בית"ר ירושלים ניצחה הערב (חמישי) 0:2 את מכבי הרצליה במשחק הכנה. השחקנים של דוד אמסלם, שהפסידו השבוע 1:0 לעולה החדשה לליגת העל, הפועל ראשון לציון, הצליחו לנצח במגרש האימונים בהרצליה לקראת הפתיחה הרשמית של העונה.

דוד אמסלם פתח ללא עמית בן שושן הפצוע וללא חן עזריאל שמנהל משא ומתן על מעבר למכבי חיפה אך טרם הגיע לסיכום על תנאיו האישיים. גם סטיבן כהן הפצוע לא שיחק. מי שפתח בחוד של הצהובים-שחורים הוא חלוץ מחלקת הנוער, עדן נחמני, שכבש בדקה התשיעית.

נחמני קיבל כדור עומק מדן אייבינדר ובקור רוח הכניע את שוער הרצליה, אבי איבגי.

הרצליה של המאמן עופר טלקר התקשתה להגיע למצבים במחצית הראשונה וגם בשניה לא הבריקה. דימיטרי רובינסקי מהנוער של הרצליה כבש לשערו הוא בדקה ה-82 את השני של בית"ר.

במחצית השניה מושיקו מישאלוף קיבל מכה חדשה בראשו, קיבל טיפול במשך מספר דקות והוחלף בסופו של דבר. הוא נלקח לבית חולים לטיפול יסודי יותר. למרות אי-הוודאות הכלכלית בית"ר יכולה להיות מרוצה מהניצחון על הקבוצה מהליגה הלאומית אך קצת פחות מהיכולת.

שחקני בית"ר מברכים את נחמני, היום (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית"ר מברכים את נחמני, היום (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אמסלם: "מנסים להתנתק מהמצב"
מאמן בית"ר ירושלים, דוד אמסלם, אמר בסיום: "שיחקנו בסדר וזה משחק שני שלנו. חשוב שניצחנו כי זה טוב לביטחון של השחקנים שלי. במחצית השניה נתתי במה להרבה שחקנים צעירים שלא כולם מכירים ובואו נקווה שתהיה קבוצה טובה לבית"ר העונה".

"אי אפשר לשים את כל הבעיות בצד, אבל אנחנו מנסים להתנתק ולעשות כל מה שאפשר עד שנקבל בשורות טובות. אנחנו אופטימיים מאוד ואנחנו מצפים שהכל ישתנה לטובתנו ונראה קבוצה טובה עם שחקנים חדשים שיוכלו לעזור לנו העונה. בית"ר זה שם מחייב עם כל הגביעים והאליפויות ואנחנו מקווים שהימים הללו יחזרו".

אמסלם (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אמסלם (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מאמן מכבי הרצליה, עופר טלקר: "יש חומר מצוין בהרצליה, מה גם שהמדיניות שלנו פה היא שילוב וקידום של צעירים ושחקני בית, אני מרוצה מהמשחק הזה וכל משחקי האימון שלנו השנה הם נגד קבוצות מליגת העל. דרך זה אני רוצה להשיג את היעדים שלנו, דרך משחקים קשים".

"אנחנו לא מכריזים שום דבר לקראת העונה. אנחנו רוצים לקדם צעירים ולא נעשה רכש מסיבי. נביא זר אחד לפחות. אם בסוף העונה נהיה במאבק על העלייה אז כמובן שנרצה לעלות, אבל אין פה לחץ והמטרה היא גידול צעירים ושילובם במועדון".

עופר טלקר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עופר טלקר (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
המשחק נפתח עם שליטה קלה של בית"ר שלא הגיעה למצב ממשי בחמש הדקות הראשונות ובעיקר הניעה את הכדור משחקן לשחקן.

דקה תשיעית, 0:1 לבית"ר ירושלים. דן אייבינדר הכניס כדור עומק לחלוץ עדן נחמני שלא התקשה להכניע את אבי איבגי בכדור מדויק ושטוח לפינה השמאלית.

שחקני בית&"ר מברכים את נחמני (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית&"ר מברכים את נחמני (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-17 אבירם ברוכיאן שלח כדור עומק לאחיו, אביתר, שהגיע למצב קורץ מול איבגי וברגל שמאל שלח כדור שעבר ליד הקורה הימנית והלך החוצה. בדקה ה-26 אבירם ברוכיאן שלח בעיטה אדירה מ-22 מטרים קרוב לקורה הימנית של איבגי.

אבירם ברוכיאן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אבירם ברוכיאן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-30 אסף בכר נפצע מתיקול של אביתר ברוכיאן והשופט אריק חיימוביץ' עצר את המשחק לצורך טיפול. עומרי קובלסקי החליף את בכר בדקה ה-33. בית"ר המשיכה לשלוט במשחק לקראת סוף המחצית הראשונה.

בדקה ה-39 דן אייבינדר הרים רוחב, עדן נחמני נגח ואבי איבגי הדף למשקוף ולקרן. לפני השריקה להפסקה אבירם ברוכיאן בעט בעיטה חופשית מ-23 מטרים, כדור שעבר את החומה אך היה רחוק סנטימטרים ספורים מהקורה של אבי איבגי.

אבירם ברוכיאן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אבירם ברוכיאן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
בדקה ה-50 מושיקו מישאלוף נפצע בראשו וקיבל טיפול במשך מספר דקות. המשחק המשיך להתנהל על מי מנוחות והכדור היה בעיקר במרכז המגרש. בדקה ה-68 אמסלם הכניס את שי מוטאי שהגיע לבית"ר מטוברוק.

מישאלוף מקבל טיפול (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
מישאלוף מקבל טיפול (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 82, 0:2 לבית"ר ירושלים. המחליף מאיר אלקבץ נתן כדור רוחב ודימיטרי רובינסקי מהנוער של הרצליה כבש לשערו הוא את השני.

מכבי הרצליה: אבי איבגי, ברק לביא, רגב וולק, רן מלכה, אסף בכר, מסאיי דגו, תום מונד, שימי אלמלם, עדי סופר, תומר קצב וידין זריס.

כן שותפו: עומרי קובלסקי, יותם פנסו, אריאל בוזורגי, מאור יום טוב, שי ביטון, רן פוזננסקי, דימטרי רובינסקי, אפי סבג.

בית"ר ירושלים: אריאל הרוש, אלי דסה, אבי ריקן, מושיקו מישאלוף, תומר בן יוסף, קובי מויאל, דן אייבינדר, שי חדד, אבירם ברוכיאן, אביתר ברוכיאן ועדן נחמני.

כן שותפו: שמואל קוזוקין, תומר ירוחם, צחי אליחן, מתן בראשי, שי ניסים, אופיר קריאף, עדן מלכה, ברק משה, שי מוטאי, מאיר אלקבץ, אבירם זיאת.

שי חדד (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שי חדד (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE