בקיץ האחרון, כשבבית"ר לא ידעו האם יהיה מי שייקח את הקבוצה מידיו של ארקדי גאידמק, היתה ליו"ר איציק קורנפיין תוכנית מגירה למקרה שהמועדון ילך להליך משפטי. על הפרק: בניית קבוצה צנועה המושתת על שחקני בית צעירים כשהמטרות ברורות - להשאיר את בית"ר בליגה.

אחרי שגומא אגייאר הכניס את היד לכיס ושם 4 מיליון דולר בבקרה התקציבית יכול היה קורנפיין לבנות את בית"ר ירושלים חזקה יותר. השחקנים קיזזו בחוזיהם, דובר על רכש של מספר שחקנים בעמדות מפתח, אך דבר אחד היה ברור, קרונפיין לא הולך לחפש חיזוק לעמדת השוער בבית וגן. בירושלים, כולם בנו על שוער העתיד של המועדון, אריאל הרוש.

אחרי הדרמה הגדולה בין בית"ר ירושלים למכבי ת"א בשמינית גמר גביע המדינה בטדי, עכשיו כולם מבינים שקורנפיין צדק.

הרוש שהציל את בית"ר מספיגה מספר פעמים במהלך המשחק, הדף את הפנדל של קומאץ' ואף כבש בעצמו בדו קרב הבעיטות, שער שהעלה למעשה את הקבוצה לרבע הגמר, אחרי החטאה של שטראובר.

הרוש עם תמוז. השחקן היציב בבית"ר (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
הרוש עם תמוז. השחקן היציב בבית"ר (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

טברטקו קאלה? מאייבי? אריאל הרוש!


הרוש סומן כבר מגיל צעיר כשוער העתיד של בית"ר ירושלים. הוא זכה עם גיא עזורי באליפות וגביע עם הנוער של בית"ר ירושלים (דאבל היסטורי של קבוצת הנוער) בעונת 2006-07 ובעונה לאחר מכן הפך לשוער השני של הקבוצה הבוגרת.

תחת הדרכתו של ראובן עטר זכה הרוש לקבל במספר משחקים את חולצת השוער הראשון בעונת 2008/09, כשמהצד רואה טברטקו קאלה את מי שצפוי בשנים הבאות להיות השוער הראשון של בית"ר.

הרוש הפך גם לשוער הנבחרת הצעירה, הוא צבר ביטחון באימוני בית"ר בבית וגן ונהנה מתמיכה וביטחון שהעניקו לו שחקני ההגנה של בית"ר ,בעיקר אריק בנאדו ושמעון גרשון שתמיד זרקו לשוער מילה טובה שהיה צריך ותמיד נתנו לו להרגיש שהם סומכים עליו.

אריאל הרוש. (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אריאל הרוש. (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

לפני תחילת העונה כשיצחק שום חזר לתפקיד המאמן, זומן הרוש לשיחה עימו ועם קורנפיין והשניים הודיעו לשוער כי השנה הוא צריך להוכיח את עצמו ושבבית"ר בונים עליו. "אתה צריך לקחת את העונה הזו בשתי ידיים", נאמר לשוער הצעיר. "הבאנו את ז'וסלן מאייבי כדי שתהיה לך תחרות בריאה. בכוונה לא הבאנו שוער בכיר, אנחנו נותנים לך את הבמה", הבהירו שום וקורנפיין להרוש.

ובאמת הרוש הפך להיות נקודת האור בבית"ר ירושלים, שלא הצליחה להתברג בצמרת. מאייבי, שצפה באריאל הרוש מהצד הבין שאין לו מה לחפש בבית"ר ועזב. עוד לפני כן, לא הפסיק מאייבי לפרגן לשוער הצעיר ולא פעם אמר בחדר ההלבשה: "עם היכולת של אריאל הרוש אין לי סיכוי לראות דקת משחק, הוא יהיה כמו איציק קורנפיין, בית"ר מצאה שוער ל-10 שנים".

שום וקורנפיין.  (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שום וקורנפיין. (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

ילד טוב ירושלים


בבית"ר שומרים על הרוש בכפפות של משי. הוא לא מתראיין בלי אישורים שעוברים דרך הדובר, אסף שקד והיו"ר איציק קורנפיין, שומר על צניעות וגם בסיום משחקים בהם מציל את בית"ר מתבוסות, הוא שומר על קור רוח ומקפיד להגיד שהבסך הכל הוא עושה את העבודה שלו.

השוער הצעיר, נחשב כמו עמית בן שושן למשל, לאחד השחקנים המקצוענים של הקבוצה. הוא לא נראה יותר מדי מבלה בברים, תמיד עולה לדשא בבית וגן חצי שעה לפני השחקנים כדי להיכנס לפוקוס וצמוד למאמן השוערים של בית"ר, משה בן דוד, שמבחינתו, אריאל הרוש הוא לא רק שוער העתיד של בית"ר אלא גם של נבחרת ישראל.

