עונת 2010/11 נפתחה הערב (שבת) באופן רשמי. הפועל אשקלון ובית"ר ירושלים נפרדו ב-2:2 באצטדיון ר"ג במסגרת המחזור הראשון של גביע הטוטו. אמנם בזהירות רבה, אך אפשר להיות אופטימיים לקראת ההמשך.

על אף החום הכבד וההרכבים החסרים, שתי הקבוצות הציגו משחק נאה לעין, עם קצב לא רע בכלל ביחס לפתיחת העונה. כבר לאחר חמש דקות של כדורגל הגיע השער הראשון לאחר ששוערה החדש של אשקלון, סטפן אורליו, הכשיל ברחבה את חן עזריאל ועידן טל דייק מהנקודה הלבנה כדי לשמח את אורי מלמיליאן במשחקו הראשון כמאמן בית"ר.

חניכיו של גיא עזורי לא ויתרו והצליחו להשוות מנגיחה של אריק גאו כאשר על הבישול חתום זוראב מנטשאשווילי, שהגיע מהפועל ת"א.

שש דקות בתוך המחצית השניה הגיע אחד מהשערים, שקרוב לוודאי יתמודדו על תואר שער העונה - עידן טל הגביה כדור קרן לעבר קו ה-16 ודריו פרננדס הניף את רגל שמאל ושיגר וולה מדהים לחיבורים של סטפן אורליו ההמום.

האשקלונים גילו אופי בשנית ובדקה ה-60 חזרו ל-2:2. קובי מויאל נגע בכדור בידו בתוך הרחבה, השופט רועי ריינשרייבר הצביע לעבר הנקודה הלבנה ומחמוד עבאס ניצל את המתנה ובעט פנימה. לאחר שריקת הסיום נרשם עימות בין זוראב מנטשאשווילי לדריו פרננדס, אך הרוחות הורגעו במהרה.

צפו ב-וולה האדיר של דריו פרננדס וב-2:2 בין אשקלון ובית"ר

בית"ר חסרה במשחק את שי חדד, אבי ריקן ואבירם ברוכיאן הפצועים, את כריסטיאן אלבארס - שטופס השחרור שלו מקבוצת צ'יבאס המקסיקנית עדיין לא הגיע - וכמובן את משה מישאלוף וליאור ראובן שעדיין לא חתמו על ההצעה שהעביר להם איציק קורנפיין, כמו גם את סרג' איילי שחוזהו טרם עבר בבקרה התקציבית. בהיעדרו של ברוכיאן, עידן טל ענד את סרט הקפטן.

דריו פרננדס. מבוקש בקפריסין (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
פרננדס מול מנטשאשווילי. נפרדו בתיקו (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
השופט רועי ריינשרייבר הוציא את המשחק לדרך לעיני כ-1,500 צופים באצטדיון ר"ג.

דקה 5 - בית"ר ירושלים עולה ל-0:1. חן עזריאל נשלח לתוך הרחבה והוכשל בבירור ע"י שוערה החדש של אשקלון, סטפן אורליו. רועי ריינשרייבר לא היסס לשניה ופסק על בעיטת עונשין מ-11 מ', אותה ניצל עידן טל כדי לקבוע יתרון מוקדם.

עידן טל. הקשר הוותיק בטוח שיש דרכים לחפות על המחסור במזומנים (גיא  (צילום: מערכת ONE)
עידן טל מעלה את בית&"ר ליתרון מהנקודה הלבנה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

גם לאחר השער המשיכו שחקני בית"ר לשלוט במגרש ולהניע כדור בסבלנות. שחקני אשקלון מנגד, ניסו לצאת למתפרצות. בדקה ה-15 אריק ניירקו ניסה להפתיע את אריאל הרוש מ-25 מ', אך הכדור שלו חלף מעל המשקוף. בדקה ה-17 יהו ניירקו תיקל בחריפות את דריו פרננדס וראה את הכרטיס הצהוב.

מחמוד עבאס מכשיל את עמית בן שושן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מחמוד עבאס מכשיל את עמית בן שושן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 26 - הפועל אשקלון משווה ל-1:1. זוראב מנטשאשווילי הגביה כדור חד לתוך הרחבה, אריק גאו הקדים את שמעון גרשון ונגח מעל אריאל הרוש את שערו הראשון במדי אשקלון.

