלדוט מאושרים בסיום (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אביב חדד, לירוי צעירי ואסי בלדוט מאושרים בסיום (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על ה"תינוקות של קשטן" מתקופת הפועל ת"א צעירי מפנטז: "הלוואי ואנחנו נהיה גם ה'תינוקות של קשטן'".

צעירי דיבר גם על המעבר של חברו הטוב, אלירן עטר, למכבי ת"א: "אלירן חסר לנו מאוד, במיוחד בצד החברתי, הוא חבר טוב והיה לנו כיף ביחד בקבוצה, אבל אני רוצה לאחל לו את כל ההצלחה שבעולם ומחזיק לו אצבעות שיצליח במכבי. אין לי ספק שהוא יצליח, יש לו אופי".

דרור קשטן. &"חייבים לחזור עם שלוש נקודות&" (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
דרור קשטן (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

השאיפות של צעירי בן ה-21 הן כמובן להתפתח ולעבור לקבוצה גדולה יותר בארץ ולזכות בזימון לנבחרת של לואיס פרננדז. צעירי דיבר גם על הנבחרת הצעירה, על הפועל ת"א, על בלומפילד ואפילו על אייל גולן. היכנסו וצפו בראיון המלא עם לירוי צעירי, שחקנה הצנוע והחייכן של בני יהודה שרוצה לשחזר את הימים של קשטן באדום ולצבוע אותם בכתום.