הרוש מקבל תמה משום.  (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
הרוש מקבל תמה משום. (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

שחקני בית"ר מפרגנים מאוד לאיש בין הקורות. אחרי המשחק מול הפועל עכו בטדי בסיבוב הראשון של הליגה שבית"ר ספגה שער בדקה ה-90 כולם אמרו תודה לאיש אחד: לאריאל הרוש שהציל את הקבוצה מהפסד מביש בטדי.

גרשון יודע לספר על השוער שהוא האיש הנכון במקום הנכון: "אריאל הציל אותנו לא פעם העונה", אמר הבלם על הרוש אחר אחד ממשחקי הקבוצה בטדי. "הוא מוכיח שמגיע לו להיות השוער הראשון של בית"ר ירושלים, אנחנו נשתדל בעתיד לעשות הכל כדי שתהיה לו פחות עבודה". על ההצגה ההירואית של השוער בדרמת הגביע מול מכבי ת"א, אמר עליו גרשון: "הוא חתום בענק על הניצחון הזה".

הרוש זוכה למחמאות ובבית"ר מנסים להרחיק אותו עד כמה שאפשר מהכותרות ומכלי התקשורת, גם לאלה שרוצים לפרגן לשוער. בעונה שבה הופך הרוש לשוער הראשון של בית"ר אחרי עזיבתו של טברטקו קאלה לב"ש, בבית"ר יודעים שלפעמים ההצלחה יכולה לסחרר ואת זה רוצים למנוע ולכן מגוננים עליו בעיקר לאור גילו הצעיר.

הרוש חוגג אחרי הפנדלים. מחכים להגרלה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
הרוש ועזריאל חוגגים על חשבון מכבי ת&"א בטדי. הגיבור של המשחק (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

העונה ספגה בית"ר 33 שערים כאשר את אלו בהם היה אשם בצורה ישירה, ניתן לספור על כף יד אחת. הרוש, ביחד עם צעירים נוספים בקבוצה כמו קובי מויאל, אבי ריקן וחן עזריאל, נחשבים לדבר הבא בבית"ר ונראה שגם אם יום אחד יגיע לבירה עוד אוליגרך בדמותו של גאידמק, שישפוך פה מיליוני דולרים, על עמדת השוער לא יצטרכו להוציא כסף, בית"ר גידלה שוער לשנים הבאות.

המחמאות אותן גורף הרוש אחרי משחקי בית"ר לא משגעות אותו, הוא עדיין שומר על פרופיל נמוך, שקט מאוד בחדר ההלבשה ואחרי כל אימון מה שמעניין אותו זה האימון שצפוי להתקיים ביום שלמחרת. מדובר בשוער שאם יתמיד ביכולת הנוכחית שלו, אין בכלל ספק שהוא ימשיך להיות שוערה של בית"ר בעשור הקרוב ויהפוך במהרה לאהוד האוהדים כמו יוסי מזרחי, אורי מלמילאן, אלי אוחנה ואבירם ברוכיאן.

אוהדי בית&"ר. מטורפים על השוער שלהם (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר. מטורפים על השוער שלהם (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

האוהדים מטורפים עליו ומעודדים אותו בכל פעם שהוא מציל את הקבוצה מספיגת שער בטוח, אך גם כשהוא סופג שער באשמתו זוכה הרוש לעידוד מהיציעים בטדי. "הרוש שחקן בית ולפני תחילת העונה ידענו שהוא צריך את התמיכה שלנו והיינו בטוחים שהוא יעשה לא מעט טעויות בשער, מה שמצחיק זה שהוא השחקן היחיד שהיינו מוכנים לקבל כל דבר שיקרה איתו ופתאום הוא הפך להיות השחקן היציב ביותר בבית"ר", אומרים האוהדים.

להרוש יש את כל הנתונים להיות שוער העתיד של נבחרת ישראל: הוא בנוי היטב, מצטיין באחד על אחד ויש לו אינסטינקטים טובים. החיסרון היחיד שעליו עובדים איתו בבית וגן הוא השליטה ברחבה והיציאה לכדורי גובה. "לאריאל יש מוטות ידיים אידיאליות לשוער. הוא אתלט ואינטיליגנט, יש לו מיקום ברחבה של שוער עם 10 שנות וותק", מעידים עליו בבית וגן.

הרוש (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
הרוש (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"ברור שלכל אחד יש על מה לעבוד, השליטה ברחבה זה עניין של ניסיון ועל זה עובדים איתו משה בן דוד ויצחק שום שתמיד מבקש ממנו לצאת לכדורי גובה בלי לפחד. יצחק שום תמיד אמר לו: 'צא לכדורים, אל תפחד, הרחבה זה הבית שלך', מה שטוב אצל הרוש שהוא צמא ללמוד בכל אימון ואימון, יש לו את זה".