אריק גאו חוגג את השוויון, שניר גואטה מגיע לברך (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אריק גאו חוגג את השוויון, שניר גואטה מגיע לברך (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מיד לאחר השער הוריד השופט ריינשרייבר את שחקני שתי הקבוצות להפסקת שתיה. נראה כי השוויון הפיח חיים בשחקני אשקלון שהשתלטו על כר הדשא וניסו להשיג מהפך. בדקה ה-35 שניר גואטה חלף על פני קובי מויאל ושיחרר כדור חזק מ-20 מ' לעמוד השער.

שחקני בית&"ר מתרעננים מהחום הכבד (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית&"ר מתרעננים מהחום הכבד (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-42 טל משעלי לא ריחם על מחמוד עבאס ותיקל אותו עם שתי רגליים. רועי ריינשרייבר שלף בצדק את הכרטיס הצהוב. כעבור דקה גם קובי מויאל ראה את הצהוב. בדקה ה-44 מחמוד עבאס בעט חזק מ-20 מ', אריאל הרוש קלט בקלילות.

מחצית שניה


שני המאמנים בחרו שלא לבצע שינויים והמחצית השניה יצאה לדרך. 120 שניות חלפו ואשקלון כמעט ביצעה מהפך - קובי מוסא הגביה מאגף ימין ואריק גאו נגח, אך הרוש הדף לקרן.

אריאל הרוש מציל את הנגיחה של אריק גאו (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אריאל הרוש מציל את הנגיחה של אריק גאו (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 51 - בית"ר ירושלים עולה ל-1:2. עידן טל הגביה כדור קרן לכיוון קו ה-16, שם המתין דריו פרננדס, שהניף את השמאלית ושיגר מהאוויר כדור אדיר לחיבורים של סטפן אורליו.

שחקני בית&"ר חוגגים את השער המדהים של דריו פרננדס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית&"ר חוגגים את השער המדהים של דריו פרננדס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

כעבור דקה דן אייבינדר הכניס עומק לעבר חן עזריאל, שנבהל מהיציאה של אורליו ולא הצליח לכבוש. בדקה ה-55 עזורי ביצע חילוף כפול כשהוציא את שניר גואטה ואמייה טגה והכניס את עומרי רון וחנן פדידה. בדקה ה-56 קובי מוסא ראה צהוב.

עמית בן שושן מול אדיר טובול. משחק רווי שערים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
עמית בן שושן מול אדיר טובול. משחק רווי שערים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 60 - אשקלון חוזרת ל-2:2. קובי מויאל ניסה להרחיק כדור קרן, אך נגח אותו היישר לידו המושטת, ריינשרייבר, בעזרת הקוון, סימן על הנקודה הלבנה. מחמוד עבאס ניגש לבעוט וקבע שווין.

מחמוד עבאס חוגג, אריאל הרוש מאוכזב (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מחמוד עבאס חוגג, אריאל הרוש מאוכזב (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-64 חילוף ראשון בבית"ר - צחי אליחן נכנס במקום טל משעלי. כעבור שתי דקות חנן פדידה איחר בתיקול ופגע באלי דסה, ריינשרייבר שלף לו את הצהוב. בדקה ה-68 איב פז החליף את קובי מוסא באשקלון. ברק משה נכנס במקום דן אייבינדר בבית"ר. בדקה ה-75 חנן פדידה ניסה להפתיע מזווית קשה, אך מצא את הרשת העליונה.

שמעון גרשון מול אריק ניירקו (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שמעון גרשון מול אריק ניירקו (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-86 אור עלוואה החליף את כובש שער השוויון לזכות הפועל אשקלון, מחמוד עבאס. כעבור דקה חנן פדידה בעט חזק מ-16 מ', הרוש קלט. בית"ר יצאה למתפרצת מן העבר השני וצחי אליחן בעט לידיו של אורליו.

לא חלפה דקה ובית"ר היתה קרובה מאוד לשלישי - צחי אליחן נשלח לבדו לתוך הרחבה והעביר רוחב לעמית בן שושן, שהיה חייב לכבוש אך הגיע בתזמון לא נכון והחמיץ ברשלנות.

בית"ר ירושלים: אריאל הרוש, אביתר ברוכיאן, שמעון גרשון, קובי מויאל, אליעזר דסה, דריו פרננדס, דן אייבינדר (ברק משה, 69'), עידן טל, חן עזריאל, עמית בן שושן וטל משעלי (צחי אליחן, 64').

הפועל אשקלון: סטפן אורליו, יניב אלול, יהו ניירקו, אדיר טובול, קובי מוסא (איב פז, 69'), זוראב מנטשאשווילי, אריק ניירקו, אמייה טגה (חנן פדידה, 55'), שניר גואטה (עומרי רון, 55'), מחמוד עבאס (אור עלוואה, 86') ואריק גאו.